ŚWIETLICA - Aktualności
Przygotowania Do Kiermaszu
fotofoto Drodzy rodzice serdecznie dziękujemy za liczne wsparcie materialne świetlicy szkolnej. Już wkrótce pojawi się nowe wyposażenie świetlicy. Zachęcamy do dalszej współpracy :)
Informujemy również, że ruszyły przygotowania do corocznego kiermaszu bożonarodzeniowego organizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej. Jak co roku będzie można zakupić rękodzieła waszych dzieci.
Wszystkie zgromadzone w ten sposób środki są przekazywane na zakup nowych gier, sprzętu sportowego, nagród oraz pomocy do rękodziela. Planowany termin kiermaszu to 11 grudnia.
M. Mikołajczak
Nowy Sprzęt W Świetlicy
W tym tygodniu zadomowił się u nas nowy sprzęt. Zrobil dużo zamieszania i sprawił mnóstwo radości małym i dużym świetliczakom. Co to jest ? Zobaczcie zdjęcia, a się przekonacie. Niespodzianka została zakupiona dzięki środkom finansowym z kiermaszu świetlicowego. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i zapraszamy na kolejny już wielkanocny kiermasz.
Przypomnienie
Godziny otwarcia świetlicy: poniedziałek - piątek 06:30 - 16:30, sale świetlicowe: sala 5, 7, 10, świetlica główna
Rodzice / opiekunowie zobowiązani są do wyposażenia dziecka i przyniesienia do świetlicy następujących środków:
  • Mydło w płynie
  • Chusteczki higieniczne (wyciągane)
  • Rolka papier toaletowy
  • Rolka ręcznika papierowy
  • Opakowanie papieru ksero
  • Fartuszki / koszulki do zajęć plastycznych
  • W opisanej sztywnej i zamykanej teczce: blok techniczny kolorowy, blok techniczny biały, wycinanki kolorowe lub kolorowy papier ksero, pastele, klej magic, klej biurowy, pędzelek do malowania, plastelina, kolorowanki (teczkę dziecko trzyma w swojej szafce)
Prosimy o dostosowanie ubioru dziecka do pogody. Dostosowanie ilości drugiego śniadania i napojów do potrzeb dziecka. Przygotowanie wyżej wymienionej wyprawki dla dzieci, aby nie nudziły się podczas zajęć świetlicowych. Do teczki można również włożyć przybory plastyczne wynikające z zainteresowań dziecka.
Wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zbrudzone i zniszczone ubrania.
Konkurs Na Pluszowego Misia
Ogłaszamy konkurs na "pluszowego misia". Praca musi być przestrzenna i wykonana ręcznie. Zachęcamy do wykorzystania starych materiałów (koszulki, bluzy, polary, koce i inne szmatki). Liczymy na oryginalne pomysły. Poproś rodziców o pomoc w wykonaniu ale niech cię nie wyręczają.
Pracę należy złożyć do 19 listopada w świetlicy, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą dziecka.
Życzymy Przyjemnej Zabawy
Pluszakowa Impreza
Uwaga ! 22 listopada w świetlicy w godz. 14:30 - 15:30 odbędzie się "pluszakowa impreza". Zachęcamy dzieci do przebrania się za misie i przyniesienie swoich ulubionych maskotek. Można przynieść jakieś pysznośći (owoce, zdrowe przekąski, ciasto)
Podczas zabawy odbędą się liczne konkursy.
Zapisy Do Świetlicy Szkolnej Na Rok Szkolny 2016 / 2017
W związku ze zbliżającym się terminem przygotowania projektu pracy szkoły na rok szkolny 2016 / 2017 dyrekcja SP 1 zwraca się z prośbą do rodziców uczniów, którzy w przyszłym roku szkolnym mają być objęci opieką świetlicową o składanie wniosków, o przyjęcie do świetlicy szkolnej.
Wnioski proszę pobierać u wychowawców świetlicy, sekretariacie szkoły oraz dokumentów ze strony internetowej szkoły. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu. Wnioski należy składać do 22 kwietnia 2016 w świetlicy szkolnej. Sprawę prosimy potraktować jako pilną !
Jednocześnie informujemy iż zgodnie z § 34 ust. 3 statusu szkoły ze świetlicy szkolnej mogą korzystać uczniowie klas I - III, którzy ze względu na czas pracy swoich rodziców / opiekunów muszą dłużej przebywać w szkole, a także inni uczniowie za zgodą dyrekcji szkoły.
Prosimy o niezwłoczne składanie wniosków
Dzień Babci I Dziadka
Dzień Babci i Dziadka w 1 i 3 grupie świetlicowej. Z okazji tego wspaniałego święta postanowiliśmy przeprowadzić warsztaty plastyczne. Tematem był "podwodny świat", a prace zostały wykonany techniką origami z koła. Celem warsztatów była integracja rodzin oraz zachęcenie dziadków do twórczego spędzania wolnego czasu z wnukami. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z pracami :)
Wyprawka Świetlicowa
Wyprawka Świetlicowa – prosimy dostarczyć do 15 października.
Artykuły papiernicze: blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, papier kolorowy (wycinanki), nożyczki, klej biurowy, klej magic, kredki, bibuła marszczona, plastelina, pędzel cienki i gruby, farby plakatowe, ołówek, gumka do gumowania, ostrzawka, (kto może) papier ksero
Artykuły higieniczne: mydło w płynie, ręcznik papierowy, chustczki higieniczne (wyciągane), papier toaletowy
Odpowiedni ubiór dziecka: czapki, rękawiczki, kurtki obowiązkowo w szafkach (dzieci wychodzą na spacery)
Dodatkowe picie w szafce
Obowiązkowe Zebranie Dla Rodziców Dzieci Korzystających Z Opieki Świetlicowej
W czwartek 15 października o godz. 16.30 odbędzie się obowiązkowe zebranie dla rodziców dzieci korzystających z opieki świetlicowej. Podczas zebrania m.in. zostaną wręczone "przepustki" upoważniające do wejścia na teren szkoły w celu przyprowadzenia lub odebrania dziecka ze świetlicy.
Serdecznie Zapraszamy
Kiermasz Świateczny
Dziękujemy za udział w kiermaszu oraz wielkanocnym spotkaniu. Szczególne podziękowania należą się dzieciom, które przygotowały prace na kiermasz oraz występ artystyczny. Zapraszamy na kolejne wydarzenia i zachęcamy do zobaczenia zdjęć w galerii.
M. Borowka
HelplineSieciakiZachowaj trzeźwy umysłDziecko W SieciLaboratoria PrzyszłościHelplineSieciakiZachowaj trzeźwy umysłDziecko W SieciLaboratoria Przyszłości