Sergiusz, Teofil, Zyta, Ludwik, Piotr, Anastazy, Martyn
Akcje I Programy - Erasmus
Erasmus + "Naukostrada do przyszłości"
W naszej szkole chęć do nauki nie jest jedyną domeną uczniów, ale również nauczycieli. Chcąc podwyższyć swoje kompetencje oraz podnieść jakość pracy postanowiliśmy pierwszy raz przystąpić do programu Erasmus+. Projekt "Naukostrada do przyszłości" był wynikiem analizy potrzeb placówki i jej pracowników.
Dziesięcioro nauczycieli przygotowywało się do wzięcia udziału w mobilności przez prawie pół roku, aby finalnie wyjechać na Maltę w celu podniesienia swoich kompetencji językowych oraz informatycznych.
Wzięliśmy udział w kursie języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania, nawiązaliśmy kontakty z nauczycielami z innych europejskich krajów, poznaliśmy różne metody nauczania a także zagłębiliśmy się w dziedzictwo kulturowe Malty.
Wynikiem tych działań jest zwiększenie naszych kompetencji dydaktycznych, nabranie biegłości w swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim, większa motywacja do pracy i rozwijania umiejętności językowych swoich oraz uczniów, chęć udziału w kolejnych projektach, czego przykładem jest realizowany w naszej szkole projekt eTwinning; organizacja innowacyjnych imprez na terenie placówki, takich jak np. Dzień Europejski, który wzbudził ogromne zainteresowanie i szczególnie zapadł w pamięci jego uczestnikom i gościom.
Wszystko to było możliwe dzięki Unii Europejskiej, ze środków której był on realizowany. Wartość projektu wyniosła aż 24 230 euro.
naukostrada
ErasmusZachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturyNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez PrzemocyErasmusZachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturyNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez Przemocy