Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
06.06.2023
Laura, Laurenty, Nora, Norbert, Dominika, Paulina, Symeon
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-06-06
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
razem: 210 wiadomości
Akcja "Wirusoochrona"
Z inicjatywy Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego przeprowadzono w naszej szkole akcję informacyjno - edukacyjną "Wirusoochrona".
Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.
Akcja skierowana była do uczniów klas I - III. W trakcie specjalnych zajęć poruszono zagadnienia dotyczące min. prawidłowej diety, aktywności fizycznej, dostosowywania ubioru do aktualnych warunków pogodowych, roli higieny osobistej na co dzień oraz w warunkach nasilonego zagrożenia rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez przestrzeganie etapów mycia rąk. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką akcji i wykazały się dużą zajomością obowiązujących zasad.
Warto odnotować, że uczniowie klasy 3 B w ramach Dnia Zdrowego Śniadania samodzielne przygotowywali zdrowe kanapki. Ponadto brali aktywny udział w zajęciach "Ile kalorii jest w diecie sportowca ?" oraz w warsztatach "Master Cook Junior - Kuchnia Molekularna". Ponadto dzieci z tej klasy brały udział w warsztatach "Zdrowa dieta", które zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy ósmej w ramach projektu Natura(lnie) w Zabrzu pod kierunkiem nauczyciela biologii i doskonale wpasowały się w zagadnienia ujęte w ramach akcji "Wirusoochrona".
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
K. Kuzaj - Murawska
Wycieczka Do Krainy Elfów
Dnia 13 grudnia 2022 r. klasa 1 A i 2 B odwiedziły Elfy w Fabryce Elfów.
Zupełnie niespodziewanie spotkaliśmy również św. Mikołaja. Zdania były podzielone, czy jest prawdziwy, czy nie.
Jedno jest pewne, dzięki nam w tym roku będzie wesoło podczas świąt. Rozwiązaliśmy wszystkie zagadki i wykonaliśmy niemożliwe do wykonania zadania.
Elfy były z nas dumne, święty Mikołaj pochwalił. Może w przyszłym roku znowu pojedziemy, aby ratować święta.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Polecamy !
B. Durczyńska, K. Doros
Mikołajek Ciąg Dalszy
fotoU nas ciągle pachnie Mikołajem .
Wczoraj klasy 4 A i 6 D w ramach klasowych Mikołajek wybrały się do kina na świąteczny seans filmowy pt. "Kierunek Księżyc."
Po seansie filmowym klasy wraz z wychowawczyniami zajrzały do pobliskiego McDonalda.
Do domu wszyscy wrócili najedzeni i zadowoleni.
Anna Gemander, Marzena Marek
Warsztaty W Ramach Projektu
W ramach projektu ekologicznego Natura[lnie] w Zabrzu dzisiaj odbyły się warsztaty "Dieta dobra dla klimatu".
Zajęcia poprowadzili czterej uczniowie klasy 8 C dla młodszych uczniów naszej szkoły - była to klasa 3 B.
Było twórczo, kolorowo i zdrowo. Młodsi uczniowie dowiedzieli się, co należy przede wszystkim uwzględnić w zdrowej diecie, która dodatkowo sprzyja naszej planecie.
Wszyscy dobrze się bawili jednocześnie ucząc. Mamy nadzieję na dalsze dobre spotkania.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Polecamy !
I. Wieczorek
Konkurs Z Angielskiego
Dnia 06.12 odbył się konkurs literowania po angielsku ABC ... Spell With Me !
Uczniowie klasy: 4 A, 5 B, 6 C i 6 B rywalizowali ze sobą o tytuł mistrza literowania. Zadanie nie było łatwe, a znajomość pisowni wyrazów i alfabetu odgrywały kluczową rolę. Nie mniej jednak uczniowi świetnie się bawili.
Oto wyniki rywalizacji, czyli mistrzowie poszczególnych poziomow:
- klasa 4 - Adam Strużyna
- klasa 5 - Cyprian Kulig
- klasa 6 - Dominika Ryba
Wszystkim dziękuję za udział i zachęcam do brania udziału w konkursach.
fotofotofotofoto
fotofotofoto
Gratulujemy !
E. Chmielniak
Mikołajkowy Zawrót Głowy W Naszej Szkole !
Dzień, jak na Mikołaja przystało był pełen wrażeń i uśmiechów na twarzach zarówno tych mały jak i dużych.
W tym roku dla Mikołaja przygotowaliśmy specjalny fotel gdzie czekał na spotkania z klasami 1-3. Pomocnicy Mikołaja zaglądali do klas i zapraszali na spotkanie z Mikołajem, ale dopiero po zaliczeniu krótkiego testu, który składał się z kilku pytań dotyczących życia Mikołaja. Wszystkie klasy oczywiście zaliczyły test śpiewająco i spotkały się z Mikołajem. Dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki, wierszyki i kartki z pozdrowieniami, które zachwyciły Mikołaja i jego pomocników !
Prace konkursowe przedstawiające dom Mikołaja zostały przekazane na ręce samego Mikołaja i obiecujemy, że postaramy się do świąt ogłosić zwycięzców!
Po spotkaniach z klasami 1-3 Mikołaj udał się na wędrówkę na wyższe piętra szkoły gdzie odwiedził klasy starsze, które jak się okazało z niecierpliwością na niego czekały !
Każdy uczeń obecny dzisiaj w szkole został poczęstowany słodkościami z worka Mikołaja, które został ufundowane i dostarczone przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy!
Pragniemy również podziękować Paniom sprzątaczkom i Panom konserwatorom, którzy pomogli nam przygotować dekoracje na ten jakże wyjątkowy dzień!
Wszystkie zdjęcia z dzisiejszego wyjatkowego święta zostały wykonane aparatem fotograficznym otrzymanym w ramach Laboratoriów Przyszłości.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy !
Marzena Marek, Anna Gemander
Przekazanie Darów Do Schroniska
Dzisiaj została dostarczona pierwsza część darów dla schroniska Psitulmnie w Zabrzu.
Blanka i Natalia z klasy 8d wraz z p. Anią zawiozły karmy, zabawki oraz środki czystości.
Ze względu na tak liczny odzew, pozostałe dary zostaną dostarczone w przyszłym tygodniu (nie wszystko zmieściło się do samochodu).
Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki.
fotofotofotofoto
fotofotofoto
Dziękujemy !
Anna Gemander
Spotkanie Z Górnikiem W Klasie 1 A
fotoDzień Górnika każdego roku obchodzony jest 4 grudnia, czyli w imieniny Barbary. To właśnie od tego imienia pochodzi nazwa tradycji - Barbórka.
Święta Barbara jest bowiem patronką górników. Dzisiaj 5 grudnia klasę 1a odwiedził gość niezwykły – wujek naszego kolegi – górnik. Przybył do nas w galowym ubraniu. Mogliśmy policzyć guziki i przymierzyć czako. Od dzisiaj wiemy, co to jest. Nasz gość opowiedział nam legendę o Skarbniku i dlaczego Barbara stała się święta.
My przygotowaliśmy skromny występ śpiewając piosenkę pt."Karlik".

fotofotofotofoto
B. Durczyńska
Barbórka
04 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli inaczej Dzień Górnika.
Z tej okazji uczniowie klas 8 : Hania, Natalia, Karolina i Filip godnie reprezentowali naszą szkołę wraz ze sztandarem szkoły podczas uroczystej mszy św. w intencji górników oraz ich rodzin w kościele p.w. św. Krzyża w Zabrzu.
Z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom składamy serdeczne życzenia. Aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu.
Szczęść Boże !
fotofotofotofoto
Niech żyje nam górniczy stan !
Anna Gemander
Szkolny Kalendarz Adwentowy
Śpieszymy z informacją, że w naszej szkole rozpoczęło się wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia!
Nasz Kalendarz Adwentowy Jedynki ponownie zawisł na gazetce Samorządu Uczniowskiego, a klasa 1 A miała zaszczyt zajrzeć do pierwszej kieszonki i odebrać swój voucher, dzięki któremu będą mogli zorganizować w swojej klasie dzień z ulubionym bohaterem.
W kolejnych dniach będziemy zapraszać pozostałe klasy do naszego kalendarza aby znalazły tam swoją niespodziankę.
fotofotofotofoto
Zapraszamy do zabawy !
Anna Gemander, Marzena Marek
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców Dzieci Przybywających Z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
pomoc ukrainie
MEiN przygotowało dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy informację z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Jest ona opracowana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.
Materiał ten zawiera informację o wymaganych dokumentach potrzebnych, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje je z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, należy skontaktować się z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych w szkole oraz mogą zostać objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Dyrekcja
Komunikat KMP W Zabrzu / Комунікація КМП У Забже
Komunikat dla uczniów:
  • Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).
polski
english
український
Komunikat dla rodziców / opiekunów:
  • Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych.
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu.
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta.
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)
polski
english
український
Policja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 73 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoAkademia Bezpiecznego PuchatkaZachowaj trzeźwy umysłMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid