Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
26.09.2023
Cyprian, Justyna, Łucja, Euzebiusz, Łękomir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-09-26
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
razem: 16 wiadomości
Podsumowanie Akcji Na Rzecz Dzieci Z Afryki
fotofotoSzkolne Koło Wolontariatu wszystkim bardzo dziękuje za udział w organizowanych przez nas akcjach.
Przypominamy, że w czerwcu udało nam się ufundować Słodki Dzień Dziecka dla dzieci z Afryki.
Wpłaciliśmy z pieniędzy uzbieranych podczas festynu 350 zł na konto Fundacji Dzieci Afryki. Kwota ta została przeznaczona na zakup pączków dla dzieci ze stołecznej dzielnicy slumsów Yaounde w Kamerunie.
A oto prosto z Afryki podziękowanie dla naszej szkoły! Możemy być dumni, że nasza pomoc tak daleko trafia. Jesteście wspaniali !
Dziękujemy !
Agnieszka Gemander
Zebrania Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 12 września 2023 r. (wtorek) w salach lekcyjnych, odbędą się zebrania dla Rodziców klas 1 - 8 z wychowawcami według następującego porządku:
- Rodziców uczniów klas 1 - 4 zapraszamy o godz. 16.00
- Rodziców uczniów klas 5 - 8 zapraszamy o godz. 16.30
Jednocześnie informujemy, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się także 12.09.2023 r. o godz. 17.30 w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy !
Dyrekcja
II Edycja Talenciaków
Uwaga pilne !
Wiemy, że do poniedziałku jeszcze kilka dni, ale druga edycja akcji Lidla Szkoły Pełne Talentów rusza już w piątek!
Mechanizm jest bajecznie prosty. Za każde wydane 50 zł w sklepach Lidl (w tym min. 1 owoc lub warzywo) kasjer wyda 1 Talenciaka. Zebrane Talenciaki wymienimy na super nagrody dla Naszej szkoły.
W zeszłorocznej akcji zebraliśmy imponująca liczbę talenciaków i mamy nadzieję, że i w tej edycji również zgarniemy górę nagród.
Już w poniedziałek w szkole przy wejściu głównym pojawi się specjalne pudełko, do którego można wrzucać talenciaki, które zostaną przypisane na konto szkoły przez naszych wolontariuszy. Talenciaki można też przypisać samemu na konto szkoły pod tym linkiem: talenciaki.
plakat bezpieczne wakacje
Liczymy na Was !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023 / 2024
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023 / 2024 odbędzie się dnia 04 września 2023 (poniedziałek) według następującego porządku:
klasy 1 spotykają się w sali gimnastycznej o godz. 10.00, gdzie po spotkaniu z Panią Dyrektor, przydziale do klas, udadzą się z wychowawcami do sal lekcyjnych,
klasy od 2 do 8 spotykają się w salach lekcyjnych z wychowawcami o godz. 09.00 - przydział sal dla poszczególnych klas będzie wywieszony na drzwiach wejściowych.
Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się dnia 04 września 2023 r. w Kościele Św. Krzyża o godz. 08.00.
Zapraszamy serdecznie !
Dyrekcja
Obiady Szkolne
Drodzy Rodzice, z dniem 06 września tj. środa, stołówka szkolna będzie rozpoczynać wydawanie obiadów dla dzieci zapisanych na posiłek. Plan dzwonków na przerwę kiedy wydawane będą obiady dla dzieci z poszczególnych klas będzie podany przez mobidziennik po 04 września. Posiłki wydawane będą w przerwach obiadowych ustalonych przez Dyrektora placówki w godzinach 11.30, 12.30, 13.30, 14.30
Zapraszamy Państwa od 04 września do składania podpisanej umowy w 2 egzemplarzach wraz z oświadczeniem o zapoznaniu się z regulaminem stołówki szkolnej na kuchnię szkolną.
Na kuchnię proszę się kierować przez świetlicę lub od zewnętrznej strony w godzinach 7.00-15.00. Państwa umowy będą przekazane do podpisu Pani Dyrektor, a potem przekazane dzieciom.
Wzory regulaminu, umowy i oświadczenia dostępne są poniżej.

umowa posiłki (2023 - 2024) ( rozmiar : 230.48 kB )
Barbara Diduszko
Wyprawka Dla Pierwszaka Na Rok Szkolny 2023 / 2024
 1. Podręczniki ( uczniowie otrzymują je w szkole - prosimy zaopatrzyć się w okładki )
 2. Piórnik + następujące przybory i materiały :
  • pióro ze stalówką, na naboje ( oraz zapasowe naboje ),
  • 2 ołówki ( HB - średnio miękkie ),
  • gumka do ścierania,
  • temperówka zamykana,
  • linijka,
  • nożyczki ( z zaokrąglonymi końcówkami ),
  • dwa kleje w sztyfcie i jeden klej typu "Magic",
  • kredki ołówkowe ( w podstawowych kolorach ),
  • kredki świecowe,
  • mazaki ( w podstawowych kolorach ),
  • farby plakatowe ( w podstawowych kolorach ),
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby ),
  • plastelina + podkładka ( plastikowa A4 ),
  • dwie tekturowe teczki ( A4 - zwykłe, cienkie, zamykane na gumkę ),
  • blok rysunkowy ( A4 - biały ),
  • blok rysunkowy ( A4 - kolorowe kartki ),
  • blok techniczny ( A4 - biały ),
  • blok techniczny ( A4 - kolorowe kartki ),
  • papier kolorowy zwykły ( wycinanki ),
 3. Zeszyty ( bez marginesów ) :
  • 3 zeszyty 16 kartkowe + okładki ( w cienkie, tzw. 3 linie ),
  • 2 zeszyty 16 kartkowe + okładki ( w kratkę ),
 4. Buty zmienne i strój na WF :
  • tenisówki lub trampki ( ważna antypoślizgowa podeszwa ), do chodzenia po szkole w okresie jesienno - zimowym,
  • tenisówki lub trampki ( z jasną antypoślizgową podeszwą ), tylko na salę gimnastyczną, do zmiany w szatni,
  • krótkie wygodne spodenki + bawełniana koszulka na gimnastykę,
  • strój kąpielowy ( dziewczynki ), kąpielówki ( chłopcy ), czepek, okularki, klapki i ręcznik - na basen
 5. Strój galowy ( dowolny, ale w kolorze biało - granatowym lub biało - czarnym ) - na szkolne uroczystości i specjalne okazje.
PONADTO
 • podręczniki szkolne, zeszyty i pozostałe przybory szkolne ( szczególnie duże ) prosimy obłożyć i podpisać na okładce, a nie w środku,
 • proszę przygotować "stojącą wizytówkę" na ławkę ( kartka A4 z bloku technicznego, z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem dziecka )
 • potrzebne będzie zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej - bez nakrycia głowy,
 • uczeń zabiera do szkoły drugie śniadanie i picie ( najlepiej woda mineralna niegazowana ) oraz chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżone,
 • uczniowie nigdy nie przynoszą przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych dzieci, oraz przedmiotów wartościowych.
 • szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione przez uczniów przedmioty wartościowe. W szkole funkcjonuje zakaz przynoszenia leków przez dzieci. Fakt posiadania leków przez dziecko powinien być zgłoszony nauczycielowi i higienistce szkolnej.
Wych. Klas Pierwszych
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 1 użytkownik, dziś: 106 użytkowników
Dziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria Przyszłości
Szlachetna Paczka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid