Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
08.06.2023
Ada, Celia, Medard, Maksym, Seweryn, Wilhelm, Wyszesław
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
SZEŚCIOLATKOWIE - Archiwum
rok: 2012 / 2013
Przedstawienie Jasełkowe
Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową, uczniowie klasy "0" przygotowali przedstawienie jasełkowe. We wspaniałych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze oraz Aniołowie. Przedstawienie odbyło się 20 grudnia. Zaproszonymi gośćmi byli Rodzice oraz Dziadkowie. Wspaniała atmosfera, kostiumy, łamanie się opłatkiem, poczęstunek oraz kolędy wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.
M. Hoffmann
rok: 2012 / 2013
Pierniki Świąteczne W Zerówce
Świąteczny nastał czas ... W związku z tym pora również na świąteczne pierniczki. Dzięki uprzejmości mamy Karinki oraz Adasia, które upiekły te smakowite ciasteczka, mieliśmy wiele radości ! Ozdabialiśmy pierniki różnymi słodkościami. Był lukier, różnego rodzaju posypki i inne smakołyki. Mniam, aż ślinka cieknie. Niestety, aby je zjeść musimy poczekać do Świąt. Z niecierpliwością czekamy na ten dzień !
M. Hoffmann
rok: 2012 / 2013
Barbórka
W związku z Dniem Górnika – odwiedził nas Gość Specjalny. Był nim tato Tomka – górnik. Podziwialiśmy Jego wspaniały mundur, czapkę z pióropuszem i szablę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii związanych z pracą górnika, poznaliśmy znaczenie górniczych symboli. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec zajadaliśmy się przepysznymi ciasteczkami, które z tej okazji upiekła mama Tomka, oczywiście przy jego pomocy. Było super !
M. Hoffmann
rok: 2012 / 2013
Konkurs Plastyczno – Literacki "Jesienna Gra Barw"
W październiku odbył się międzyszkolny konkurs plastyczno – literacki "Jesienna gra barw" zorganizowany przez SP – 14 z Oddziałami Integracyjnymi. Udział w tym konkursie wzięli uczniowie oddziału przedszkolnego przy naszej szkole. Konkurencja była olbrzymia ! Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. W kategorii wiekowej klas "0" przyznano uczniom naszej szkoły : II miejsce – Karinka Mydlarz, II miejsce – Natalka Doligalska, III miejsce – Łukasz Grajdek
fotofotofotofoto
M. Hoffmann
rok: 2012 / 2013
Bezpieczeństwo Na Wesoło
Dnia 3.10.2012 wzięliśmy udział w spektaklu edukacyjnym teatru "Nie wielkiego" z Opola pt. "Bąbel i Pompon w drodze do szkoły". Przedstawienie było bardzo wesołe, a my bawiliśmy sie świetnie. Pompon i Bąbel w humorystyczny sposób, z wykorzystaniem wierszyków i piosenek zapoznali nas z regułami bezpiecznego porusznia się po drodze. My sami także byliśmy aktywnymi uczestnikami przedstawienia i wraz z aktorami odgrywaliśmy scenki ilustrujące różne zachowania na drodze. Na koniec każdy z nas otrzymał super gadżet - świecący znaczek odblaskowy, który pozwoli nam być widocznymi, a przez to i bardziej bezpiecznymi podczas drogi do szkoły.
fotofotofotofoto
rok: 2012 / 2013
Informacja Kuratorium Oświaty W Katowicach
Delegatura Kuratorium w Gliwicach informuje, że w związku z kampanią obniżania wieku obowiązku szkolnego Kuratorium Oświaty w Katowicach utworzyło stronę www.6latek.pl Strona adresowana jest przede wszystkim do rodziców dzieci sześcioletnich, którzy będą podejmowali decyzję o dalszej edukacji przedszkolnej lub szkolnej swoich dzieci. Zwracamy się z prośba do Państwa Dyrektorów o upowszechnienie tej informacji na stronach internetowych szkół i przedszkoli. [...]
Dyrektor Delegatury - Zdzisława Waniek (DK-Gl.557.12.49.2012.ML - Gliwice, 26 Kwietnia 2012 R.)
rok: 2010 / 2011
Pożegnanie Zerówki
21 czerwca odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami kończące roczne przygotowanie przedszkolne. Dzieci prezentowały umiejętności, jakie nabyły podczas zajęć przedszkolnych oraz zajęć dodatkowych - rytmiki oraz języka angielskiego. Przedstawiły także etiudę teatralną "Chwytaj marzenia !". Wychowawca wręczył dzieciom dyplomy i prezenty oraz życzył słonecznych i bezpiecznych wakacji.
rok: 2010 / 2011
Miejski Konkurs Plastyczny "Z Bajkami W Świat Wyobraźni"
15 czerwca odbył się Miejski Konkurs Plastyczny "Z bajkami w świat wyobraźni". Wzięły w nim udział dzieci z okolicznych przedszkoli, które słuchały bajki Janosha "Miś i Tygrysek uczą się przechodzić przez jezdnię" oraz malowały ilustrację najciekawszego fragmentu książki. Nasze przedszkolaki zdobyły w tym konkursie wiele wyróżnień. Oto laureaci: Maciek Janik , Tymoteusz Czarnuch, Michał Drożdżowski oraz Oliwia Zielińska.
rok: 2010 / 2011
Wycieczka "Indiańskie Zabawy"
3 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do indiańskiej wioski. Bawiliśmy się świetnie. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy do celu, przechodziliśmy przez tunel. Oglądaliśmy wigwamy, stroje i przedmioty użuwane przez indian. Wycieczkę zakończyła przejażdzka kolejką wąskotorową do Rud Raciborskich oraz zwiedzanie Pocysterskiego kompleksu klasztorno – parkowego. Była piękna pogoda. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.
rok: 2010 / 2011
Dzień Mamy I Taty
2 czerwca zaprosiliśmy naszych rodziców na wyjątkowe spotkanie, podczas którego mogliśmy pokazać, czego nauczyliśmy się przez cały rok. Były wiersze, piosenki, układy teneczne oraz etiuda teatralna "Budujemy dom". Przeżyliśmy razem wzruszające chwile. Dziękujemy mamusiom i tatusiom za obecność.
online: 1 użytkownik, dziś: 19 użytkowników
SieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocySieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez Przemocy
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid