Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
21.04.2024
Jarosław, Konrad, Selma, Bartosz, Feliks, Anzelm, Irydion
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2020 - 2021
razem: 51 wiadomości
Zakończenie Roku Szkolnego 2020 / 2021
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że zakończenie roku szkolnego 2020 / 2021 odbędzie się dnia 25.06.2021 dla poszczególnych klas w następujących godzinach:
klasy 1 - 09.00,
klasy 2 - 09.10,
klasy 3 - 09.20,
klasy 4 i 5 - 09.30,
klasy 6 - 09.40,
klasy 7 - 09.50,
klasy 8 - 10.20,
Spotkania z wychowawcami odbędą się w klasach.
Ze względu na obowiązujące nadal obostrzenia sanitarne prosimy rodziców o niewchodzenie na teren szkoły.
Dyrekcja
Podsumowanie Akcji Charytatywnych
W związku z zakończeniem roku szkolnego, chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w akcjach charytatywnych oraz krótko podsumować akcje, które zostały zorganizowane w naszej szkole.
W dniach 08.03 - 16.04.2021 odbyła się akcja "Kosmetyki do Afryki". Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Również i tym razem nasi uczniowie oraz ich rodzice nie zawiedli. Pomimo pandemii udało nam się zebrać 250 kg artykułów higienicznych (w tym : mydła, żele, szampony, odżywki, proszki do prania, szczoteczki i pasty do zębów, mleczka do ciała i wiele innych). Wszystkie kosmetyki zostały nadane kurierem na adres Fundacji Dzieci Afryki w Warszawie, skąd zostaną przesłane do Afryki. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą, która potrafi się dzielić, że wychowujemy wrażliwych na los innych obywateli. Dzięki Wam dziewczęta w Ayos w Kamerunie, otrzymają pomoc i wsparcie.
Dodatkowo udało nam się zorganizować akcje:
- Kasztany na wagę życia - pomoc dla Sandry chorej na SMA,
- I Ty możesz zostać św. Mikołajem – pomoc dla dzieci z Domu Dziecka,
- Kartka urodzinowa dla Amelki
Wszystkim ogromnie dziękujemy za hojność. Dziękujemy, że zawsze można na Was liczyć, wierzymy, że tak będzie i w przyszłości.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Jesteście wspaniali !!!
Koordynator Akcji Charytatywnych - Agnieszka Gemander
plakat bezpieczne wakacje
Dyrekcja
WAŻNE ! Przesunięcie Testu Sprawnościowego Dla Przyszłych Uczniów Klasy Pierwszej
Dyrekcja SP 1 w Zabrzu informuje, że w zwiazku z awarią na basenie szkolnym, odwołany zostaje test sprawnościowy dla przyszłych uczniów klasy pierwszej ze zwiększoną liczbą godzin na basenie.
Test zostanie przeprowadzony w ostatnim tygodniu sierpnia, o czym poinformujemy wcześniej na stronie szkoły.
Za utrudnienia wynikające z przyczyn od nas niezależnych przepraszamy.
Dyrekcja
Rekrutacja Do Klasy 1 O Zwiększonej Liczbie Godzin Zajęć Na Basenie
rekrutacja klasa 1
Dyrekcja
Uwaga ! Wolne Miejsca W Oddziale Klasy Pierwszej !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że są jeszcze wolne miejsca w oddziale kl. I o poszerzonej liczbie godzin wych. fizycznego - 3 godz. tygodniowo. Dodatkowe godziny będą wykorzystywane na ćwiczenia ogólnorozwojowe ukierunkowane na piłkę nożną.
Chętnych rodziców prosimy o zapisywanie dzieci bezpośrednio w sekretariacie szkoły w godz. 08.00 - 15.30 lub poprzez złożenie wniosku o przyjęcie dziecka spoza obwodu szkoły.
zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej
Zapraszamy !
Dyrekcja
Rekrutacja Do Klasy Pierwszej Dzieci Spoza Obwodu Szkoły
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że od dnia od 22 kwietnia 2021 r. do 11 maja 2021 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2021 / 2022, do klasy pierwszej szkoły podstawowej, dzieci spoza obwodu szkoły, w tym do klasy usportowionej o profilu "piłka nożna" ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego.
Zgłoszenie dziecka, oświadczenia rodziców oraz pozostałe dokumenty można przesłać bezpośrednio na adres mailowy szkoły: sekretariat@sp1.zabrze.pl lub złożyć osobiście w godzinach pracy sekretariatu szkoły.
Informujemy, że liczba przyjętych dzieci spoza obwodu szkoły, będzie zależna od liczby posiadanych wolnych miejsc.
Dokumenty do pobrania:
zarządzenie prezydenta miasta
kryteria rekrutacyjne do klasy pierwszej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły
zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej
Dyrekcja
Mistrzostwa Śląska 10-Latków W Pływaniu
W sobotę 19.06.2021 r. w Gliwicach na Pływalni "Olimpijczyk" odbyły się Mistrzostwa Śląska 10-latków w pływaniu. W zawodach brało udział 172 zawodników z 26 klubów województwa śląskiego. Naszą Szkołę i Klub reprezentowały dwie uczennice klasy 3 B Maja Dąbrowska i Zuzanna Koczur. Zawodniczki startowały indywidualnie w czterech konkurencjach pływackich na dystansie 50 m i 100 m. Obie świetnie sobie poradziły zajmując wysokie pozycje:
Maja Dąbrowska - 2 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 3 miejsce 50 m stylem grzbietowym, 7 miejsce 50 m stylem dowolnym i 11 miejsce 100 m stylem dowolnym,
Zuzanna Koczur - 6 miejsce 50 m stylem motylkowym, 7 miejsce 50 m stylem grzbietowym i dwukrotnie 9 miejsce na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym.
W klasyfikacji na najlępszą zawodniczkę na dwa starty według punktacji FINA, Maja Dąbrowska zdobyła 7 miejsce.
Zawodniczkom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników !
M. Golus
Drużynowy Wielobój Pływacki
foto W środę 09.06.2021 r. i czwartek 10.06.2021 r. w Gliwicach na pływalni "Olimpijczyk" odbywała się najważniejsza impreza roku dla dzieci 10-letnich: Drużynowy Wielobój Pływacki. W zawodach startowało 16 klubów z naszego województwa. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1 miejsce zdobywając 3322 pkt. Wyniki te będą miały duże znaczenie po zsumowaniu rezultatów rywalizacji w całym kraju i wyłonieniu najlepszych klubów w Polsce.
Naszą Szkołę i Klub reprezentowali uczniowie klasy 3 B w składzie: Basia Bonczol, Zuzia Teuerle, Olivia Figas, Maja Dąbrowska, Zuzia Koczur, Martyna Siwoń, Nikola Rajwa, Zuzia Wieczorek, Milena Klimkowska, Magda Kowalska, Filip Jurkiewicz, Cyprian Kulig, Fabian Wielgus, Tomek Krasuski, Smusz Oskar, Szymon Ciach.
Wszyscy świetnie się spisali startując w czterech konkurencjach pływackich 50 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.
Najlepsze wyniki to:
- dwa razy 4 miejsce Mai Dąbrowskiej na dystansie 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym,
- 5 miejsce Oskara Smusz w konkurencji 50 m stylem klasycznym,
- 7 miejsce Zuzi Koczur na 50 m stylem klasycznym i dwa razy 8 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym,
- 8 miejsce Filipa Jurkiewicza na dystansie 50 m stylem klasycznym.
W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w pierwszej dziesiątce znalazła się Zuzia Koczur plasując się na 8 miejscu.
W punktacji na najlepszego zawodnika Filip Jurkiewicz osiągnął 7 miejsce, a Oskar Smusz 8 miejsce.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników !
M. Golus
Zebrania Rodziców.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w dniach między 07.06.2021 a 10.06.2021, zgodnie z ustaleniami wychowawców klas, przeprowadzone zostaną zebrania z Rodzicami online na platformie Teams bądź w szkole z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Wychowawca ustali dzień i godzinę zebrania w szkole lub spotkanie w kalendarzu na Teamsie. Powiadomi o terminie zebrania Rodziców przez Mobidziennik. Na spotkaniach zostanie podsumowany 2 semestr roku szkolnego 2020 / 2021 oraz przekazane zostaną informacje Dyrekcji szkoły
Dyrekcja
online: 1 użytkownik, dziś: 36 użytkowników
ErasmusMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria PrzyszłościErasmusMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria Przyszłości
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid