Maria, Marzena, Ryszard, Klaudiusz, Marcelin, Klet
ARCHIWUM 2005 - 2006
Zakończenie Roku Szkolnego
23 czerwca po raz ostatni przed wakacjami uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek. Jak zwykle wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, pożegnali się z kolegami i nauczycielami na dwa miesiące. Jednak dla szóstoklasistów był to ostatni dzień w naszej szkole. Pomimo, że przygotowali ciekawą akademię, to na ich twarzach można było dostrzec smutek. Pewien etap waszego życia zakończył się. Przed wami kolejny. Droga w nieznane. Mamy nadzieję, że o dobrych chwilach spędzonych w naszej szkole będziecie pamiętali przez całe życie. Powodzenia!
Kiermasz Podręczników
W dniach 19-20 czerwca odbędzie się w naszej szkole kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych zapraszamy w tych dniach do biblioteki szkolnej, w godz. 10.00 - 16.00. Będzie można zakupić podręczniki na nadchodzący rok szkolny. Lista obowiązujących podręczników znajduje się na drzwiach wejściowych do budynku szkoły. Niebawem zostanie również umieszczona na stronie internetowej szkoły.
Półkolonie W SP1
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w półkolonii letniej, która w dniach od 26 czerwca do 21 lipca, będzie się odbywała w naszej szkole. W czasie półkolonii będzie można wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach. Sprawy organizacyjne proszę załatwiać w Kancelarii Szkoły. Termin zgłoszeń upływa 21 czerwca. Zapraszamy!
Festyn "Dzień Dziecka"
image2 czerwca odbył się w szkole festyn z okazji "Dnia Dziecka". W tym dniu uczniowie spędzili na zabawie przy muzyce oraz brali udział w zawodach sportowych. Tradycyjnie nie obyło się bez słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników festynu. Niebawem dłuższa relacja z festynu, a na razie przedstawiamy krótki zapis fotograficzny z imprezy.
Międzynarodowy Festiwal Rysowania
image1 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się 9 edycja Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest nauczyciel naszej szkoły, artysta plastyk, pan Witold Berus. Tradycyjnie, jak co roku, w festiwalu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły.
Konkurs Piosenki Angielskiej
22 maja odbył się szkolny konkurs piosenki angielskiej - English Song Contest. Organizatorkami konkursu były panie Aleksandra Miotła i Elżbieta Harciarek. W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI prezentując utwory znanych światowych wykonawców. Zapraszamy do poznania wyników konkursu oraz relacji fotograficznej.
Dni Otwarte
12 maja odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Szkoła gościła przyszłych uczniów i ich rodziców, a także przedstawicieli władz miasta. Zapraszamy do zapoznania się z obszerniejszą relacją z tego spotkania.
Sukcesy Pływakow
28.04.2006 r. odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego dla dziewcząt w Rybniku, dla chłopców w Radlinie. Drużyna dziewcząt zajęła VII miejsce i VII miejsce w sztafecie 8 x 50 m, drużyna chłopców VI miejsce i VIII w sztafecie. O wynikach indywidualnych oraz relację fotograficzną zobaczysz poniżej.
Zapisy Na Nowy Rok Szkolny
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu ogłasza zapisy do szkoły na nowy rok szkolny 2006 / 2007 :
  • do klasy pierwszej,
  • do klasy drugiej o profilu pływackim,
  • do klasy czwartej o profilu piłka koszykowa.
Serdecznie zapraszamy!
Konkurs Ekologiczny "Ekorzeźba"
W dniach od 21 do 27.04.2006 odbyła się w naszej szkole II edycja konkursu ekologicznego ”EKORZEŹBA” dla uczniów klas młodszych. Wszystkie prace wykonane były z materiałów odpadowych, były ciekawe i interesująco wykonane. Po ocenieniu prac wybrano najciekawsze z nich i nagrodzono. 09.05.2006 odbyło oficjalne przedstawienie wyników konkursu i rozdano dyplomy i nagrody zakupione z pieniędzy przekazanych przez Radę Rodziców naszej szkoły. Radzie Rodziców dziękujemy, a wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym GRATULUJEMY, mając jednocześnie nadzieję, że i w przyszłym roku wezmą oni udział w trzeciej już edycji konkursu.