Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.05.2024
Ferdynand, Gryzelda, Zyndram, Karol, Feliks, Joanna, Sulimir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
laboratoria przyszłości
Kolorowa Armia
Już prawie minął miesiąc od kiedy w naszej szkole pojawili się nowi uczniowie - pierwszaki. Jak wiadomo jednym z ważniejszych wydarzeń dla uczniów klasy pierwszej jest Pasowanie na Ucznia, które zbliża się wielkimi krokami. Dlatego też w klasach ruszyły pełną parą przygotowania do tego wyjatkowego święta.
Korzystając z okazji, postanowiono przygotować dla pierwszaków drobną niespodziankę. W tym celu wykorzystano zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości - drukarkę 3 D, na której wydrukowano figurki Pikachu. Z kolorowych filamentów powstała cała armia różnobarwnych figurek jednego z najbardziej rozpoznawalnych Pokemonów.
Każdy pierwszak otrzyma kolorowego ludzika, który może zamieszkać w jego piórniku i kto wie, może szepnie coś na ucho podczas kartkówki czy sprawdzianu.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Laboratoria Przyszłości
fotoLaboratoria Przyszłości to Program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów m.in. do szkół podstawowych.
fotoW ramach tej inicjatywy szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju u dzieci i młodzieży umiejętności manualnych i technicznych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych.
fotoMisją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły kształtującej kompetencje oparte na technologii i inżynierii, stosowaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym, jak i obsługi narzędzi będących podstawowymi umiejętnościami decydującymi o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.
fotoLaboratoria Przyszłości są kolejnym krokiem wzmacniającym i uatrakcyjniającym dotychczasowy proces zdobywania wiedzy uczniów. To nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach czy innych obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form odkrywaniu talentów.
fotoCelem inicjatywy Programu Laboratoria Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Dzięki czemu uczniowie rozwijają się interdyscyplinarnie co daje im ogromne i szerokie możliwości na przyszłym rynku pracy.
J. Krokos
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności.
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
laboratoria przyszłości
J. Krokos
online: 1 użytkownik, dziś: 296 użytkowników
HelplineProgram dla szkółSzkoła Bez PrzemocyLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineProgram dla szkółSzkoła Bez PrzemocyLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid