Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
02.06.2023
Erazm, Marianna, Marzena, Eugeniusz, Marcelin, Piotr, Mikołaj
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2023-06-02
aktualnosci
Laboratoria Przyszłości
laboratoria przyszłości Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Misją tej inicjatywy edukacyjnej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań z tzw. kierunków STEAM - nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Laboratoria Przyszłości: film promocyjny
Nasza placówka uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 157 800 złotych bez konieczności wniesienia wkładu własnego. W ramach wsparcia zakupiono sprzęt służący rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. laboratoria przyszłości
Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarki 3D z akcesoriami oraz filamentami, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami – statywem, lampą, gimbalem, mikrofon, mikroport, stacja lutownicza HOT Air z grotem, długopisy 3 D, dron DJI Ryze Tello, zestawy robotów Lego Education SPIKE Prime i Essential oraz zestaw 6 robotów Photon EDU z tabletami 7”, a także zestawy klocków mini Waffle z kartami EDU i Mini Waffle Konstruktor , BeCreo zestawy z mikrokontrolerem, Photon – zestaw robotów z akcesoriami, szafki z klockami oraz regały i szafki do przechowywania zakupionego sprzętu.
Zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne na poziomie klas 1 – 8 w realizacji treści np. z techniki czy informatyki, rozwinie działania kół zainteresowań np. plastycznego czy muzycznego, wzbogaci zajęcia pozalekcyjne co pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty na miarę swoich możliwości oraz uświetni uroczystości szkolne.
razem: 201 wiadomości
Photony - Nauka Przez Zabawę
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Laboratoria Przyszłości, dzięki któremu zakupiła roboty Photon.
Photon to robot będący odpowiedzią polskich studentów z Białegostoku na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne narzędzia w nauczaniu. Photon jest zabawką, która rozwija swoje możliwości razem z dziećmi, posiada interaktywną historię motywując dzieci do eksperymentowania i zabawy.
Jak wiadomo nowoczesna szkoła to szkoła nowych technologii, dlatego też klasy 1 A i 3 B postanowiły wykorzystać roboty na swoich klasowych zajęciach. Roboty wyposażone są w nowoczesną technologię, potrafią reagować na wiele bodźców, a dzięki dedykowanej aplikacji pomagają dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz uczą podstaw programowania.
Dzieci poradziły sobie świetnie! Na tabletach programowały kolejne kroki robota, kodowały jego możliwości oraz sprawdzały wykonanie zakodowanego zadania.
Lekcje robotyki są wyjątkowe !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Polecamy !
J. Krokos, B. Durczyńska
Sukces W Siatkówce
fotoNasza szkoła stoi wieloma dyscyplinami sportu. Sukcesy zdobywamy zarówno w piłce nożnej, koszykówce, pływaniu, biegach czy siatkówce. W ostatni piatek 21 kwietnia odbył się Półfinał Wojewódzki w Siatkówce w Piekarach Śląskich.
Do finału awansowała tylko jedna drużyna. Nasza drużyna zajęła wysokie II miejsce w tych zawodach.
Chłopcy wystąpili w składzie: Kuba Czernik, Łukasz Łaba, Dominik Góral, Nikodem Wojtczak, Szymek Belkowski, Norbert Matyjasik, Paweł Abramek i Aleksander Bryś.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów sportowych !
Gratulujemy !
J. Moralewicz
Finał Konkursu "Matematyka Jest Wszędzie"
fotofoto Aleksander Zając kl 8 C reprezentował naszą szkole w finale konkursu "Matematyka jest wszędzie". Konkurs matematyczny organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 21.
Zmagania przypominały popularny teleturniej jeden z dziesięciu. Czujemy dumę, że Olek znalazł się w gronie najlepszej 10 chociaż niewiele brakowało do wygranej.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy !
Jesteśmy dumni !
M. Zelek
Dzień Ziemi W Klasie 3 B
Święto Ziemi jest obchodzone 22 kwietnia. Data ta powinna każdemu z nas przypominać o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych oraz ochrona środowiska.
Klasy młodsze i starsze w ramach Dnia Ziemi wzięły udział w różnych ekologicznych akcjach, projekcjach filmów czy konkursach.
Klasa 3 B postanowiła wykonać plakaty promujące ochronę środowiska i zachęcające do dbania o naszą planetę. Dzieci zapoznały się z różnymi ekologicznymi rozwiązaniami dobrymi dla planety i na bazie własnych doświadczeń, spostrzeżeń i przemyśleń przygotowały w grupach prace, które zachęcają do pracy na rzecz Ziemi oraz walki ze skutkami złych wyborów.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Polecamy !
J. Krokos
Wycieczka Do Krakowa
Klasy 4 A, 5 A, 5 C, 6 A w czwartek udały się na wycieczkę do Krakowa.
Zwiedzaliśmy rynek oraz Muzeum Podziemia Rynku. W czasie zwiedzania towarzyszyły nam odgłosy gwaru targu lub płonących zabudowań. Oprócz zwykłych eksponatów mogliśmy oglądać budowle w trójwymiarze czy projektorze.
Po zwiedzaniu i poczuciu się jak w Krakowie sprzed siedmiuset lat wyruszyliśmy do kolejnego muzeum tym razem gier video gdzie mogliśmy szaleć do woli.
Szkoda, że wycieczki tak szybko się kończą.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Polecamy !
Marzena Marek
Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej
19 kwietnia zespół taneczny pod kierunkiem p. Gabrieli Skolud reprezentował naszą szkołę na 67 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka.
Organizatorem festiwalu są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu. Przesłuchanie odbyło się tradycyjnie na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury Guido.
W skład zespołu wchodzą: Nadia Kaczor, Weronika Waraszewska, Oskar Smusz, Martyna Siwoń, Nikola Rajwa, Natalia Lehmann, Otylia Szner, Magdalena Kowalska, Nartyna Wiśniewska, Aleksandra Budas, Emilia Cieplińska, Zuzanna Wieczorek, Yuliia Chemoivanenko, Valeriia Turych.
Wyżej wymienieni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i akrobatyczne. Do zespołu należą również Ewa Stempin i Zuzanna Kaczur. Dziewczyny brały czynny udział w próbach, ale nie mogły wystąpić z powodów osobistych.Dziękujemy Wszystkim za wielkie zaangażowanie i reprezentowanie szkoły !
Koncert Galowy Festiwalu odbędzie się 8. maja, a wyniki będą za kilka dni. Czekamy z niecierpliwością !
fotofotofotofoto
Trzymamy kciuki !
G. Skolud
Matematyka Jest Wszędzie
fotofoto We wtorek czwórka uczniów naszej szkoły Jakub Czernik, Jakub Różycki, Paweł Abramek oraz Aleksander Zając wzięła udział w konkursie matematycznym "Matematyka jest wszędzie" organizowanym przez szkołę podstawową nr 21.
Chłopcy zmagali się z zadaniami nie tylko z matematyki lecz również z bilogii, geografii, chemii i fizyki.
Poradzili sobie doskonale, a Aleksander Zając zakwalifikował się do finału. Trzymajmy kciuki za Olka !
Gratulujemy !
M. Zelek
Projekt Z Języka Niemieckiego
Wczoraj troje uczniów z klas ósmych: Blanka, Natalia i Mateusz wzięło udział w projekcie z języka niemieckiego "Deutsch - Land, czyli wędrówka po Landach", edycja VII. Konkurs odbył się w Prywatnej Szkole Podstawowej "Szkoła Jak Dom" w Katowicach.
Podczas spotkania uczniowie poznali miasto Heidelberg. W pierwszej kolejności poprzez prezentację mogli poznać kuchnię, zabytki, historię oraz osobistości związane z Heidelbergiem, jak także dowiedzieć się czegoś więcej o słynnym uniwersytecie. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie, a całość zdobytej wiedzy podsumował test.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły !
Anna Gemander
Akcja "Żonkile 2023"
19 kwietnia przypada 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.
W związku z tym nasza szkoła przyłączyła do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile 2023".
Nasi uczniowie w tym dniu przyczepili do swoich ubrań piękne żonkile, które symbolizują pamięć o bohaterach powstania w getcie. Na korytarzu pojawiła się gazetka z informacjami na temat powstania.
Podczas lekcji uczniowie klas 1-7 słuchali opowiadań, które nawiązywały do tamtych czasów. Natomiast ósmoklasiści podczas zajęć mieli okazję zobaczyć projekcję wzruszającego filmu "Pianista".
Szkolny Klub Wolontariusza przygotował także piękne papierowe żonkile, które zostały rozdane podczas wyjścia po okolicy napotkanym przez naszych uczniów ludziom. W ten sposób chcieliśmy także przypomnieć o tym wydarzeniu mieszkańcom naszej okolicy.
W tym dniu nasza społeczność pokazała, że łączy nas pamięć.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Agnieszka Gemander
"Kubusiowi Przyjaciele Natury" W Klasie 1 A I 1 B
Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy 1 A i 1 B wzięli udział w zajęciach tematycznych zorganizowanych na podstawie programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Dzisiaj uczniowie uczyli się segregowania śmieci oraz znaczenia słowa recykling. Dziewczynki i chłopcy wykonali również eksperyment polegający na sprawdzeniu "Jak się rozkładają śmieci ?". Po miesiącu sprawdzimy, co stało się ze skórką od jabłka, workiem foliowym, a co z papierem.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
mobidziennik
Informacja Dla Rodziców Dzieci Przybywających Z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
pomoc ukrainie
MEiN przygotowało dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy informację z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Jest ona opracowana zarówno w języku polskim jak i ukraińskim.
Materiał ten zawiera informację o wymaganych dokumentach potrzebnych, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje je z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, należy skontaktować się z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach, a brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych w szkole oraz mogą zostać objęci opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Dyrekcja
Komunikat KMP W Zabrzu / Комунікація КМП У Забже
Komunikat dla uczniów:
  • Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).
polski
english
український
Komunikat dla rodziców / opiekunów:
  • Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych.
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu.
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta.
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)
polski
english
український
Policja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
online: 2 użytkowników, dziś: 143 użytkowników
SieciakiZachowaj trzeźwy umysłDziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoPoznaj PolskęSieciakiZachowaj trzeźwy umysłDziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoPoznaj Polskę
Szlachetna Paczka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid