Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2015 - 2016
razem: 129 wiadomości
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015 / 2016
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że dnia 24 czerwca 2016 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015 / 2016 dla klas I - III o godzinie 09.00, natomiast dla klas IV - VI o godzinie 10.00.
Zapraszamy !
Dyrekcja
Wyprawka Dla Pierwszaka Na Rok Szkolny 2016 / 2017
 1. Podręczniki
 2. Piórnik + Następujące przybory i materiały :
  • pióro ( na naboje ),
  • zapasowe naboje do pióra,
  • 2 ołówki ( HB - średnio miękkie ),
  • gumka do ścierania,
  • temperówka zamykana,
  • linijka,
  • nożyczki ( bez szpiczastych zakończeń ),
  • dwa kleje w sztyfcie i jeden klej typu "Magic",
  • kredki drewniane ( w podstawowych kolorach ),
  • kredki świecowe,
  • kredki pastelowe olejowe,
  • mazaki ( w podstawowych kolorach ),
  • farby plakatowe ( w podstawowych kolorach ),
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby ),
  • plastelina + podkładka ( plastikowa A4 ),
  • dwie tekturowe teczki ( A4 - zwykłe, cienkie, zamykane na gumkę ),
  • dzienniczek ucznia ( zwykły mały A6 ),
  • blok rysunkowy ( A4 - biały ),
  • blok rysunkowy ( A4 - kolorowe kartki ),
  • blok techniczny ( A4 - biały ),
  • blok techniczny ( A4 - kolorowe kartki ),
  • papier kolorowy zwykły,
 3. Zeszyty ( bez marginesów ) :
  • 3 zeszyty 16 kartkowe ( w cienkie, tzw. 3 linie ),
  • 2 zeszyty 16 kartkowe ( w kratkę ),
  • 1 zeszyt 32 kartkowy ( w kratkę ), na zeszyt kontaktu z rodzicami
 4. Buty zmienne i strój na WF :
  • tenisówki lub trampki ( ważna antypoślizgowa podeszwa ), do chodzenia po szkole w okresie jesienno - zimowym,
  • tenisówki lub trampki ( z jasną antypoślizgową podeszwą ), tylko na salę gimnastyczną, do zmiany w szatni,
  • krótkie wygodne spodenki + bawełniana koszulka na gimnastykę ( strój w podpisanym woreczku z materiału ),
  • strój kąpielowy ( dziewczynki ), kąpielówki ( chłopcy ), czepek, okularki, klapki i ręcznik - na basen
 5. Strój galowy ( dowolny, ale w kolorze biało - granatowym lub biało - czarnym ) - na szkolne uroczystości i specjalne okazje.
UWAGA !
 • podręczniki szkolne, zeszyty i pozostałe przybory szkolne ( szczególnie duże ) prosimy obłożyć i podpisać na okładce, a nie w środku,
 • proszę przygotować "stojącą wizytówkę" na ławkę ( kartka A4 z bloku technicznego, z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem dziecka )
 • potrzebne będzie zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej - bez nakrycia głowy,
 • uczeń zabiera do szkoły drugie śniadanie i picie ( najlepiej woda mineralna niegazowana ) oraz chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżone,
 • uczniowie nigdy nie przynoszą przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych dzieci, oraz przedmiotów wartościowych.
 • szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione przez uczniów przedmioty wartościowe.
Bezpieczne Wakacje 2016
Dyrekcja Szkoły nr 1 w Zabrzu informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich uczniów, szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje 2016", która rusza już dnia 1 czerwca 2016 r. i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem tejże akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem.
Akcja "Bezpieczne Wakacje 2016" prowadzona jest we współpracy z wieloma różnymi podmiotami, którym na sercu leży dobro i bezpieczeństwo dzieci.
bezpieczne wakacje
Polecamy !
Dyrekcja
Edukacja Teatralna W Klasie II A
Wkrótce koniec roku szkolnego, więc pora na podsumowanie autorskich zajęć edukacji teatralnej, w której uczestniczyli uczniowie klasy II A. Prowadzone zajęcia miały na celu rozwijanie wyobraźni dzieci, ich pamięci, ekspresji twórczej oraz odpowiedzialności za siebie nawzajem. Zaangażowanie dzieci przyniosło wspaniałe owoce :-)
I miejsce w kategorii szkół podstawowych na Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Katowicach,- I miejsce w finale Festiwalu Małych Form "Teatroida".Nasza praca została przedstawiona podczas konferencji naukowej w Łodzi. Efektem konferencji jest film o nas oraz artykuł w książce poświęconej teatrowi amatorskiemu. Opublikowano również nasze prace plastyczne "Czym jest dla mnie teatr ?". Czujemy się bardzo wyróżnieni i szczęśliwi. Mamy już plany na następny rok :)
fotofotofoto
E. Działo
Sukces Kuby Na Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Im. Norberta Kroczka
fotofoto Uczeń klasy II A - Kuba Tomaszewski zdobył Złotą Nutę podczas Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Zaśpiewał piosenkę "Deszczowe skarby" skomponowaną specjalnie dla niego przez studentkę Akademii Muzycznej w Katowicach. Kuba wystąpił także podczas koncertu z okazji konferencji naukowej na temat muzyki dla dzieci. Ucznia przygotowała p. Ewa Działo.
Gratulujemy !
E. Działo
Wycieczka Klas II D I II E - Kraków Zdobyty
Dnia 16 czerwca 2016 r. klasy II D i II E wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Choć wszyscy z niepokojem śledzili prognozy, pogoda nie spłatała nam figla i dopisała. Kraków zwiedzaliśmy "Szlakiem legend krakowskich", a Pan przewodnik wywiązał się z zadania wzorowo. Podczas naszego spaceru po mieście Kraka zobaczyliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, Krakowski Rynek i Sukiennice. Na rynku wysłuchaliśmy hejnału krakowskiego i legend: "O wieży Kościoła Mariackiego", "O krakowskich gołębiach", "Hejnale krakowskim", a nawet zobaczyliśmy nóż będący przestrogą z legendy o braciach. Podziwialiśmy także pomnik naszego wieszcza Adama Mickiewicza, podglądaliśmy pracę krakowskich przekupek i ... zachwycaliśmy się dorożkami. Następnie przeszliśmy pod okno papieskie na ul.Franciszkańskiej 3, skąd pozdrawiał wiernych papież Jan Paweł II, kiedy bywał w Krakowie. Plantami przeszliśmy na Wawel, by tam pospacerować na dziedzińcu zamku, podziwiać Katedrę i ... zejść do smoczej jamy i wysłuchać legendy "O smoku wawelskim". Po odwiedzinach u smoka zrobiliśmy wieeelkie zakupy pamiątek i ... udaliśmy się do przystani skąd popłynęliśmy statkiem "Legenda" w godzinny rejs po Wiśle.
Po rejsie Panie zabrały nas do ... restauracji gdzie zjedliśmy pyszną zupę pomidorową, aby mieć siły na ... ostatni punkt programu. Punktem końcowym naszej wycieczki były odwiedziny w Parku Edukacji Globalnej "Wioski świata". Jest to wyjatkowe miejsce, w którym dzięki Pani przewodniczce przenieśliśmy się w podróż dookoła świata. Zwiedziliśmy wioskę w Ghanie, dom na palach w Papui Nowej Gwinei, odwiedziliśmy jurtę w Mongolii, igloo w Grenladii, Tipi indiańskie i dom w Peru wysoko położony na skalistym zboczu.
Wycieczka była bardzo udana, dzieci spisały się na medal, pogoda dopisała, a my cali i zdrowi, pełni wrażeń i uśmiechnięci wróciliśmy do Zabrza.
J. Krokos, M. Nalepa
Klasa II C W Ochabach
Dnia 13. 06. 2016 r. odbyła się nasza, długo wyczekiwana, wycieczka. Do "Dream Parku" w Ochabach dotarliśmy przed czasem. Cały park mieliśmy tylko dla siebie :-) Mogliśmy bez pośpiechu "przenosić się" między kontynentami i podziwiać perełki architektury z całego świata. Oczywiście były to pięknie wykonane miniatury. Pośród kwitnących krzewów porykiwały na nas dinozaury, machające potężnymi ogonami. Niesamowitą frajdą były zmagania w kuli sferycznej zanurzonej w wodzie oraz wyścigi rowerkami wodnymi napędzanymi siłą rąk. Ogromne emocje wzbudziła wizyta w Oceanarium Prehistorycznym, gdzie stanęliśmy oko w oko, m. in. z potężnym rekinem, a nawet przeżyliśmy jego wirtualny atak! Mocnymi nerwami wykazaliśmy się także podczas projekcji w kinie 6D. Nie mniejsze wrażenie zrobił na nas dom, stojący do góry nogami. Mogliśmy się przekonać, jak to jest chodzić po suficie. Była też wystawa żywych krokodyli, która wzbudziła jednak mieszane uczucia. Najwięcej czasu zajęła nam zabawa w "małpim gaju" oraz eurobungee, trampoliny, dmuchańce itp. atrakcje na placu zabaw.
Nie Ma Co Pisać, Warto Samemu To Przeżyć. Polecamy !
W. Gniadek
Uwaga ! Konkurs Plastyczno - Literacki
Weź udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim organizowanym w ramach Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wykonaj pracę plastyczną lub napisz tekst pt.: "Pod Dobrą Opieką".
Zastanów się: czym jest dobra opieka ? Kiedy można jej doświadczyć ? Kto i jak sprawuje dobrą opiekę nad tobą ? Może ty się kimś dobrze opiekujesz ? Przedstaw to, dowolną techniką, w formie pracy plastycznej w formacie jaki ci najbardziej odpowiada – A4, A3, A2, A1 a nawet A0 lub napisz o tym tekst. Może to być opowiadanie, wiersz, sprawozdanie ... Praca literacka nie powinna przekroczyć 2 stron, czyli 3600 znaków.
Na wykonanie masz czas do 23 czerwca. Prace składamy w sali nr 5.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 sierpnia w Poznaniu, dokąd zostaną przesłane wszystkie wasze dzieła. Lista laureatów będzie opublikowana na stronie www.trzezwyumysl.pl .
Warto spróbować swoich sił. W poprzedniej edycji konkursu laureatką została Nicola Lebek, jeszcze wcześniej Ania Pyzik. A kto ma szanse w tym roku ? Każdy kto wykona pracę! Może ty ? Czekam na prace uczniów z klas I – VI.
Serdecznie Zachęcam Do Wzięcia Udziału W Tym Konkursie !
W. Gniadek
Matematyczne Sukcesy Naszych Uczniów
Ten rok był wyjątkowy, jeśli chodzi o matematykę. Nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach matematycznych i osiągali w nich bardzo wysokie wyniki. Szczególne zasługi odnieśli uczniowie klasy 6 B.
A oto i nasze osiągnięcia:
1. Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z matematyki, w którym nasz uczeń Dawid Baron (został finalistą, po przejściu przez trudne etapy szkolny i rejonowy, uzyskując wynik 80% w etapie wojewódzkim).
2. Sowa Matematyczna - konkurs miejski organizowany przez I LO w Zabrzu - w gronie najlepszej dziesiątki z Zabrza znalazły się dwie osoby Bartek Grajdek oraz Małgosia Wyderka.
3. Miejski konkurs "Matematyka jest wszędzie" - w gronie 12 finalistów tym razem znaleźli się Małgosia Handke i Dawid Baron (który zdobył II miejsce, ulegając swojemu rywalowi w 157 pytaniu).
4. Miejski konkurs "Mała olimpiada matematyczna" - Dawid Baron (I miejsce), Bartek Grajdek (III wynik).
5. Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur":
Klasa II: Piotr Mydlarz - wynik bardzo dobry (I miejsce w powiecie zabrzańskim), Stanisław Bober (wyróżnienie)
Klasa IV: Nicola Prygiel - wynik bardzo dobry (I miejsce w powiecie zabrzańskim), Wiktoria Bajkiewicz (wyróżnienie), Anna Pyzik (wyróżnienie), Milena Piontek (wyróżnienie)
Klasa V : Stanisław Deja - wynik bardzo dobry (III miejsce w powiecie zabrzańskim)
Klasa VI: Dawid Baron - wynik bardzo dobry (I miejsce w powiecie zabrzańskim, III w regionie katowickim), Małgosia Wyderka (wyróżnienie)
Wszystkim Uczniom Serdecznie Dziękujemy I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Michalska, B. Zubała, E. Działo
XIII Potyczki Sprawnościowe Z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
W poniedziałek 06.06.2016 r. w Pławniowicach odbyły się XIII Potyczki Sprawnościowe Z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Szostek 3B, Igor Caliński 4B, Dawid Zarzeka 4B, Wiktoria Adamiec 4B, Wiktoria Bajkiewicz 4B, Małgorzata Dawidek 4B, Łukasz Szlósarczyk 6B zdobyła 1 miejsce.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Serdecznie Gratulujemy !
M. Golus
online: 1 użytkownik, dziś: 49 użytkowników
SieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocySieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez Przemocy
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid