Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
31.05.2023
Aniela, Feliks, Kamila, Petronela, Bożysław, Ernest, Petroneliusz
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-05-31
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
razem: 201 wiadomości
Zajęcia Z Photonami
Kolejne klasy młodsze poznają niesamowite roboty photony i ich możliwości. W piatek klasy 2 A i 2 B postanowiły przetestować możliwości robotów photon, które zakupione zostały w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Po przeszkoleniu przez Panie wychowawczynie, dzieci sprawnie posługiwały się aplikacją sterującą robotami. Każde z dzieci miało możliwość zaprogramowania na tablecie zadań dla robota, zakodowanie ich oraz sprawdzenie poprawności wykonania ich przez photona.
Aplikacja umożliwiła uczniom strowanie robotem za pomocą jojsticka, zmiany koloru czułek czy wydawania dźwięków.
Dzieci uczetniczyły w zajeciach bardzo aktywnie, w skupieniu operowały robotem za pomocą aplikacji na tablecie oraz wzięły udział w zawodach na szybkie przemieszczanie się photonem na określonym terenie. Frajdy i radości podczas zajęć nie brakowało !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Czekamy na kolejne zajęcia !
J. Krokos
Nasi Na Narodowym !
fotofoto Dnia 10 maja 2023 r. chłopaki wygrali turniej "Tymbark - Z podwórka na Stadion" na stadionie śląskim w kategorii U-12.
I tym samym zagrają w finałach ogólnopolskich na Stadionie Narodowym, które odbędą się w tym roku czerwcu. MVP turnieju został Allan Witkowicz.
W turnieju wystąpili: Jasiu Hejnar, Franciszek Sygut, Maciej Gęsikowski, Bartosz Bałdys, Kacper Spadło, Allan Witkowicz, Bartosz Wyrembski, Adam Paszewski, Karol Jakubiec, Tomasz Kargol.
Trzymamy kciuki za występ w Warszawie !!!
Jesteśmy mega dumni !
A.Świtała
Sukces Naszych Piłkarzy
fotofotoKolejny sukces naszych uczniów. Chłopcy zajęli II miejsce w finale wojewódzkim U-10.
Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 maja wzięli udział w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku.
Na starcie zgłosiło się 36 zespołów. Bardzo niewiele zabrakło, aby również młodsza drużyna wywalczyła awans do wielkiego finału, który odbędzie się na stadionie narodowym w Warszawie.
Skład drużyny: Adam Grabowski, Kuba Koziej, Kuba Daszkiewicz, Szymon Jankowski, Bartek Liczner, Maks Mazurek, Kuba Otfinowski, Bartek Sosnowski, Michał Zych, Oliwier Wójcik.
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kuba Koziej kl. 3 A !
Gratulujemy !
A.Świtała
"Zbiórka Starych Jeansów"
Szkolny Klub Wolontariusza zachęca do udziału w akcji "Zbiórka starych jeansów"
To naprawdę proste: oddaj swoje stare jeansy, a Skrzat Helpik zrobi z nich coś pięknego i użytecznego. W Szwalni Seniora odzyskają nowe życie! Zamienione zostaną na piękne piórniki, plecaki, torby i wiele innych oryginalnych produktów, które znajdziecie w ich sklepie: jeansowe-love
A cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc rzeczową oraz materialną dla potrzebujących Seniorów.
Akcja trwa od 09 do 18 maja.
Jeansy proszę wkładać do kartonu umieszczonego na parterze z doczepioną karteczką z imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
Bardzo prosimy, by jeansy były wyprane !
Zachęcamy do udziału !
Agnieszka Gemander
Sukcesy Hani I Jej Drużyny !
Hanna Kleczka wraz z koleżankami z kl. 8 C i 7 B trenują na co dzień w Zabrzańskim Stowarzyszeniu Cheerleaders Energy. Drużyna dziewczyn Energy Nuclear podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders odbywających się w dniach 22-25.03.2023 r. zdobyła tytuł Mistrza Polski i tym samym uzyskała prawo do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Europy Cheerleaders, które w dniach 30.06-02.07.2023 roku odbędą się we włoskiej Weronie oraz Mistrzostw Świata ktore odbędą się Orlando.
Dziewczyny trenują w kategorii Cheer bogatej w podnoszenia zawodników, wyrzuty i budowanie piramid z członków zespołu. Ten sport jest bardzo widowiskowy a zarazem niezwykle trudny.
Dodatkowo indywidualnie Hania jest pierwszą wicemistrzynią Polski z 2022 r. W 2023 zajęła wysokie 8 miejsce w kategorii Cheer solo, natomiast 06.11.2022 roku w Pucharze Polski Polskiego Zwiazku Sportowego Cheerleaders w Kielcach zajęła indywidualnie 3 miejsce.
W tych samych zawodach w 2021 roku zdobyła miejsce 1, Wielokrotnie zdobywala 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Cheerleaders CHEERMANIA.
Z wielką dumą informujemy, że Hania wraz ze swoją drużyną sportową zdobyła w tym roku Mistrzostwo Polski i zostali powołani do kadry narodowej. Bedą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski.
Oprócz sukcesu drużynowego w tym roku indywidualnie Hania zajęła 8 miejsce na Mistrzostwach Polski, a w poprzednim roku była pierwszą wicemistrzynią Polski w Cheerleadingu Sportowym.
Życzymy Hani oraz jej zespołowi dalszych sukcesów i realizacji marzeń !
fotofotofotofoto
Jesteśmy dumni i gratulujemy !
Dyrekcja
Ekorzeźby 2023
Od 18 już lat w kwietniu, miesiącu Święta Ziemi w naszej szkole organizowany jest konkurs na Ekorzeźbę. W tym roku hasłem wiodącym były eko-zwierzaki z materiałów pozyskanych z recyklingu.
Na konkurs wpłynęły 22 wyjątkowo oryginalne prace. Wśród nich znalazły się: żółwie, psy, kot, koń, królik, sowa, wąż, osa, motyl, krokodyl, świnki, jeże, wiewiórka, żyrafa czy wieloryb. Każda prac uświadomiła dzieciom jak ważna jest segregacja odpadów komunalnych oraz ich recykling, a także pokazała jak w ciekawy i niebanalny sposób można wykorzystać surowce wtórne oraz raz już użyte do innych celów przedmioty. Gratulujemy pomysłowości. Po ustaleniu werdyktu przez komisję wyniki zostaną przedstawione na apelu porządkowym dla klas młodszych.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
foto
Podziwiamy kreatywność !
J. Krokos
Laurka Dla Bibliotekarza
W związku z tym, że 08 maja obchodzimy Światowy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania pięknych laurek z życzeniami.
Laurki można wkładać do kartonu na parterz. Prosimy o podpisanie się imieniem i nazwiskiem oraz podanie klasy autora pracy.
Na Wasze prace czekamy do wtorku. Najładniejsze zostaną nagrodzone.
Przypominamy, że ogłoszenie laureatów konkursu na zakładkę, lapbook oraz zadań z tygodnia wyzwań nastąpi w przyszły piątek.
Zapraszamy !
Agnieszka Gemander
Kubusiowi Przyjaciele Natury
fotoNasza szkoła w roku szkolnym 2022/ 2023 brała udział w realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury organizowanym przez markę Kubuś.
Uczniowie podczas zajęć wykonywali eksperymenty mające na celu uświadomienie konieczności segregowania śmieci. Poznawali własności wody oraz konieczność jej oszczędzania. Dużą radość sprawiały uczniom gry multimedialne przygotowane przez organizatorów programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.
Filmy i audiobooki były miłym spędzeniem czasu, ale prowokowały również do dyskusji o potrzebach Ziemi. Podczas zajęć technicznych uczniowie wykonywali prace do których wykorzystywali przedmioty na pozór niepotrzebne i poznali trudne słowo recykling.
Potwierdzeniem tych działań jest otrzymanie Certyfikatu przyznania Tytułu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
Polecamy !
B. Durczyńska
Akcja Charytatywna "Piórniki Do Afryki"
fotofotoW imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji "Piórniki do Afryki".
Dzieci w Afryce mają niezliczone potrzeby. Nie posiadają na ogół tych rzeczy, które polskie dzieci mają na wyciągnięcie ręki, często nie zdając sobie sprawy, jak ucieszyć kogoś mogą nowe kredki, czy ołówki. Chcąc wspomóc naszych rówieśników wzięliśmy udział w akcji zbierania piórników.
Nasi wolontariusze wyposażyli wszystkie piórniki w mazaki, kredki, długopisy, ołówki, linijki, temperówki, gumki. Do każdego piórnika włożyliśmy na osłodę po 2 lizaki.
Ponieważ uzbieraliśmy bardzo wiele przyborów, jednak brakowało nam niektórych rzeczy, w związku z tym zakupiliśmy z pieniędzy uzbieranych podczas kiermaszu ciast: 32 piórniki, 50 linijek, 30 temperówek, 150 lizaków (458 zł) W ten sposób udało się uzbierać 71 w pełni wyposażonych piórników, co w przeliczeniu daje nam 71 uśmiechniętych, afrykańskich dzieci. Piórniki zostały wysłane do Warszawy do Fundacji Dzieci Afryki, która pod koniec maja prześle je do Afryki.
Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie akcji, Waszą hojność i zaangażowanie w to przedsięwzięcie !
To kolejna udana akcja wolontariuszy naszej szkoły !
Dziekujemy !
Agnieszka Gemander
Święto Konstytucji 3 Maja
W dniu dzisiejszym obchodzimy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W naszym mieście obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Anny. Przedstawiciele klas ósmych - Hanna Farafontow, Hanna Kleczka, Małgorzata Poteralska, Natalia Gemander oraz Filip Kaczmarek wraz z p. Anną Gemander reprezentowali godnie naszą Szkołę w tych uroczystościach. Po mszy złożyliśmy kwiaty oraz znicze pod pomnikiem dedykowanym pamięci tych, którzy grobów nie mają.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Wiwat ! Trzeci maj !
Anna Gemander
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców Dzieci Przybywających Z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
pomoc ukrainie
MEiN przygotowało dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy informację z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Jest ona opracowana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.
Materiał ten zawiera informację o wymaganych dokumentach potrzebnych, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje je z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, należy skontaktować się z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych w szkole oraz mogą zostać objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Dyrekcja
Komunikat KMP W Zabrzu / Комунікація КМП У Забже
Komunikat dla uczniów:
  • Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).
polski
english
український
Komunikat dla rodziców / opiekunów:
  • Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych.
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu.
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta.
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)
polski
english
український
Policja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 2 użytkowników, dziś: 16 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturySzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościZachowaj trzeźwy umysłKubusiowi Przyjaciele NaturySzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria Przyszłości
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid