Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
23.02.2024
Damian, Roman, Romana, Florentyn, Łazarz, Roma, Będzimir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2024-02-23
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
Zapisy Dzieci Do Klas Pierwszych
zapisy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zabrzu ul. Sportowa 5
ogłasza zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024 / 2025
Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach 05.02.2024 r. - 05.03.2024 r.
w godz. 07.30 do 15.30
Na podstawie art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy "Prawo Oświatowe" zapraszamy rodziców dzieci urodzonych w 2017 r. i zamieszkałych w obwodzie szkoły do dokonania zapisu na rok szkolny 2024 / 2025 do klasy pierwszej.
Z A P R A S Z A M Y !
zgłoszenie dziecka do klasy I ( rozmiar : 50.50 kB )
Dyrekcja
razem: 130 wiadomości
Dodatkowe Dni Wolne
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi, które zaopiniowała pozytywnie Rada Rodziców przy SP 1 są:

13. października 2023 r.
02. listopada 2023 r.
03. listopada 2023 r.
02. stycznia 2024 r.
02. maja 2024 - dzień odpracowany w sobotę 30 września 2023 r.
14, 15, 16. maja 2024 r.
31. maja 2024 r.
Dyrekcja
Konkurs Matematyczny
fotoJak co roku z okazji dnia liczby "Π" nauczyciele matematyki zapraszają wszystkich uczniów klas IV-VIII do konkursu Matematyczno-Plastycznego.
Konkurs składa się z kilku kategorii, z których uczeń wybiera jedną. Prace konkursowe składamy u nauczycieli matematyki do dnia 05.03.2024 r.
Zapraszamy !
A. Kamińska
Dzień Otwarty W Naszej Szkole
fotoDzień 29 lutego to szczególny i wyjątkowy dzień, ponieważ w kalendarzu pojawia się raz na cztery lata. W tym roku jest on jeszcze bardziej wyjatkowy, gdyż w tym dniu 29 lutego 2024 r. w naszej szkole odbędzie się dzień otwarty dla naszych przyszłych uczniów.
Na godz. 17.00 zapraszamy naszych "wrześniowych" pierwszoklasistów do zapoznania się z naszą placówką. Nasi przyszli uczniowie będą mogli spotkać się z Dyrekcją oraz nauczycielami, zobaczyć sale lekcyjne, zapoznać się z bazą dydaktyczną, obejrzeć pokazy umiejętności naszych uczniów oraz wziąć udział w innych atrakcjach.
Zapraszamy i czekamy !
Dyrekcja
Matematyka W Budowaniu Klocków
Matematyka zachwyca w wielu aspektach. Pojawia się na szkolnych korytarzach, możemy spotkać ją na dworcu kolejowym, odnajdziemy ją na kartce świątecznej, jest z nami na basenie, a dzisiaj dostrzegliśmy ją w budowaniu z klocków.
Klasa 1 B zrealizowała dziś kolejny moduł Projektu matematycznego Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki - moduł V "Matematyka w budowaniu klocków". Realizacja modułu polegała na zrozumieniu symetrii, sekwecji i ciągów w matematyce. Uczniowie poznawali nazwy brył, takich jak: walec, sześcian, prostopadłościan. Przeliczali ilość poszczególnych brył w budowlach z klocków, odszukiwali piny i zapisywali działania matematyczne.
Ciekawym doświadczenem była projekcja filmu do projektu, szacowanie ilości elementów, z kórych zbudowane były różne budowle. Podsumowaniem zajęć z projektu było zbudowanie w grupach budowli z klocków z próbą zachowania w nich sekwencji i osi symetrii.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Matematyka zadziwia !
J. Krokos
Magiczne Literki
Uczniowie klasy 1 B zrealizowali kolejne zadanie projektowe Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Literki w akcji".
Zadanie polegało na zapisywaniu białą, świecową kredką podawane przez nauczyciela litery wielkie lub małe, według podanego kodu. Każda literka została zamalowana wybranym kolorem farbki, dzięki czemu w "magiczny" sposób literki ukazały się i można było sprawdzić czy mają one poprawny kszałt i wielkość.
Radości było sporo, zadziwienie nad pojawiającymi się literkami, których nie było można dostrzec wcześniej na białej kartce, porównywanie ich między sobą, wspólna korekta ewentualnych błędów.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Magia liter !
J. Krokos
Standardy Ochrony Małoletnich
fotofotoDrodzy Uczniowie przekazujemy Wam ważne numery telefonów, pod którymi zawsze znajdziecie pomoc !
Standardy Ochrony Małoletnich SP1 ( rozmiar : 108.50 kB )

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 120 226 - Policyjny telefon zaufania
800 70 22 22 - Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 120 002 - Bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie
22 628 52 22 - Telefon zaufania dla osób o odmiennej orientacji seksualnej
22 654 35 37 - Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji Itaka
112 - Numer alarmowy
A. Bracisiewicz - Pedagog Szkolny
Szkolne Walentynki
Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za liczny udział w poczcie walentynkowej. Nasze walentynkowe pudełko było wypełnione po brzegi i wyzwaniem było dostarczenie wszystkich Walentynek do ich adresatów jeszcze dziś. Ale daliśmy radę !
Mamy również nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili biorąc udział w naszej zabawie "Znajdź swoją drugą połówkę". Wszystkie pary, które się odnalazły i zgłosiły do opiekuna SU, zgodnie z obietnicą otrzymały słodki upominek. Poszukiwania drugiej połówki serca, chociaż dla niektórych bezowocne, okazały się świetnym sposobem na integrację uczniów.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofoto
Było przesympatycznie !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Program Dla Szkół
fotofotoJednym z nadrzędnych celów naszej placówki jest promowanie zdrowego trybu życia, w tym takze i zdrowego żywienia. Nasza szkoła bierze aktywny udział w "Programie dla szkół".
Celem tego programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych naszych uczniów, poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw oraz mleka i jego przetworów w codziennej diecie dzieci. Na co dzień kształtujemy nawyki żywieniowe uczniów oraz upowszechniamy zdrową i zbilansowaną dietę.
W każdym semestrze roku szkolnego dziecko może otrzymać: 32 porcje owoców i warzyw: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, soki jabłkowo-malinowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką, kalarepę,pomidorki oraz 25/26 porcji mleka i przetworów mlecznych: mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
Dzięki programowi nasi uczniowie wzbogacają swoją dietę, co przekłada się na ich sukcesy dyaktyczne i sportowe!
Długo żyjemy, bo zdrowo jemy!
J. Krokos
Podsumowanie WOŚP
fotofotoKochani ! W tym roku nasza szkoła zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 1205,26 zł. Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę.
Jesteśmy pod wrażeniem !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Zimowy Wyjazd Piłkarzy
fotofotoU nas nieprzyjemnie i zimno, ale okazuje się, że nie u wszystkich taka aura.
Nasi uczniowie pozdrawiają z obozu piłkarskiego w słonecznej Hiszpanii.
Chłopcom życzymy niezapomnianego wyjazdu, a nam wszystkim poprawy pogody.
Korzystajcie z ferii !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 24 użytkowników
HelplineProgram dla szkółZachowaj trzeźwy umysłOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria PrzyszłościHelplineProgram dla szkółZachowaj trzeźwy umysłOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria Przyszłości
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid