Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
02.06.2023
Erazm, Marianna, Marzena, Eugeniusz, Marcelin, Piotr, Mikołaj
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
SZEŚCIOLATKOWIE - Archiwum
rok: 2013 / 2014
Pożegnanie
Dnia 26 czerwca 2014 r. pożegnaliśmy się jako Oddział Przedszkolny. To nie był smutny dzień, bo przecież zobaczymy się we wrześniu. Na naszą uroczystość przybyli kochani goście. Bardzo przyjemnie jest występować i słuchać BRAW. Wakacje szybko miną i znów się zobaczymy. Dzisiaj się dobrze bawiliśmy i każdy dostał piękny dyplom. Dostaliśmy też prawdziwą książkę. No cóż, chyba ją trzeba przeczytać ?
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Do Zobaczenia Wkrótce :-)
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Dzień Dziecka
30 maja 2013 r. obchodziliśmy Dzień Dziecka. Odwiedziliśmy Okręgową Stację Ratownictwa Górniczego. Mimo deszczu i chmur było super. Oglądaliśmy prawdziwe ćwiczenia Panów Ratowników i trudne warunki, w których pracują. Ze ścian wydobywał się dym, było strasznie. Mogliśmy włożyć maskę przeciwgazową i zatrąbić klaksonem w autobusie. Oczywiście były też prezenty, zabawy, pyszne kiełbaski i ciasto palce lizać.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy !
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Dzień Rodziców
23 maja 2013 r. obchodziliśmy Dzień Rodziców. Do świętowania przygotowywaliśmy się od miesiąca. Wszystko musiało być idealne: prezenty, piosenki, tańce i wiersze. Było dużo tremy, ale i radości, bo wszystko się pięknie "udało" i zebraliśmy wielkie brawa. Nasze panie "rosły" z dumy.
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Pożegnanie Zimy
20 marca wyruszyliśmy pożegnać zimę. Poprzedniego dnia przygotowaliśmy Marzannę z kolorowej bibuły i starych gazet. Idąc z nią ulicami osiedla i śpiewając o rechoczących żabach wzbudzaliśmy uśmiech u przechodniów. Może właśnie, dlatego jest teraz tyle słońca ?
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Dzień Dziewczyn
Dnia 10.03.2014r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dziewczyn. Z tej okazji samodzielnie przygotowaliśmy sobie śniadanie. Śniadanie miało być myszką zrobioną z ugotowanego na twardo jajka. Było to trudne zadanie i dlatego niektóre myszki są zrobione z bułki. Śniadanie było zdrowe, bo uszy myszki były z ogórka, albo rzodkiewki, a ogonek ze szczypiorku. Oczywiście dziewczyny musiały przejść test dzielności taki sam, jak chłopcy w Dniu Chłopaka ... ale miały miny ...
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Urodziny
26. 02. 2014 r. obchodziliśmy urodziny. Było sześciu solenizantów, którym odśpiewaliśmy "Sto lat" i życzyliśmy mnóstwa przyjaciół i prezentów. Był piękny i słodki tort i dmuchanie świeczek. Wszystkie zgasły, więc życzenia się spełnią. Oczywiście tańczyliśmy z balonami i pomiędzy krzesłami. Najlepsza zabawa polegała na odwijaniu „cukierka” i wykonywaniu zadań. Mamy mistrza czytania, mistrzyni baletu i mistrza w kręceniu hula hopa.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Walentynki
14 lutego 2014 r. Dzisiaj bawiliśmy się z okazji Walentynek. Wiemy, że każdego dnia trzeba być miłym i pomocnym. Walentynki to po prostu okazja do kolejnej karnawałowej zabawy z balonami i makareną. Poprzedniego dnia wykonywaliśmy malowane paluszkami serca i wpisywaliśmy do dużego serducha pozdrowienia dla najbliższych. Prace są piękne, tak jak nasz uczucia do Was.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Jasełka
Dnia 20 grudnia 2013 r. nadszedł czas naszego występu przed rodzicami. Po raz pierwszy, jako "Oddział Przedszkolny" przy Szkole Podstawowej nr 1 mogliśmy popisać się swoimi umiejętnościami. Aktorzy mieli piękne stroje i rekwizyty. Wszyscy wyglądali tak, jakby rzeczywiście wędrowali do stajenki. Było pięknie; świątecznie i radośnie. Mogliśmy zjeść własnoręcznie upieczone pierniczki i babeczki. Po naszym występie Zuzia zagrała nam dwie kolędy na keyboardzie. Potem złożyliśmy sobie życzenia. Wesołych Świąt.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Świąteczne Pierniczki
Dnia 18 grudnia 2013 r. wreszcie zajęliśmy się ozdabianiem pierników. Już nie wiemy, co jest przyjemniejsze pieczenie, czy ozdabianie ... Chyba jednak jedzenie.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Mikołajki
6 grudnia 2013 r. Dzisiaj pojechaliśmy szukać świętego Mikołaja. Na początku odbyliśmy spacer "Bajkową ścieżką". Zapoznaliśmy się z bohaterami bajek. Później znaleźliśmy Mikołaja w jego domku. Siedział na królewskim tronie w towarzystwie anioła. Był prawdziwy, bo krzyknął, kiedy go pani uszczypnęła. Zrobiliśmy sobie z nim zdjęcie. Następnie uczestniczyliśmy w "Bajkowej paradzie". Można było przytulić się do bohaterów bajek i uścisnąć dłoń św. Mikołajowi. Mieliśmy również okazję pojeździć na łyżwach i oczywiście troszkę "poleżeć" na lodowisku. Chyba będą siniaki .... Na zakończenie weszliśmy do "Domku do góry nogami". Ale się kręciło w głowie ... Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty. Wróć do nas w przyszłym roku. Będziemy grzeczni.
fotofotofotofoto
online: 1 użytkownik, dziś: 130 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuPoznaj PolskęZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuPoznaj Polskę
Szlachetna Paczka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid