Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
06.06.2023
Laura, Laurenty, Nora, Norbert, Dominika, Paulina, Symeon
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-06-06
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
razem: 210 wiadomości
Podsumowanie Akcji Zbierania Talenciaków
Kochani!
Od pierwszego tygodnia akcji Lidla Szkoły Pełne Talentów już wielokrotnie dziękowaliśmy za zaangażowanie w akcję i przynoszone talenciaki. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że ilość zebranych talenciaków przerosła nasze oczekiwania, a to co działo się w ostatnim tygodniu już po zakończeniu przez Lidl wydawania voucherów było prawdziwym szaleństwem !

Zgodnie z obietnicą śpieszymy z Talenciakowym podsumowaniem:
- Zebrano 12 942 talenciaki.
- Na nagrody wykorzystano 12 850 talenciaków
- Nie wykorzystano 92 talenciaków (nagroda za minimalną ilość talenciaków to 150)

W sumie zamówiono 19 nagród:
- 2 zestawy instrumentów
- tablica magnetyczna - układ pokarmowy
- tablica magnetyczna - układ krwionośny
- magnetyczna pieciolinia
- zestaw do eksperymentów - objętość
- 2 zestawy do nauki geometrii
- magiczny kapelusz matematyczny
- 2 głośniki multimedialne
- zestaw dla 10 osób do gry badmintona
- zestaw tangramów
- zestaw nut samoprzylepnych
- zestaw 10 piłek do koszykówki
- pakiet planszówek dla najmłodszych
- zestaw 10 piłek do piłki ręcznej
- zestaw 10 piłek do siatkówki
- oś liczbowa do 100

Poniżej zdjęcia zamówionych nagród. Nie wszystkie nagrody już do nas dotarły, ale niektóre z nich uczniowie mogli przetestować już na lekcjach.
Szkolnym wolontariuszom serdecznie dziękujemy za bieżące przypisywanie talenciaków na konto szkoły !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Marzena Marek, Anna Gemander
Dyskoteka Andrzejkowa
W naszej szkole 23.11.2022 r. w godzinach 16:30 - 19:00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską.
Zabawę andrzejkową przygotował Samorząd Uczniowski. Dyskotekę uświetniły przeboje muzyki współczesnej, którą wybrali Paweł i Szymon z klasy 8A.
Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe, m.in. lanie wosku, przebijanie balonów z wróżbami, losowanie kubeczków czy przebijanie serca. Podczas zabawy działał również sklepik, w którym uczniowie mogli zakupić napoje i drobne przekąski.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy !
Anna Gemander, Marzena Marek
Konkurs Matematyczny
fotoNauczyciele matematyki ogłaszają konkurs matematyczny dla klas 4 - 6 pt. "24 zadania na czas oczekiwania".
Konkurs polega na przygotowaniu matematycznej książeczki z zadaniami dotyczącymi Świąt Bożego Narodzenia.
Zadania zostały rozwieszane pod choinką z kolejnym numerem dnia grudnia na gazetce obok sali 34. Na każdy dzień oczekiwania na Święta przypada jedno zadanie. Każde zadanie wykonujecie na osobnej kartce. Powstanie więc książeczka.
Pamiętaj, by na kartce znalazłY się: numer zadania, rozwiązanie, oczywiście mile widziane będą też elementy świąteczno - matematyczne. Książki przygotowujecie w wybranym przez siebie formacie.
Ostateczny termin oddawania prac: 19.12.2022 r. Prace oddajemy swojemu nauczycielowi matematyki !
Powodzenia !
M. Zelek
Podsumowanie Akcji - Zbiórka Elektrośmieci
Dzień dobry.
Serdecznie dziękuję za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą firmę we współpracy z placówką.
Podsumowując, w zbiórce zebrali Państwo: 1613 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i otrzymują Państwo bon w wysokości 242 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe u naszych Partnerów.
Green Office Ecologic Sp. z o.o.
Dziękujemy !
E. Michalska - Krupa
Dzień Celebryty I Postaci Z Bajek
Dnia 18 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Celebryty w klasach 4-8 oraz Dzień Postaci z Bajek w klasach 1-3.
Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów do wcielenia się w swojego ulubionego celebrytę lub postać z bajki.
Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością i bawili się przy tym wyśmienicie.
Osoby przebrane w myśl zasady "kto przebrany, ten niepytany" nie były tego dnia odpytywane.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy za super zabawę !
Anna Gemanser, Marzena Marek
Gazetki Tematyczne Na Święto Niepodległości
10 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Wykonaliśmy gazetkę tematyczną, odbyły się pogadanki tematyczne w klasach oraz konkurs plastyczny dla klas 1-3 , 4-8 z wystawą prac.
Z klas 1-3 - 1 miejsce Bartosz Stępień 1 C, 2 miejsce Wojtek Machowski 1 C, 3 miejsce Antonina Toczyńska 3 C,
klasy 4-6 - 1 miejsce Ceglarek Emilia 8 C, 2 miejsce Martyna Szwarc 6 C, 3 miejsce Paweł Andrejkin.
Wszystkim serdecznie gratulujemy A. Kowalczyk, P. Łukasik, M. Marek.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy !
A. Kowalczyk
Loteria Fantowa
foto25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się loteria fantowa przygotowana przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Fantami będą oczywiście pluszaki.
W związku z tym zachęcamy do przynoszenia pluszaków, które można dostarczyć do szkoły od 21.11 (tj. poniedziałku) do 24.10.2022 r.
Przypominam, by do każdej paczki doczepić karteczkę z imieniem, nazwiskiem oraz klasą, bym mogła wpisać punkty. Pluszaki proszę włożyć do kartonu oznaczonego misiem:)
Bardzo prosimy, by maskotki były czyste.
Uzbierane w tym dniu pieniążki przeznaczone zostaną na organizację kolejnych akcji świątecznych, na temat których dokładna informacja zostanie wysłana w przyszłym tygodniu.
Zapraszamy !
Agnieszka Gemander
Spektakl "Inny Chłopak"
W poniedziałek 14.11.2022 klasy 4 B i 4 C uczestniczyły wraz wychowawczyniami Iwoną Promny-Pohl i Agnieszką Kowalczyk w spektaklu pt. "Inny chlopak", przygotowanym przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia.
Uczniowie poznali historię nastoletniego Augusta, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Chłopiec na oczach widzów musiał poradzić sobie z nieprzychylnymi mu kolegami z nowej szkoły, próbując jednocześnie zdobyć prawdziwych przyjaciół, na których mógłby polegać. Wiadomo, że nie jest to łatwe i mogliśmy się przekonać, jak bohater, ktorego zdążyliśmy polubić, ma podobne problemy, jakie i my przeżywamy na codzień w szkole.
Jego postać, po trudnych doświadczeniach, staje się dowodem na to, że prawdziwą wartość człowieka dostrzega się patrząc w jego serce, a nie na to jak wygląda, jakie nosi ubrania lub ile ma pieniędzy. Ten ciekawy spektakl był wzbogacony muzyką z filmów "Gwiezdne wojny" i "Supermen". Zresztą Supermenem okazuje się na koniec nasz główny bohater, który ratuje z opresji swoją szkolną koleżankę.
Widownia żywo reagowała na różnorodne zwroty akcji i grę aktorów, ale najbardziej ucieszyło nas, gdy największy agresor klasowy został ukarany. Na koniec aktorzy przeprowadzili z nami pogadankę na temat tego, co mogą czuć inni, gdy są wyśmiewani, jak i to jak my się czujemy, gdy myślimy o sobie żle, ze jesteśmy grubi, chudzi, brzydcy, biedni, głupi, nieważni itd. Okazało się, że żeby otworzyć się na świat i innych trzeba najpierw polubić siebie, wtedy trochę łatwiej będzie nam funkcjonować nawet wśród ludzi, którzy nas atakują. A jeśli się lubimy, potrafimy lepiej stawiać innym granice , żeby nas nie krzywdzili, a to juz spora nauka.
Podsumowując, ten krótki spektakl miał mocne przesłanie dla nas i sporą dawkę pozytywnej energii. Niósł ważne przesłanie, że: każdy zasługuje na szacunek, każdy może mieć przyjaciół, ze nikt nie jest idealny jak to czasami nam się wydaje lub próbuje się takim pokazać. Że Internet, Tik-Tok, Instagram przedstawiają często nieprawdziwe życie. Nie krzywdźmy innych i nie oceniajmy za szybko, każdy ma swoją historię i swoje tajemnice, każdy też chce być lubiany.
fotofotofotofoto
Dajmy sobie wzajemnie szansę !
Marzena Marek
Zajęcia Z Klockami Lego
Nauka przez zabawę z klockami Lego Education cieszy każdego ucznia, gdyż daje możliwości tworzenia i realizowania swoich projektów.
Uczniowie klasy 3 A oraz dzieci uczstniczące w zajęciach dodatkowych mieli już możliwość sprawdzenia samych siebie i skonstruowania robota z wykorzystaniem klocków Lego Education Spike Essetial.
Dzieciaki zgodnie z instrukcją w aplikacji, krok po kroku wykonywały kolejne etapy zaprogramowanego dzieła, tworząc budowle czy pojazdy.
Nauka przez zabawę była przednia, dzieciaki z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i już czekają na kolejne.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Super daliście radę !
J. Krokos
Jak Odczytywać Emocje ?
Klasa 3 A bierze udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie "Jak odczytywać emocje?". Chłopcy realizują kolejne scenariusze zajęć, ucząc się radzić sobie z emocjami, kontrolować je, nazywać.
Podczas zajęć uczniowie będą pracują zespołowo, szukają kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawają, co czują inni. Dzięki temu wzmocniają umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji.
Uczniowie biorą aktywny udział w projekcie, żywiołowo reagują na postawione przed nimi zadania i wywiązują się z nich na medal. Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji kolejnych zadań projektu !
fotofotofotofoto
fotofoto
Powodzenia
J. Krokos
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców Dzieci Przybywających Z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
pomoc ukrainie
MEiN przygotowało dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy informację z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Jest ona opracowana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.
Materiał ten zawiera informację o wymaganych dokumentach potrzebnych, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje je z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, należy skontaktować się z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych w szkole oraz mogą zostać objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Dyrekcja
Komunikat KMP W Zabrzu / Комунікація КМП У Забже
Komunikat dla uczniów:
  • Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).
polski
english
український
Komunikat dla rodziców / opiekunów:
  • Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych.
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu.
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta.
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)
polski
english
український
Policja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 2 użytkowników, dziś: 73 użytkowników
HelplineSieciakiMinisterstwo Edukacji i NaukiLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineSieciakiMinisterstwo Edukacji i NaukiLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Wesprzyj Budowę Polskiego Sztucznego Serca
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid