Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
23.01.2022
Fernanda, Jan, Rajmunda, Rajmund, IIdefons, Maria, Klemens
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2022-01-23
aktualnosci
Zapisy Dzieci Do Klas Pierwszych
zapisy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zabrzu ul. Sportowa 5
ogłasza zapisy uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2022 / 2023
Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach 18.01.2022 r. - 25.02.2022 r.
w godz. 07.30 do 15.30
Jednocześnie informujemy, że w tym samym terminie prowadzimy wstępne zapisy uczniów spoza obwodu naszej szkoły do klas pierwszych o zwiększonej liczbie godzin wychowania fizycznego w zakresie:
- pływanie (dodatkowo 2 godziny)
- piłka nożna (dodatkowo 3 godziny) - przyjmujemy również dziewczynki.
Z A P R A S Z A M Y !
zgłoszenie dziecka do klasy I ( rozmiar : 105.50 kB )
Dyrekcja
razem: 95 wiadomości
Akcja Charytatywna "Stare Klucze Dla Budzika"
symbol pssk Drodzy Uczniowie, zachęcamy do udziału w akcji "Stare klucze dla Budzika". Jeśli posiadacie w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, przynieście je do szkoły. My przekażemy je do właścicieli zakładów, którzy współpracują z Polskim Stowarzyszeniem Serwisów Kluczowych, gdzie zostaną zezłomowane.
Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na fundację "AKOGO" Ewy Błaszczyk, która prowadzi klinikę "Budzik", zajmującą się terapią i rehabilitacją dzieci po ciężkich urazach mózgu.
Klucze można wkładać do kartonu na parterze. Prosimy, by klucze włożyć do woreczka wraz z karteczką z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
Akcja trwa od 19.01 do 31.01.2022
Zapraszamy do udziału w akcji !
Agnieszka Gemander
30 Finał WOŚP W Naszej Szkole
wośp 2022
W naszej szkole ruszyła już zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 30 finał przewidziany jest na 30 stycznia i do tego czasu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego codziennie będą chodzili z puszką i serduszkami po szkole.
W tym roku fundacja gra dla okulistyki dziecięcej. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione m.in.: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy, stoły operacyjne.
Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny.
Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.
Uczniowie SP1 liczymy na Was !
Anna Gemander, Marzena Marek
Wyniki Konkursu
W dniu dzisiejszym został podsumowany konkurs "Ozdoba świąteczna w barwach Górnika Zabrze". Ogłoszony został w związku z kolejnym jubileuszem działalności klubu Górnik Zabrze obchodzonym w dniu 14 grudnia. Celem konkursu było wykonanie przez uczniów ozdób świątecznych - bombki, choinki, stroika lub kartki świątecznej z motywem Górnika Zabrze.
Poniżej przedstawiamy nagrodzonych ucniów:
Igor Miszka, Antoni Andrejkin, Aleksander Olejarczyk z klasy 1 A
Katia Rogowska, Konrad Bieniek, Michał Domagalski Amelia Rajwa z klasy 1 B
Bartłomiej Sosnowski, Szymon Jankowski z klasy 2 A
Agata Dębkowska z klasy 2 B
Tosia Toczyńska z klasy 2 C
Tymon Urbaś z klasy 3 C
Allan Witkowicz, Tomasz Smołka z klasy 4 A
Milena Klimkowska z klasy 4 B
Maciej Gęsikowski, Tomasz Kargol, Wiktor Węgliński z klasy 5 A
Partryk Kusal, Paweł Andrejkin,Emilia Parkoła z klasy 5 C
Kuba Rycombel z klasy 5 D
Paweł Pyzik, Olek Bryś z klasy 7 A
Milena Kwiecińska, Emilia Ceglarek z klasy 7 C
Nicola Nowak z klasy 7 E
Gratulujemy !
E. Działo
Kolejny Etap Budowy Boiska
Wielu z Was zapewne zastanawia się co tam słychać na budowie naszego boiska? :) Sami zobaczcie jakie postępy można zauważyć od naszej ostatniej fotorelacji. Ta dammm ... Boisko wygląda już jak boisko, ma nawet ... bramki. Gdyby nie pora roku i śnieg na murawie to spokojnie można byłoby rozgrywać mecze. Oczywiscie Zartujemy. Poczekamy spokojnie do wiosny i prac wykończeniowych. Jesteśmy cierpliwi i sznujemy już wykonaną pracę.
fotofotofotofoto
J. Krokos
Kartka Urodzinowa Dla Bartka
Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie, bardzo dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie w akcji "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".
Zwracam się z kolejną prośbą i liczę również na zaangażowanie w akcję "Kartka urodzinowa dla Bartka".
Bartek jest naszym uczniem, u którego we wrześniu 2021 roku stwierdzono nowotwór – Chłoniak Nieziarniczy typu T trzeciego stopnia. Obecnie przechodzi bardzo intensywny proces leczenia, który może potrwać jeszcze bardzo długo. Intensywna chemioterapia, punkcje, biopsje, sterydy to realia kilku najbliższych miesięcy.
19 stycznia nasz piłkarz obchodzi 13-te urodziny, postarajmy się, by tak jak dla Dawida, dla którego w listopadzie zbieraliśmy kartki, ten dzień był również wyjątkowy.
Co zbieramy: kartki urodzinowe z życzeniami dla Bartka (można wykonać samodzielnie lub skorzystać z gotowych). Jeśli ktoś chciałby przekazać drobny upominek solenizantowi, będziemy ogromnie wdzięczni.
Chłopiec lubi gry manualne, zręcznościowe, gry planszowe, logiczne, sudoku.
Od kiedy do kiedy trwa akcja: od poniedziałku 10.01.2022 do piątku 14.01.2022.
Niestety akcja ze względu na naukę zdalną będzie trwała kilka dni, jednak mam nadzieję, że nie będzie to przeszkodą , by Bartka "zasypać kartkami oraz upominkami":)
Kartki oraz upominki będzie można wrzucić do przygotowanego kartonu. Bardzo proszę, by do każdej kartki urodzinowej lub prezentu przyczepić samoprzylepną karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą, bym mogła wpisać punkty z zachowania.
Dajmy Bartkowi siłę do kolejnej walki i wywołajmy uśmiech na Jego twarzy!
Zapraszamy do udziału !
Agnieszka Gemander
Podsumowanie Akcji "I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem"
Grudzień jest szczególnym miesiącem, kiedy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych - potrzebujących naszego wsparcia, dobrego słowa i życzliwości.
Nasz Szkolny Klub Wolontariatu w okresie świątecznym pamiętał nie tylko o dzieciach, ale także o starszych osobach.
17.12.2021 wolontariusze przekazali ponad 60 kartek z życzeniami świątecznymi osobom starszym przebywającym w Domu Opieki Społecznej przy ul. Cisowej.
21.12.2021 przekazaliśmy również 45 paczek dla dzieciaków przebywających w Szpitalu w Zabrzu na oddziałach hematologii, nefrologii, endokrynologii oraz gastroenterologii.
Każde z dzieciaków otrzymało w paczce nową grę planszową, książeczki do poczytania, kolorowanki, przybory plastyczne oraz kartkę z życzeniami.
Bardzo dziękujemy Uczniom oraz Rodzicom za udział w akcji "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem", bo to dzięki Waszym darom mogliśmy stworzyć paczki dla dzieciaków.
fotofotofotofoto
Dziękujemy ! :)
Agnieszka Gemander
Wyniki Konkursu Na Najładniejszy I Najciekawszy List Do Mikołaja
Z uwagi na to, że niektórzy uczniowie pisali listy na lekcjach, a niektórzy w domu ocenialiśmy je w dwóch odrębnych grupach. Postanowiliśmy również nie kategoryzować listów na konkretne miejsca, a wybrać po 5 z każdej grupy i nagrodzić.
A oto zwycięzcy !
Listy pisane w szkole: Maja G. z klasy 2 B, Tomek I. z klasy 2 A, Adam G. z klasy 2 A, Oliwier W. z klasy 3 B, Maja z klasy 3 B
Listy pisane w domu: Amelia S. z klasy 1 A, Ania G. z klasy 1 B Kamil z klasy 2 B, Tosia T. z klasy 2 C, Kacper G z klasy 3 A.
Listy okazały się niezwykle piękne i wzruszające. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek. A to wszystko niestety dopiero po powrocie do nauki stacjonarnej ... Bądźcie cierpliwi !!!
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Marzena Marek
Klasowe Spotkania Opłatkowe
Tradycją bożonarodzeniową w naszej szkole są klasowe spotkania opłatkowe. Niestety okres pandemii, obostrzenia i troska o zdrowie naszych uczniów spowodowały, że musieliśmy dołożyć wszelkich starań, by były one wyjatkowo bezpieczne.
Spotykaliśmy się jedynie w ramach własnych klas, zachowaliśmy wyjątkowe środki higieniczne i zrezygnowaliśmy z wzajemnego dzielenia się opłatkiem. Uczniowie wraz z nauczycielami przyozdobili sale lekcyjne. Rodzice także stanęli na wysokości zadania. Na stołach pojawiły sie pyszne ciastka, pierniki, babeczki, owoce, świateczne słodycze oraz napoje. Uczniowie z klasy 3 B samodzielnie udekorowali pierniki, a w kilku klasach pojawiły się świąteczne upominki. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia było wspólne, klasowe kolędowanie.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Nauczyciele Klas I - III
Wyniki Konkursu Matematyczna Kartka Świąteczna
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że w konkursie szkolnym "Matematyczna kartka świąteczna"
I miejsce zdobył Paweł G. kl. 7 C
II miejsce Martyna J. kl. 7 B
III miejsce Emilia C. kl. 7 C.
fotofoto
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok !
M. Zelek
Konkurs Z Języka Angielskiego
Konkurs dla klas trzecich z j. angielskiego My Picture Dictionary wreszcie rozstrzygnięty ! Przedstawiamy zwycięzców: I miejsce - Aleksy z kl. 3 B, II miejsce - Roksana z kl. 3 C, III miejsce - Karolina z kl. 3 C
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne i niezwykle kreatywne słowniczki.
Uwaga !!! W naszym konkursie wszyscy otrzymują nagrody !!! Życzymy owocnej zabawy z j. angielskim !!! Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród !!!
fotofoto
M. Marek
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 10 użytkowników
SieciakiDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyBezpieczna Szkoła
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt W Zabrzu
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2022 design by sid