Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
26.09.2023
Cyprian, Justyna, Łucja, Euzebiusz, Łękomir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ŚWIETLICA - Szkolny Klub Rowerowy
Wyprawka Członków "Szkolnego Klubu Rowerowego"

Wyprawka Rowerzysty Biorącego Udział W Rajdach "Szkolnego Klubu Rowerowego" :
  1. sprawny rower, wyposażony w odblaski czerwone i białe,
  2. rower dopasowany do wzrostu dziecka,
  3. kask ochronny,
  4. kurtka przeciwdeszczowa,
  5. butelka z wodą (do picia),
  6. zabezpieczenie przed słońcem,
  7. zabezpieczenie przed komarami, kleszczami, itp.,
  8. każdy uczestnik rajdu zobowiązany jest do absolutnego przestrzegania dyscypliny i poleceń opiekunów,
  9. jakiekolwiek samowolne oddalenie się od grupy będzie skutkować zakazem uczestnictwa w następnym rajdzie rowerowym,


AKTUALNOŚCI
rok: 2017
SKR Dynamo Na Wycieczce Rowerowej Z Aktywnym Zabrzem
Dnia 13 maja 2017 r. SKR Dynamo ruszył z Aktywnym Zabrzem na wycieczkę rowerową. Rowerzyści z SP1 spotkali się z pozostałymi entuzjastami aktywnego spędzania wolnego czasu pod kąpieliskiem na Maciejowie. Razem ruszyliśmy w stronę Gliwic - Siedem Górek. W lesie spotkaliśmy zawodników biorących udział w II Biegu Charytatywnym św. Goara. Był to bieg, bieg z wózkiem i marsz Nornic Walking. Bawiliśmy się świetnie na placach zabaw i jedliśmy pyszne lody. Wspólne spędzenie czasu z rodzicami bezcenne ! Pogoda dopisała i w przyszłą sobotę ruszamy do Chudowa. Chętnych zapraszamy do zapisywania się (do czwartku włącznie zwrot pisemnych oświadczeń). Niestety ilość miejsc bardzo ograniczona.
M. Borowka, B. Durczyńska, A. Nikolin
rok: 2016
Rajd Rodzinny
Dnia 24 września 2016 r. Szkolny Klub Rowerowy DYNAMO wraz z Sympatykami wziął udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym pod opieką Aktywnego Zabrza w ramach Zabrzańskiego Weekendu. Przejechaliśmy wiele kilometrów i nie mogliśmy doczekać się obiecywanych na mecie kiełbasek. Pogoda dopisywała, więc humory też. Trasa do przejechania nie była trudna. Było dużo przerw na odpoczynek i posiłek. Można wtedy było podziwiać nieznane, zabrzańskie krajobrazy. Na mecie każdy został poczęstowany kiełbaską i odbyło się losowanie nagród. Nagrody były piękne, a uczennica 3 B wylosowała noclegi w Willi Swoboda w Zakopanem - gratulujemy !.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka, A. Nikolin, B. Durczyńska
rok: 2016
Rajdy 23 Kwietnia I 13 Maja
23 kwietnia Szkolny Klub Rowerowy "Dynamo" wyruszył na rodzinny rajd rowerowy. Tym razem pojechaliśmy do znanego już nam Szybu Maciej, gdzie wraz z przewodnikiem poznaliśmy wszystkie jego zakamarki. Historia, ciekawostki, schody prawie do nieba i dobra zabawa towarzyszyły nam podczas wycieczki.
13 maja udaliśmy się na coroczną akcję Odjazdowy Bibliotekarz organizowaną przez Zabrzańską Masę Krytyczną i Bibliotekę Miejską. Akcja ta promuje czytelnictwo oraz jazdę na rowerze. Na zakończenie imprezy rozgrzaliśmy się pyszną herbatą i zwiedziliśmy Arenę Zabrze. Było również losowanie nagród.
Zachęcamy do zobaczenia zdjęć na tej stronie
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka, A. Nikolin, B. Durczyńska
rok: 2016
Rajd 7 Maja Z Aktywnym Zabrzem
Dnia 7 maja 2016 r. nasz Szkolny Klub Rowerowy pojechał ponownie z Aktywnym Zabrzem. Tym razem zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności niezbędne podczas egzaminu na Kartę Rowerową. Gościliśmy w Miasteczku Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 25. Oczywiście część klubowiczów musi jeszcze poczekać na egzamin, ale umiejętności i wiedza będą owocować w bezpiecznym poruszaniu się rowerem. Bawiliśmy się również znakomicie na placu zabaw. Ważne jest również to, że spędziliśmy wspólny czas z rodzicami na sportowo.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka, B. Durczyńska, A. Nikolin
rok: 2016
Rajd Z Aktywnym Zabrzem
Dnia 27 kwietnia 2016 r., nasz Szkolny Klub Rowerowy wziął udział w zajęciach z Aktywnym Zabrzem. Pod okiem instruktorów rowerowych przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się rowerem. Ćwiczyliśmy technikę jazdy i elementy, które przydadzą się podczas zdobywania karty rowerowej. Mimo deszczu zrobiliśmy rajd po naszym lesie i nie uwierzycie, ale spotkaliśmy sarnę i piękną, rudą wiewiórkę. Humory mimo nawet mokrej pogody zawsze nam dopisują, więc zapraszamy na kolejny rajd.
fotofotofotofoto
M. Borowka, B. Durczyńska, A. Nikolin
rok: 2016
Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego
Klubowicze ! Wiosna na horyzoncie więc czas na wznowienie rajdów rowerowych. Pierwsza impreza to rozpoczęcie akcji HDEF z zaprzyjaźnionym Aktywnym Zabrzem. Zapraszamy już w przyszłą sobotę 9 kwietnia. Zbiórka pod szkołą o godz. 11:30, powrót ok 14:30.
Zapraszamy całe rodziny. P.S.: Pamietajcie o zapisach w szkole. Harmonogram planowanych rajdów znajduje się na tej stronie :)
M. Borowka, A. Nikolin, B. Durczyńska
rok: 2015
Rozpoczęcie Sezonu W Nowym Roku Szkolnym
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe przygody rowerowe. Jest dopiero październik, a my już kręciliśmy z Zabrzańską Masą Krytyczną i Aktywnym Zabrze. Odwiedziliśmy również nasz ulubiony Chudów, jadąc przez ścieżkę przyrodniczo - dydaktyczną gdzie można zobaczyć Lipę Krymską. Trasa była ciekawa urozmaicona crossowym terenem. W Chudowie nasze sympatyczne rowerowe rodzinki skorzystały ze święta czekolady. Rajdy rowerowe to aktywność, pozytywna energia i świetna okazja do integracji dużych i małych sympatyków dwóch kółek. Kto jeszcze z nami nie kręcił koniecznie musi spróbować. :) Z pozdrowieniami instruktorki turystyki rowerowej : mgr Barbara Durczyńska, mgr Małgorzata Borowka i mgr Anita Nikolin.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
rok: 2015
Rodzinny Rajd Rowerowy
Dnia 25 kwietnia nasz Klub pod opieką Aktywnego Zabrza uczestniczył w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Przejechaliśmy mnóstwo trudnych kilometrów. Mimo zmęczenia dobry humor i życzliwość towarzyszyły nam do mety rajdu. Na mecie czekało ognisko i można było zjeść pyszną kiełbaskę. Ogromnym, przemiłym zaskoczeniem była liczba uczestniczących rodzin. Kiedy minie zmęczenie i znikną siniaczki musimy pomyśleć o nowej rowerowej przygodzie. Dziękujemy za czas, opiekę i pomoc wszystkim sympatykom naszego klubu.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka, A. Nikolin, B. Durczyńska
rok: 2015
Przypominamy O Rodzinnym Rajdzie Rowerowym
Przypominamy o Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się 25 kwietnia. Zapisy tylko do wtorku ! Dziękujemy dzieciom z SKR Dynamo za udział w Zabrzańskiej Masie Krytycznej. Jak zawsze byliście bardzo dzielni. :)
M. Borowka
rok: 2014
Zakończenie Akcji - Honorowy Dawca Energii Fortum
11.10.2014 SKR "Dynamo" uczestniczył w zakończeniu akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Podczas uroczystego rajdu zakończyliśmy współpracę z Aktywnym Zabrze, z którym spotkamy się mamy nadzieję już wiosną. Oczywiście jak zwykle dopisali nasi dzielni uczniowie i ich rodzice. Bez Was moi drodze Szkolny Klub Rowerowy nie mógł by istnieć. Trzymajcie tak dalej !!! Co działo się podczas wycieczki możecie zobaczyć w galerii. Pozdrawiamy
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
skr_facebook
online: 1 użytkownik, dziś: 102 użytkowników
Ministerstwo Edukacji i NaukiNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęAkademia Bezpiecznego PuchatkaMinisterstwo Edukacji i NaukiNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid