Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
31.05.2023
Aniela, Feliks, Kamila, Petronela, Bożysław, Ernest, Petroneliusz
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ŚWIETLICA - Szkolny Klub Rowerowy
Wyprawka Członków "Szkolnego Klubu Rowerowego"

Wyprawka Rowerzysty Biorącego Udział W Rajdach "Szkolnego Klubu Rowerowego" :
 1. sprawny rower, wyposażony w odblaski czerwone i białe,
 2. rower dopasowany do wzrostu dziecka,
 3. kask ochronny,
 4. kurtka przeciwdeszczowa,
 5. butelka z wodą (do picia),
 6. zabezpieczenie przed słońcem,
 7. zabezpieczenie przed komarami, kleszczami, itp.,
 8. każdy uczestnik rajdu zobowiązany jest do absolutnego przestrzegania dyscypliny i poleceń opiekunów,
 9. jakiekolwiek samowolne oddalenie się od grupy będzie skutkować zakazem uczestnictwa w następnym rajdzie rowerowym,


AKTUALNOŚCI
rok: 2014
Konkurs Na Logo Szkolnego Klubu Rowerowego "Dynamo"
Ogłaszamy konkurs na logo Szkolnego Klubu Rowerowego " Dynamo". Rysunek powinien odnosić się do działalności klubu i nazwy "Dynamo". Prace podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą należy składać do 01.10.2014 r. w świetlicy u p. Gosi lub u p. Barbary Durczyńskiej.
M. Borowka
rok: 2014
Rozpoczęcie Sezonu
Po wakacyjne przerwie wypoczęci i pełni energii wróciliśmy do naszych ulubionych wypraw rowerowych. Pierwszy rajd w tym roku szkolnym odbył się 13.09.2014. W ramach rajdu przejechaliśmy trasę spod SP1 do Kąpieliska Leśnego w Maciejowie (i z powrotem), gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach programu Aktywne Zabrze. Instruktorzy przygotowali dla dzieci zabawy, które doskonale wpływają na poprawę kondycji fizycznej. Znowu pobiliśmy rekord i tym razem w rajdzie w sumie uczestniczyło 31 osób, w tym uczniowie szkoły, 1 absolwent, rodzice i oczywiście opiekunowie SKR Dynamo. Łącznie przejechaliśmy 28 km. Brawo !!!
Już dziś informujemy, że od poniedziałku (22.09.2014) ruszają zapisy na wycieczkę rowerową do Chudowa. W programie rajd rowerowy, gry i zabawy, ognisko z przekąskami i zwiedzanie zamku. Rajd jest planowany na październik.
Zapisy w świetlicy :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
rok: 2014
Zakończenie Sezonu Rowerowego 2013 / 2014
Sobotni rajd rowerowy zaliczamy do najlepszych w tym sezonie !!! Rowerzyści dopisali swą liczności, sprawnością i dobrą energią :) Dopisała również pogoda :) Pokonaliśmy trasę z Zabrza do Chudowa, gdzie pobrykaliśmy wokół zamku i ciekawej Topoli "Tekli". Następnie przejechaliśmy do stawu Rybołówka, gdzie nasi rowerzyści mieli okazję pokarmić zwierzaki, odpocząć i dobrze bawić się ze sobą. W Rybołówce rozstaliśmy się z najmłodszymi, a następnie wciąż liczną grupą udaliśmy się poprzez malownicze ścieżki do Zabrza.
Podczas rajdu mogliśmy zobaczyć ciekawe ptaki np. bociany, a także wiewiórki i lisa. Na naszej drodze widzieliśmy również pomnik przyrody dąb "Witula", znajdujący się w Makoszowach.
Wielkie dzięki za zaangażowanie dla rodziców stale uczestniczących w naszych wyprawach ! :)
No i sezon rowerowy 2013 / 2014 dobiegł końca ... aż się łezka w oku kręci ... najbardziej żal naszych szóstoklasistów, którzy już wkrótce wkroczą do Gimnazjum, ale nic straconego :) dla absolwentów SP1, SKR Dynamo zawsze znajdzie miejsce :) Już dziś zapraszamy na rozpoczęcie nowego sezonu, które planujemy na wrzesień :)
Zdjęcia w galerii i na stronie facebookowej.
Pozdrawiamy !!!
P. Anita, Basia, Gosia
rok: 2014
Relacja Z Ostatnich Rajdów Rowerowych
14 maja pomimo deszczu i wiatru dwójka nieustraszonych rowerzystów zgłosiła się na rowerową zbiórkę. Pojechaliśmy więc do lasu, gdzie między ścieżkami spotkać mogliśmy wiewiórki i usłyszeć śpiew ptaków, a deszcz w końcu przestał padać. :)
17 maja ruszyliśmy na rajd z Aktywnym Zabrze, znowu pogoda nam nie dopisywała, ale i tak kręciliśmy z uśmiechem na twarzy. W trakcie rajdu pokonaliśmy 13 km leśych ścieżek zarówno w parku im. rotm. Pileckiego jak i w lesie przy osiedlu Janek. Poznaliśmy przebieg trasy wyścigów rowerowych, które odbędą się wkrótce. Pomimo trudnych warunków pogodowych jak i terenowych (błoto i górki) wszyscy spisali się na 5+.
W sobotę 31 maja planujemy ostatni rajd tej wiosny. Ponieważ nabraliśmy już wprawy i siły w nogach jedziemy do Chudowa na zamek.
Wszystkich chętnych zapraszamy ! Relacja z ostatniego rajdu już niebawem. :)
fotofotofotofoto
M. Borowka
rok: 2014
"Odjazdowy Bibliotekarz"
09 maja Szkolny Klub Rowerowy "Dynamo" razem z Masą Krytyczną z Zabrza i Gliwic wziął udział w drugiej edycji akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Razem z prawie dwustu osobową grupą rowerzystów dojechaliśmy do Szybu Maciej, gdzie odbył się piknik z losowaniem nagród. Tym razem w rajdzie rowerowym kręcili tylko starsi uczniowie, jak zwykle pod opieką pani Anity, p. Basi i p. Gosi.
Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii, a więcej na stronie galeria zmk.
Jednocześnie informujemy, że w środę 14 maja SKR "Dynamo" organizuje rajd rowerowy dla młodszych. Zbiórka pod szkołą o godz. 15.00 Kolejny rajd dla wszystkich młodszych i starszych rowerzystów planowany jest na 17 maja. Jedziemy razem z instruktorami z "Aktywnego Zabrza".
fotofotofoto
Pozdrawiamy :)
A. Nikolin, B. Durczyńska, M. Borowka
rok: 2014
Wiosenny Rajd Rowerowy
W sobotę 29.03.2014 Szkolny Klub Rowerowy "Dynamo" zorganizował "Wiosenny rajd rowerowy". W rajdzie udział wzięło 28 osób, z czego jesteśmy niezwykle dumni. W grupie znalazło się 19 uczniów SP 1, 4 rodziców i 1 maluszek w koszyku. Opiekę nad rowerzystami jak zwykle obejmowały: p.Basia, p.Anita i p. Gosia. Tym razem kręciliśmy się w parku im. W. Pileckiego, gdzie również zorganizowaliśmy zawody dla sprawdzenia wiosennej formy.
Wyniki wyścigów:
Wyścig żółwi :
Kategoria młodsza: wszystkie dzieci wyróżnienie
Kategoria starsza:
 1. Marcin Budka
 2. Nicola Che
 3. Dawid Andrzejewski
Pętla z przeszkodami:
kategoria młodsza:
 1. Igor Caliński
 2. Maks Gabrysiak
kategoria starsza:
 1. Dawid Andrzejewski
 2. Nicola Che
 3. Julian Żurek
Gratulujemy !!! Serdeczne podziękowania dla wszystkich !!!
p.s.: Ćwiczcie formę, kolejny rajd już wkrótce !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
rok: 2013
Mikołajkowa Parada Rowerzystów
Szkolny Klub Rowerowy "Dynamo" zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w "Mikołajkowej paradzie rowerzystów". 7.12.2013 spotykamy się pod szkołą o godz, 9.30. Planowany jest przejazd przez osiedle Dzierżona, pokaz zdjęć i poczęstunek w "domku świetlicowym". Mile widziane mikołajowe czapki i coś słodkiego do wspólnego poczęstunku. Zgody na wyjazd dostępne w świetlicy szkolnej :)
M. Borowka
rok: 2013
Szkolne Rowerowanie
17 października aktywni uczniowie naszej szkoły spotkali się na "szkolnym rowerowaniu". Zajęcie były skierowane dla dzieci starszych z klas 4 - 6, poprowadził je nauczyciel w-fu pan Łukasz Pisiewicz, który zarażał otoczenie swoją rowerową pasją. Jak widać na zdjęciach, jesienne rowerowanie to świetny sposób na nudę. Zapraszamy Was na kolejny rajd, w sobotę 26 października. Szczegóły w świetlicy i na facebook-u.
fotofotofotofoto
M. Borowka
rok: 2013
Jesienny Rajd Rowerowy Razem Z Aktywnym Zabrzem
05.10.2013 odbył się "Jesienny rajd rowerowy razem z Aktywnym Zabrzem". Tym razem pogoda nam dopisała. :) W blasku promieni słonecznych przejechaliśmy ok. 20 km. Znowu mieliśmy okazję przejechać kawałek niebieskiego szlaku rowerowego biegnącego wokół Zabrza. Braliśmy udział i zwyciężaliśmy w "wyścigu żółwi". Ponadto dzięki organizatorom wcinaliśmy pyszne grillowane kiełbasy. Tak więc dla każdego znalazło się coś dobrego :) Dziękujemy wszystkim rowerzystom za wspólne i radosne spędzenie soboty.
   Zapraszamy w piątek 11 września na Zabrzańską Masę Krytyczną, a 26 października na kolejny rajd - tym razem kierunek Chudów.
M. Borowka
rok: 2013
13 Września Ruszamy Na Zabrzańską Masę Krytyczną
Zbiórka pod szkołą o godz. 17.00, koniec rajdu około godz. 20.00 (pod szkołą). Dnia 14 września jedziemy na zawody MTB o puchar Zabrza - Park im. W. Pileckiego. Zbiórka w sobotę o godz. 08.30 pod szkołą, powrót uzależniony od przebiegu zawodów. Zgody na wyjazd do odebrania w świetlicy szkolnej. Kask obowiązkowy !!!
M. Borowka, B. Durczyńska, A. Nikolin
skr_facebook
online: 1 użytkownik, dziś: 12 użytkowników
HelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Kubusiowi Przyjaciele NaturyAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Kubusiowi Przyjaciele NaturyAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid