Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
12.04.2024
Andrzej, Juliusz, Lubosław, Wiktoryna, Damian, Iwan, Zenon
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
Akcje I Programy - Sieciaki I Dziecko W Sieci
Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat są uczestnikami kampanii na rzecz bezpiecznego Internetu wdrażając i promując założenia oraz cele serwisów „Dziecko w sieci” i „Sieciaki”. W naszej szkole koordynatorami tych kampanii są pani mgr Klaudia Doros ( klasy I - III ) i mgr Aneta Kamińska ( klasy IV - VI ). „Sieciaki” i „Dziecko w sieci” to serwisy dla młodych Internautów, gdzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z Sieci i jak chronić się przed zagrożeniami wynikającymi z nieprawidłowego korzystania Internetu.
Bezpieczny Internet :
 • Domowy komputer niech stoi w widocznym miejscu.
 • Interesuj się tym co robi Twoje dziecko w sieci (na jakie strony wchodzi, z jakich programów korzysta, sprawdzaj historię przeglądanych stron www.)
 • Rozmawiaj z dzieckiem o niebezpieczeństwach na jakie może natknąć się w sieci.
 • Nie bój się przyznać do tego że sam również czasem nie rozumiesz pewnych zachowań i sytuacji w sieci.
 • Naucz dziecko tego że osoba z którą "anonimowo" utrzymuje kontakt np. za pośrednictwem komunikatora wcale nie musi być tą za jaką się podaje ! (wiek, płeć, zainteresowania, powody utrzymywania kontaktu, itp.)
 • Uczul swoje dziecko na to aby NIGDY ! nikomu nieznajomemu nie podawało swoich prawdziwych danych osobowych (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, stan rodzinny, ...)
 • Na samym początku ustal ze swoim dzieckiem że NIGDY ! ma nie korespondować, pisać na forach internetowych, pisać za pośrednictwem komunikatorów, bądz za ich pomocą rozmawiać z osobami nieznanymi bez Twojej wiedzy.
 • Jeżeli używacie poczty elektronicznej, nigdy nie otwierajcie emaili od nieznanych osób (szczególnie jeśli zawierają jakieś złączniki, linki do stron, ...).
 • Aktualizuj swój program antywirusowy zainstalowany na komputerze.
 • Pamiętaj że każdą podejrzaną stronę, lub stronę o treściach niezgodnych z jej założeniami można zgłosić i zablokować.
 • Jeżeli masz zainstalowany jakiś program zabezpieczający dziecko przed dostępem do niepożądanych stron to pamiętaj o poprawnym skonfigurowaniu go (samo zainstalowanie to nie wszystko) - zawsze możesz poprosić kogoś kto się na tym zna, bądz znaleźć informacje na ten temat w internecie.
 • "ANONIMOWY" - w odniesieniu dla internetu jest słowem całkowicie fałszywym, wcale nie trzeba ogromnej wiedzy żeby "odkryć czyjąś anonimowość w sieci".
 • Naucz swoje dziecko zgłaszać wszystkie "nieznane" i "anonimowe" próby nawiązania z nim kontaktu w sieci.
 • Wszelkie niedozwolone zachowania w sieci zgłaszaj administratorowi waszej sieci lokalnej (osiedlowej, miejskiej, ...), nie bój się tego robić i nie wstydz - po to są między innymi administratorzy.
 • Nie wyżywaj się na dziecku jeśli ono natknie się w sieci na coś niewłaściwego, ono dopiero się uczy i poznaje, ty codziennie spotykasz się z takimi sytuacjami, a na tobie nikt się nie wyżywa z tego powodu.
 • Nie ma złotej zasady i reguły na dziecięcą ciekawość, a internet obojętnie w jakiej postaci niejako zachęca do takiej ciekawości, ważne jest żeby ta "ciekawość" była w miarę najlepiej zabezpieczona.
 • 100 % zabezpieczeń sieciowych nie ma i nie będzie, to do nas dorosłych należy jak nauczymy omijać swoje dziecko potencjalnie niebezpieczne sytuacje mogące spotkać w sieci.
 • Jeżeli "coś pójdzie nie tak" - pamiętaj nie złość się i nie krzycz na swoje dziecko, to nie jest jego wina, każdemu może się zdarzyć.
 • Tak jak drzwiami na świat są drzwi od naszego mieszkania, tak oknem na świat jest internet - jedno i drugie musi być odpowiednio zabezpieczone.
PAMIĘTAJ ŻE NAWET NAJLEPSZE RADY NIC NIE DADZĄ JEŻELI NIE BĘDZIESZ ROZMAWIAĆ ZE SWOIM DZIECKIEM !!!
MATERIAŁY DO POBRANIA
Internet Dla Początkujących ( rozmiar : 163.88 kB )
Jak Chronić Dzieci W Internecie ( rozmiar : 133.53 kB )
Internetowe Zagrożenia Dla Dzieci ( rozmiar : 135.78 kB )
online: 1 użytkownik, dziś: 121 użytkowników
HelplineZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuPoznaj PolskęHelplineZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuPoznaj Polskę
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid