Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ŚWIETLICA - Archiwum
rok: 2012
Kiermasz Wielkanocny
02.04.2012 świetlica rozpoczęła kiermasz wielkanocny. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stoisku w świetlicy szkolnej. Zachęcamy również do oglądania naszej galerii. ZAPRASZAMY !!!
rok: 2012
Świetlicowe Dzieci Żegnają Zimę :)
Dnia 20.03.2012 w radosnym nastroju świetlica pożegnała odchodzącą już w tym roku zimę. Dzieci w grupach pod kierunkiem pań Marii Nalepy i Gabrieli Klementowicz - Makowskiej przygotowały ekologiczne kukły - marzanny symbolizujące zimę oraz piękne zielone gaiki, które są oznaką nadchodzącej wiosny. Dzieci wraz ze swoimi paniami, barwnym korowodem wyszły w teren, gdzie zima została ostatecznie pożegnana. Dzieci świetnie się bawiły! Wszyscy mają nadzieję, że zima odeszła na dobre, a piękna i słoneczna wiosna zagości u nas na dobre !
fotofotofotofoto
rok: 2012
Półkolonie Trwają
Minął pierwszy turnus zimowych półkolonii. Mimo mrozu grupa dzieciaczków "Wymiatacze" i "Cytrynki" bawili sie doskonale. Zachęcamy do zobaczenia galerii. Opiekunami grup są panie M. Borowka i J. Krupa
rok: 2012
Spotkanie Z Rodzicami Oraz Dziadkami
26.01.2012 w czwartek o godz. 15.30 Spotkanie Z Rodzicami Oraz Dziadkami !!!. Świetlica szkolna zaprezentuje wówczas aktorskie talenty, poprowadzone przez panie G. Makowską - Klementowicz oraz M. Nalepę, w przedstawieniu "Gwiazdkowa Rozmowa".
rok: 2012
Wsparcie WOŚP
Świetlica szkolna wspomogła akcję WOŚP organizowaną na terenie szkoły. Uczniowie pod opieką wychowawcy (M. Borowka) upiekli ciastka francuskie, które zostały przekazane na sprzedaż.
rok: 2011
Świąteczne Przygotowania
12.12.2011 - Święta coraz bliżej więc czas ubrać choinkę. Podczas wczesnoporannych zajęć świetlicowych uczniowie zamienili zieloną choinkę w mieniące się kolorami drzewko. Było przy tym wiele radości i śmiechu.
rok: 2011
Sprawozdanie Z Kiermaszu Bożonarodzeniowego
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2011 / 2012 został zrealizowany projekt pod nazwą "Świąteczne Elfy". W projekcie uczestniczyła grupa dwudziestu dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy szkolnej. Projekt zakładał przygotowanie produktów świątecznych i sprzedanie ich na kiermaszu bożonarodzeniowym. "Świąteczne Elfy" pod kierunkiem wychowawcy świetlicy szkolnej przetworzyły stare produkty i stworzyli z nich nowe. Do pracy wykorzystano: orzechy włoskie, makarony w różnych kształtach, stare bombki, szklanki i słoiczki po przetworach, gips, druty, koraliki, łańcuszki, brokaty i inne różności. W dostarczeniu produktów pomogli rodzice, którzy prężnie i chętnie włączyli się do akcji.
Wśród przedmiotów wystawionych na kiermaszu znalazły się :
 1. Makaronowe choinki
 2. Orzechowe choinki
 3. Aniołki z makaronu
 4. Świeczki
 5. Kartki
 6. Papierowe ozdoby do doniczek
 7. Gipsowe ozdoby do doniczek
 8. Bombki ozdobione technika window color
 9. Szklane lampiony ze świeczką ozdabiane techniką window color
 10. Drzewka szczęścia z drutu i koralików.
 11. Pierniki
Dzieci wykonywały prace samodzielnie. Zadaniem wychowawcy było instruowanie i dbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy. Największą atrakcją dla uczestników kiermaszu było pieczenie i ozdabianie pierników. Jak się okazało podczas kiermaszu pierniki zostały sprzedane najszybciej bo w ciągu jednej przerwy. Zgodnie z założeniem kiermasz bożonarodzeniowy miał trwać w świetlicy szkolnej około tygodnia, a w rzeczywistości trwał jeden dzień. Kiermasz okazał się dużym sukcesem, prawie wszystkie produkty zostały sprzedany w ciągu kilku godzin. Pieniądze, uzyskane ze sprzedaży produktów pokryły koszty związane z przygotowaniem kiermaszu oraz zakup prezentów dla dzieci. Ponadto pozostałe fundusze zostały przeznaczone na potrzeby świetlicy szkolnej.
rok: 2011
Finał Projektu "Świąteczne Elfy"
13.12.2011 odbył się finał projektu "Świąteczne Elfy". W ramach tego projektu uczestnicy zajęć świetlicowych zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy. Fundusze z kiermaszu zostały przeznaczone na rzecz świetlicy szkolnej.
rok: 2011
22.12.2011 Wigilijka Świetlicowa
Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali poczęstunek oraz prezenty dla dzieci. W ramach spotkania odbyło się wspólne śpiewanie oraz konkurs kolęd. Pierwsze miejsce zdobyła Agata Kołek kl. III.
rok: 2011
Przygotowania Do Kiermaszu Bożonarodzeniowego
Z początkiem miesiąca listopada rozpoczęto przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego w ramach projektu "Świąteczne Elfy". Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, którzy wspomogli projekt poprzez przekazanie produktów do przetworzenia.
online: 1 użytkownik, dziś: 30 użytkowników
SieciakiKubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego PuchatkaSieciakiKubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pajacyk - Nakarm Głodne Dziecko
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid