Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.03.2023
Gabriela, Gabriel, Marek, Seweryn, Gabor, Szymon, Dzirżysław
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-03-24
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
Zapisy Dzieci Do Klas Pierwszych
zapisy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zabrzu ul. Sportowa 5
ogłasza zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2023 / 2024
Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach 25.01.2023 r. - 24.02.2023 r.
w godz. 07.30 do 15.30
Na podstawie art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy "Prawo Oświatowe" zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2016 r. i zamieszkałych w obwodzie szkoły do dokonania zapisu na rok szkolny 2023 / 2024 do klasy pierwszej.
Z A P R A S Z A M Y !
zgłoszenie dziecka do klasy I ( rozmiar : 232.77 kB )
Dyrekcja
razem: 152 wiadomości
Propozycje Kulturalne
fotofotoDzień 22 października obfituje w liczne atrakcje.
Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu organizuje grę terenową "Zabrzańskie Diamenty".
Gra terenowa odbywa się w ramach projektu "Miasto Przestrzenią Rozwoju", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 w godzinach 11:30-18:00 w dniu 22.10.2022 roku na terenie Miasta Zabrze.
Uczestnicy mogą brać udział w grze terenowej wyłącznie w drużynach rodzinnych liczących od 2 do maksymalnie 5 osób (wyjątek stanowią rodziny wielodzietne). W dniach od 12.10.2022r. do 20.10.2022 r. w godzinach 07:30- 15:30 zapisu drużyny należy dokonać w siedzibie Centrum Rozwoju Rodziny ul. Park Hutniczy 8, bądź też telefonicznie pod numerem tel. 729 858 218 lub drogą elektroniczna e-mail zapisy@crr.miastozabrze.pl
Zgłaszając drużynę należy podać: nazwę drużyny, jej liczebność, skład osobowy - imiona i nazwiska uczestników, telefon kontaktowy i adres e-mail kapitana drużyny. W dniu startu 22.10.2022 r. Należy zgłosić się w Centrum Rozwoju Rodziny ul. Park Hutniczy 8, potwierdzić uczestnictwo i pobrać kartę gry i ruszyć w trasę. Prosimy o zapoznanie się z przesłanymi dokumentami. W miarę możliwości proszę wydrukować, wypisać i podpisać. Uzupełnione dokumenty proszę przynieść 22.10.2022r. Udział w grze jest bezpłatny.

MOK Guido także w tym dniu 22.10.2022 o godz.16.00 zaprasza na musical "Dziewczynka z Zapałkami". Jest to już czwarta produkcja Stowarzyszenie "MusicALL" jednak pierwszy spektakl sezonowy, który będzie grany w okresie zimowym. Mała dziewczynka z zapałkami, w centrum wielkiego miasta, jak odnajdzie się we współczesnym świecie ? Czy będzie on bardziej otwarty i pomocny ? Znana historia przeniesiona do naszych czasów, barwny musical, który z pewnością będzie dobrą zabawą dla całej rodziny.

Zaproszenia na powyższe wydarzenia na plakatach.

klauzula rodo ( rozmiar : 166.94 kB )
regulamin - gra terenowa ( rozmiar : 98.78 kB )
Proponujemy udział w wydarzeniach !
Dyrekcja
Do Czego Służy Algorytm ?
Scenariusz "Do czego służy algorytm ?", który realizuje klasa III B poza projektem bardzo im się spodobał.
Samo pojęcie algorytmu nie przeraziło uczniów. W jasny i przystępny sposób zapoznali się z zasadami algorytmów oraz samodzielnie przytoczyli ich przykłady z codziennego życia.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem układały algorytmy do podanych historyjek obrazkowych, które ewentualnie uzupełniały o swoje spostrzeżenia. Każde z nich próbowało się wypowiedzieć samodzielnie, podawały algorytmy z życia codziennego np. wstawiania z łóżka, przygotowania kanapki do szkoły czy przygotowywania się do sprawdzianów.
Z zaciekawieniem oglądały film o pracy ratownika medycznego, zapamiętywały algorytmy pierwszej pomocy, z którymi już zapoznały się w klasie drugiej oraz poznawały zasady udzielania pomocy w zdarzeniach masowych w oparciu o kolory.
Miały okazję także zapoznania się i przećwiczenia na sobie schematu blokowego oraz zaplanowanego toru przeszkód. Nie było to łatwe zadanie, gdyż każdy musiał zapamiętać i dokładnie wykonać podany algorytm: z zamkniętymi oczami, woreczkiem gimnastycznym na głowie przejdź po rozłożonej na podłodze skakance, otwórz oczy, odłóż woreczek, przełóż obręcz, otwórz książkę na str. 24, wróć na miejsce oddaj woreczek kolejnej osobie. Podchwytliwym zadaniem było podanie nauczycielowi co znajdowało się na str. 24 w książce. Wszyscy uczniowie zapamiętali i podali prawidłową odpowiedź.
Ciekawym punktem zajęć było wykorzystanie do zabawy z algorytmami kalkulatorów. Każdy miał za zadanie wykonanie podanym obliczeń i zweryfikowania wyniku z resztą klasy - tę część zajęć realizowały dzieci w oparciu o innowację pedagogiczną "Liczbowy zawrót głowy".
Na koniec dzieci wzięły udział w quizie i podsumowaniu tych wyjątkowych zajęć, które jak się okazało tylko w tytule miały tajemnicze słowo, które tak naprawdę okazało się proste.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Photon - Robot Edukacyjny
Nasza szkoła wzięła udział w Programie Laboratoria Przyszłości, w ramach którego otrzymała roboty Photon Edu wraz z tabletami.
Na terenie całego już kraju działają edukatorzy, którzy z pasją, pełni kreatywności, zaangażowania i odwagi, gotowi są zmieniać oblicze szkoły, jaką znamy. Prowadzą oni szereg zajęć wykorzystujących nowoczesne narzędzia, sprawiając, że zdobywanie przez uczniów nowych umiejętności oraz kompetencji staje się ekscytującym doświadczeniem.
Także i nasza placówka pragnie w pełni wykorzystać otrzymane umrządzenia, dlatego też nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym programowania i obsługi robota edukacyjnego Photon Edu, który będzie wykorzystywany na zajęciach z uczniami.
Nauczyciele zapoznali się z budową, możliwościami oraz rozwiązaniami jakie niesie w sobie to urządzenie. Wraz z prowadzącą przeszli kolejne etapy zadań, uczyli się programowania robota oraz wykorzystania mat edukacyjnych.
Robot Photon Edu daje ogromne możliwości kreatywnego uczenia się, a co za tym idzie przyjemnego i atrakcyjnego przyswajania wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Plebiscyt Z Okazji Dnia Nauczyciela
Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przeprowadził w naszej szkole plebiscyt "Sowy 2022".
W tegorocznej edycji przyznano nagrody w czterech kategoriach:

1. Złota Rzepa, czyli nauczyciel, który nigdy nie choruje - p. Paweł Łukasik,
2. Złota Męczydusza, czyli nauczyciel, który najwięcej zadaje do domu - p. Aneta Kamińska,
3. Złoty Pytajnik, czyli nauczyciel, który najczęściej pyta - p. Bartosz Pawłowski,
4. Złoty Ząbek, czyli nauczyciel mający najsympatyczniejszy uśmiech - p. Piotr Wita.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofoto
Serdecznie gratulujemy !
Anna Gemander, Marzena Marek
Dzień Edukacji Narodowej
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty - Święto Edukacji Narodowej.
W tym dniu w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych organizowane są spotkania wychowawców z uczniami, apele i akademie tematyczne.
W czwartek w naszej Szkole mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej akademii z tej okazji. Chłopcy z klasy piłkarskiej 3 A po kierunkiem Pani Ewy Działo zachwycili nas swoimi talentami wokalnymi, tanecznymi, sportowymi i aktorskimi.
Wszyscy byliśmy pod niesamowitym wrażeniem i pełni podziwu dla ogromu pracy wychowaczyni ze swoimi uczniami oraz nieprzeciętnych talentów chłopaków. Układy taneczne, zdolności sportowe, śpiewanie piosenek, granie na instrumentach oraz niesamowity pokaz umiejętności korzystania z mopa wywołały podziw uczestniczących w akademii uczniów. Salwy śmiechu, łzy wzruszenia i wspólne śpiewanie piosenek, przeplatały się z burzą oklasków oraz zasłużonym aplauzem.
Swoje umiejętności taneczne pokazali także uczniowie klas starszych. Pani Dyrektor podziękowała Pani Ewie za ogrom pracy podczas przygotowania tego wyjątkowego występu oraz zachwyciła się występem chłopaków.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy talentów klasie 3 A !
J. Krokos
Akcja Ekologiczna
W tym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. Koordynatorem akcji jest Green Office Ecologic.
W zamian za przyniesiony sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który zostanie wymieniony na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. [NEW} Zwracamy się w związku z tym do Państwa z prośbą o niewyrzucanie zużytych sprzętów elektronicznych i elektrycznych i przyniesienie ich na miejsce akcji w dniu 8 i 9 listopada 2022 na wyznaczone miejsce na terenie szkoły.
Prosimy również o nagłośnienie akcji wśród znajomych i sąsiadów. Im więcej szkoła zbierze sprzętu tym wyższą otrzyma nagrodę.
fotofotofotofoto
fotofoto
E. Michalska - Krupa
Dzień Tabliczki Mnożenia
fotoDnia 07.10 obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Również nasza szkoła włączyła się w te obchody. Klasy 4-6 wykonały piękne plakaty, które zdobią szkolną gazetkę. Na lekcjach matematyki graliśmy w tabliczkowego kahoota, a podczas długiej przerwy uczniowie z koła wolontariatu sprawdzali znajomość tabliczki.fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Zelek
Akcja "Pomagamy I Rośniemy Piękni Jak Kwiaty"
Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu !
W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej pragniemy poinformować o akcji charytatywnej "Pomagamy i rośniemy piękni jak kwiaty". Bardzo Nam miło, że co roku doceniacie nasz trud wręczając symboliczne kwiaty w tym dniu. Również i w tym roku, nasza szkoła chciałaby "zawiesić" ten zwyczaj, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, przekazać na leczenie dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową.
Kwiaty są piękne, ale szybko zwiędną, a pomoc, którą możemy zaoferować tym dzieciom, zostanie w naszej pamięci na zawsze!
13 października podczas lekcji do każdej klasy przyjdą wolontariusze należący do naszego "Szkolnego Klubu Wolontariatu". Pieniążki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skarbonki.
Zebrane w ten sposób pieniążki, przelejemy na konta podopiecznych fundacji. Dowolna, każda złotówka jest na wagę złota i będzie dla nas powodem do ogromnej radości!
Dlatego bardzo prosimy, zrezygnuj z kupowania kwiatka z okazji DEN, a pieniądze, które chciałeś/aś przeznaczyć na ten cel podaruj wielkim wojownikom.
Zachęcamy do udziału w akcji !
Agnieszka Gemander
Dzień Drzewa
Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa, którego pomysłodawcą był amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r. Obecnie mija 20 lat od kiedy przedstawiciele Klubu Gaja zorganizowali to święto w naszym kraju i zainicjowali wiele pomysłów promujących gospodarkę drzewną.
O znaczeniu drzew nie trzeba nikogo przekonywać. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią, że są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.
W tym roku uczniowie klasy 3 B aktywnie włączyli się w świętowaie tego wyjątkowego dnia. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci miały okazję poznać budowę tej wyjątkowej rośliny, zapoznały się z zasadami produkcji tlenu, przypomniały sobie gatunki drzew iglastych i liściastych oraz rozpoznawały drzewa po ich liściach i owocach.
Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Drzewa było wspólne wykonanie klasowego drzewa, na którego liściach każde z dzieci, w dowód wdzięczności napisało jednowyrazowe życzenie dla solenizanta.
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody postanowiliśmy odwiedzić solenizantów w ich naturalnym środowisku i wybraliśmy się na szkolne podwórko. Zebraliśmy kolorowe liście, przytuliliśmy się do pni klonu, robinii, dębu i wyjątkowej brzozy, wyciszyliśmy emocje i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z dostojnym solenizantem. Było super, a drzewom wszystkim bez wyjątku życzymy tysiąca lat, wszak są długowieczne.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Głosowanie !
fotoDrodzy Uczniowie, Rodzice i przyjaciele naszej Szkoły !
Zwracamy się do Was z prośbą o udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego na PROJEKT P0070 dot. budowy ostatniego etapu naszego boiska do piłki nożnej.
W zakresie prac m.in. uporządkowanie terenu wokół boiska, montaż oświetlenia, postawienie ogrodzenia, szatnie, ławki, kosze.
Prosimy również zaangażować w głosowanie swoje rodziny i znajomych. Konkurencja jest duża i szkoda by było, żeby ten ostatni etap nie był zrealizowany. Jednocześnie informujemy, że strona www.zabrze.zetwibo.pl z której należy oddać głos może być często przeciążona. Niech jednak to Państwa nie zraża, próbujcie aż do skutku ! Informujemy, że można także głosować poprzez link: głosowanie
Głosowanie trwa do 17 października.
Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie na rzecz naszej szkoły! To nasza wspólna wartość !
Dyrekcja Wraz Z Nauczycielami
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców Dzieci Przybywających Z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
pomoc ukrainie
MEiN przygotowało dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy informację z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Jest ona opracowana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.
Materiał ten zawiera informację o wymaganych dokumentach potrzebnych, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje je z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, należy skontaktować się z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych w szkole oraz mogą zostać objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Dyrekcja
Komunikat KMP W Zabrzu / Комунікація КМП У Забже
Komunikat dla uczniów:
  • Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).
polski
english
український
Komunikat dla rodziców / opiekunów:
  • Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych.
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu.
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta.
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)
polski
english
український
Policja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 97 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego PuchatkaZachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid