Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
26.09.2023
Cyprian, Justyna, Łucja, Euzebiusz, Łękomir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
SZEŚCIOLATKOWIE - Archiwum
rok: 2013 / 2014
Dzień Górnika
2 grudnia 2013 r. Dzisiaj odwiedzili nas "prawdziwi" górnicy i opowiadali o dawnych dziejach; tradycji munduru i historii powstania węgla. Mogliśmy dotknąć szpady i kordzika. Wreszcie rozróżniamy kolory górniczych pióropuszy i wiemy, do czego w dawnych czasach służyły. Nasi goście mieli tak dużo orderów, że nie mogliśmy ich policzyć. Pożegnaliśmy się słowami Szczęść Boże, bo tak witają się i żegnają górnicy.
   PS. W tajemnicy przyznamy się, że otrzymaliśmy na pamiątkę węgiel. Dziwny jakiś, bo słodki i z orzechami. Chyba Skarbnik wtrącił się do tej wizyty.
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Andrzejki
28 listopada 2013 r. Dzisiaj odbyły się w naszej sali urodziny naszych koleżanek i kolegów. Odśpiewaliśmy "Sto lat ...", złożyliśmy życzenia solenizantom. Zjedliśmy pyszności, a później .... Wykorzystaliśmy okazję i przeprowadziliśmy parę wróżb. Przecież wkrótce Andrzejki. Wiemy, kto pierwszy z naszej grupy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Wiemy, jaki zawód będziemy wykonywać. Było lanie wosku i rozszyfrowywanie cieni woskowych figurek. Oczywiście wiemy, że to żarty i bajki. Było bardzo wesoło.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Pierniczki
26 listopada 2013 r. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy już świąteczne przygotowania. Będziemy je kontynuować, bo wszyscy tego bardzo chcemy. Tak, tak bardzo chcemy brać udział w pieczeniu i ozdabianiu pierniczków. To jest pyszna, bardzo pachnąca praca, wcale nie jest ciężka. Najlepsza praca to skrobanie garnka, w którym rozpuszczał się miód z przyprawami. Po prostu "łyżkę lizać". Pierniczki przygotowujemy na okazję wystawienia w naszej sali jasełek. Będziemy chwalić się przed rodzicami i dziadkami, jakimi jesteśmy wielkimi aktorami i cukiernikami.
fotofotofotofoto
rok: 2013 / 2014
Leśna Wycieczka
Dnia 5 listopada 2013 r. byliśmy w lesie i szukaliśmy czegoś, czego nie widać "gołym" okiem. Panie rozdały nam lupy i ruszyliśmy na poszukiwania. No cóż, nic ciekawego ... Dzisiaj pani przyniosła mikroskop. Oglądaliśmy skrzydła motyla: białego i kolorowego, (który był zielony i brązowy). Później podziwialiśmy łodygę kwiatka i odwłok motyla. To już było ciekawsze.
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
"Zakupy"
Dnia 13 listopada znowu nudy ... Dzisiaj rozpoznawaliśmy figury. Musieliśmy je kupować, albo u pani Kasi, albo u pani Basi. Nie dość, że musieliśmy je nazywać w "sklepie" (żeby je dostać) to jeszcze trzeba je było policzyć. Okropnie się nabiegaliśmy do tego "sklepu", ale jaka przyjemność, kiedy się ułożyło samodzielnie kraba, albo rower.
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Zebranie Z Rodzicami Oddziału Przedszkolnego
Dnia 13 listopada 2013 r. o godzinie 17.00 w sali nr 1 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci oddziału przedszkolnego.
rok: 2013 / 2014
Śniadanko
31 października 2013 r. Dzisiaj samodzielnie przygotowaliśmy sobie śniadanie. Smakowało zupełnie inaczej niż zwykle. Wspaniale było skomponować własną, kolorową i pachnącą kanapkę. Szkoda, że nasza grupa była taka mała. Może powtórzymy taką poranną ucztę i zorganizujemy konkurs na najzdrowsze śniadanko ?
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Halloween
30 października 2013 r. Każdego roku uczniowie starszych klas organizują dla nas – młodszych psikusy związane z Halloween. Wcześniej przygotowaliśmy dyniowe dekoracje. Straszydła, które do nas przyszły wcale nie były straszne. Częstowały nawet cukierkami, gdy braliśmy udział we wróżbach.
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Czasami, Gdy Się Nudzimy ...
Czasami, gdy się nudzimy to takie piękne prace robimy. Dobrze się przy tym bawimy. Paluszki ćwiczymy. Bardzo mamusie przepraszamy, bo się wtedy troszeczkę brudzimy.
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
rok: 2013 / 2014
Aktywne Zabrze
26 października 2013 r. W sobotę o 09.00 rano dołączyliśmy do uczestników jeżdżących rowerami z "Aktywnym Zabrzem". Pogoda dopisała, humory też, chociaż trasa była dłuuuuuuuuga i trudna. Miło było jechać z nowymi koleżankami i kolegami. Tworzyliśmy wspaniały peleton. Dziękujemy rodzicom za wsparcie.
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
online: 2 użytkowników, dziś: 102 użytkowników
HelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyHelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez Przemocy
Wesprzyj Budowę Polskiego Sztucznego Serca
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid