Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
23.02.2024
Damian, Roman, Romana, Florentyn, Łazarz, Roma, Będzimir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2024-02-23
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
Zapisy Dzieci Do Klas Pierwszych
zapisy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zabrzu ul. Sportowa 5
ogłasza zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024 / 2025
Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach 05.02.2024 r. - 05.03.2024 r.
w godz. 07.30 do 15.30
Na podstawie art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy "Prawo Oświatowe" zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2017 r. i zamieszkałych w obwodzie szkoły do dokonania zapisu na rok szkolny 2024 / 2025 do klasy pierwszej.
Z A P R A S Z A M Y !
zgłoszenie dziecka do klasy I ( rozmiar : 50.50 kB )
Dyrekcja
razem: 130 wiadomości
Sukces Kacpra
fotofotoW piątek uczeń piłkarskiej klasy 6 A Kacper Spadło zajął 12 miejsce w kategorii U 12 w finale ogólnopolskiego turnieju gry 1x1.
Kacprowi serdecznie gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów piłkarskich i nie tylko !
Jesteśmy dumni !
Ł. Domagalski
Dzień Szalonego Makijażu I Dzień Życzliwości
Dzień Szalonego Makijażu już za nami! Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w naszej make-upowej zabawie i zgodzili się na pamiątkowe zdjęcie.
Już dziś wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w Dniu Życzliwości. Obdarujcie kogoś miłym słowem !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Podziwiamy !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
13 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła wzięła udział w 13 edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To coroczna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawnej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Zadaniem uczniów biorących udział w tym wydarzeniu, było rozwiązanie na czas, losów z tabliczką mnożenia. Uczeń, który rozwiązał wszystkie zadania poprawnie, otrzymał Legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Wszystkim naszym Ekspertom gratulujemy !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy !
A. Kamińska
Dzień Szalonego Makijażu
fotoUwaga ! Już w najbliższy piątek, tj. 17 listopada Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów klas 4-8 do wspólnej zabawy na Dzień Szalonego Makijażu. Zachęcamy do kolorowych, szalonych make-upów.
Wszystkich uczniów, którzy będą pomalowani zapraszamy na dużej przerwie o godz. 11:30 pod pokój nauczycielski do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Zapraszamy do udziału !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Sukces Naszych Chłopaków !
fotoFinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Rudzie Śląskiej
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Maciej Gęsikowski, Tomasz Kargol, Kacper Spadło, Jasiu Hejnar, Fabian Wielgus, Adam Paszewski, Allan Witkowicz, rywalizowali na dystansie 1000 m.
Już od pierwszej zmiany chłopacy trzymali się czołówki.
Fantastyczny bieg całej drużyny zapewnił naszej szkole 3 miejsce w Województwie.
Zanim chłopcy dostali się do finałów ogólnopolskich musieli wygrać zawody:
- miejskie
- rejonowe.
Wszystkim uczestnikom biegu składamy wielkie gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów !!!
Super chłopaki !
A. Świtała
Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu
Z okazji tego, że 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do udziału w akcji "Herbatka dla Seniora"
Co zbieramy: różnego rodzaju herbaty
Czas trwania akcji: od 15.11 do 24.11.2023 roku.
Bardzo prosimy, by do każdej herbatki dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem oraz klasą, bym mogła wpisać punkty. Herbatę należy zostawić w kartonie na parterze.
Miejmy nadzieję, że w ten sposób umilimy długie jesienne wieczory naszym senioriom mieszkającym w Domu Opieki Społecznej w Zabrzu.

Szkolny Klub Wolontariusza zwraca się także z prośbą, jeśli ktoś posiada stare niepotrzebne ozdoby świąteczne (mogą to być bombki, oświetlenie, choinki, czy też inne ozdoby bożonarodzeniowe) zachęcamy, aby przynieść je do szkoły w dniach 15.11.2023 do 24.11.2023roku.
Przekażemy je do Centrum Usług Społecznych przy ulicy Stalmacha 7 w Zabrzu, a osoby działające w centrum dadzą im drugie życie:)
Bardzo proszę doczepić karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz klasą, bym mogła wpisać punkty. Rzeczy wkładamy do kartonu na parterze.
Polecamy !
Agnieszka Gemander
105 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Jak co roku dnia 11 listopada nasza szkoła bierze udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku obchodzimy 105 rocznicę tego wydarzenia.
Nasze miasto włączyło się w obchody święta przygotowując bardzo bogaty program tego wyjatkowego dnia.
Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi zaprosiły mieszkańców Zabrza do udziału w obchodach święta odzyskania przez Polskę Niepodległości.
11 listopada, o godz. 10.00, na placu Warszawskim odbył się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, złożono meldunki i dokonano przegląd pododdziałów. Odegrany został Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz wystąpiła z przemówieniem do mieszkańców Pani Prezydent Miasta Zabrze i przedstawiciele samorządu , a następnie zaprezentowana została etiuda artystyczna z cyklu "Szkicownik Polski" w wykonaniu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.
Złożono kwiaty pod tablicą pamiatkową przy Muzeum Górnicta Węglowego oraz uczestniczono w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti" w kościele pw. św. Anny w Zabrzu. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostały złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski. Na zakończenie uroczystości zaplanowano koncert w ogrodzie parafialnym, podczas którego było można posłuchać Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego.
Naszą szkołę jak co roku, godnie reprezentował Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem Panią Anną Gemander. Po nabożeństwie Pani Dyrektor Ewelina Michalska-Krupa złożyła w imieniu całej społeczności szkolnej kwiaty w hołdzie tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Dziękujemy naszym uczniom za coroczny udział w uroczystościach i reprezentowanie naszej szkoły !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Jesteśmy dumni !
J. Krokos
11 Listopada W Naszej Szkole
Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada to wyjątkowa data w szkolnym kalendarzu. Wszystkie klasy przygotowują się do niego bardzo sumiennie.
Klasy I - VIII przygotowywały piękne biało-czerwone kokardy narodowe, które nadawały szyku świątecznym ubiorom. Uczniowie brali również udział w konkursie plastycznym "Polska w bieli i czerwieni", wykonywali gazetki ścienne, uczyli się patriotycznych pieśni i piosenek, poznawali sylwetki wybitnych Polaków oraz przygotowywali biało-czerwone ozdoby, którymi udekorowano szkołę.
Na boisku szkolnym odbyło się wspólne, godne odśpiewanie Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie naszej szkoły znają historię swojej Ojczyzny, rozumieją trud i poświęcenie Polaków dla odzyskania jej niepodległości i są dumni, że są Polakami.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Wiwat 11 listopada !
J. Krokos
10 Lecie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze
Uczniowie klas I - III z wielką radością przyjęli informację, że Akademia Piłkarska Górnika Zabrze świętuje w tym roku swoje 10-lecie działalności i z tej okazji będą mieli możliwość uczestniczyć w niezapomnianej imprezie, która odbyła się dnia 10 listopada 2023 r. w Hali MOSiR w Zabrzu. Wydarzenie trwało od godz.09.00 do 12.00.
Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji, takich jak gry, zabawy, konkursy, animacje oraz dmuchańce.
Wydarzenie prowadzone było przez Dariusza Ślęzaka, szerzej znanego jako DJ Ucho. Prezenter rozgrzewał dzieciaki, prowadził animacje, bawił i podkręcał atmosferę.
Dzieci miały okazję zobaczyć filmy reklamujące Akademię, promujące zdrowy, sportowy styl życia, a także pokazy Kacpra Lachowicza - trenera koszykówki i magika kręcącego piłką do koszykówki na palcu oraz powodującego, że płonie ona niczym pochodnia.
Każdy mógł się sprawdzić w zawodach sportowych, szybkości, refleksie, sile strzelania goli oraz wziąć udział w rywalizacji na dmuchańcu. Na zakończenie imprezy wykonano pamiątkowe zdjęcie, a każde z dzieci otrzymało niespodziankę, która będzie pamiątką z tego wyjątkowego dnia.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy !
J. Krokos
Spotkanie Ze Św. Marcinem
Z okazji Dnia św. Marcina, który przypada 11 listopada uczniowie klas piątych wraz z nauczycielem języka niemieckiego wybrali się 9 listopada na paradę, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Monte Cassino w Zabrzu.
Na dziedzińcu szkoły uczniowie SP3 przygotowali krótką inscenizację o św. Marcinie, a nasi uczniowie odczytali wiersze po niemiecku. Następnie udaliśmy się na przemarsz za koniem, na którym siedział św. Marcin, a na końcu zostaliśmy poczęstowani słodkościami.
11 listopada to ważna data w Niemczech, ponieważ tego dnia obchodzi sie Dzień Świętego Marcina "Martinstag". Dzieci w przedszkolach i szkołach uczą się różnych piosenek o świętym Marcinie. Poza tym wykonują swoje kolorowe lampiony, z którymi będą brać udział w pochodzie 11 listopada.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Uczymy się i poznajemy inne kultury !
Anna Gemander
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 24 użytkowników
Program dla szkółErasmusNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyProgram dla szkółErasmusNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez Przemocy
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid