Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.05.2024
Ferdynand, Gryzelda, Zyndram, Karol, Feliks, Joanna, Sulimir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ŚWIETLICA - Aktualności
Zaproszenie Dla Rodziców Na Spotkanie Wielkanocne
24 marca o godz. 16.00 zapraszamy Państwa na wielkanocne spotkanie w świetlicy szkolnej. W programie występ artystyczny dzieci, kiermasz prac i wielkanocna kawiarenka.
Serdecznie zapraszamy :)
M. Borowka
Przygotowanie Prac Na Kiermasz Wielkanocny
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Wspomnienia Z Zabawy Karnawałowej W Swietlicy Szkolnej
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Dzień Eskimosa
W tym roku naszą już tradycyjną śnieżną zabawę odbyliśmy w dniach 27 i 28 stycznia. Bardzo długo czekaliśmy na śnieg, ale było warto! Po śnieżnych bitwach zagrzaliśmy się ciepłą owocową herbatką. Jak wyglądały nasze zimowe wariacje zobaczcie w galerii :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Dzień Babci I Dziadka - "Planszówkowo"
22 stycznia spotkaliśmy się w bardzo sympatycznym gronie. Naszymi honorowymi gośćmi byli dziadkowie naszych "świetlikowych" dzieci. Ideą spotkania było miłe spędzenie czasu przy grach planszowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Kiermasz Świąteczny
Przed świętami Bożegonarodzenia jak zwykle w świetlicy tworzymy różne świąteczne dekoracje. W dniu 1 grudnia w ramach koła rękodzieła odbyły się warsztaty tworzenia zimowych świec. Nasze świece powstały w ciepłym żółtym kolorze i przyjemnie pachniały. To wszystko za pomocą szlachetnych przypraw, które użyliśmy do produkcji świec. Nasze rękodzieła trafią na kiermasz świetlicowy, dzięki któremu możemy zakupić nowe materiały plastyczne, biurowe, zabawki, sprzęt sportowy, nagrody i wycieczki dla dzieci.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Festiwal Pierników
Cynamon, imbir, goździki, gałka muszkatołowa, kolendra , kardamon, anyż ... Czy już Wam się z czymś kojarzy ? Oczywiście to składniki pierników, których zapach roznosił się po szkole. Sprawcami tych pyszności były oczywiście "świetlikowe" dzieci wraz z wychowawcami świetlicy. Podziękowania kierujemy również do p. Gawron, mamy Oli i Patryka, która razem z nami pomagała przy wypiekach.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Andrzejki
Jak co roku zgodnie z polską tradycją nasza świetlica zorganizowała dzień wróżb andrzejkowych. Każdy mógł sobie wywróżyć co tylko zapragnął. Choć wróżby andrzejkowe sprawiają nam wiele emocji, pamiętać należy że to tylko zabawa.
fotofotofotofoto
M. Borowka
Święto Dyni
Po udanym Święcie Ziemniaka przyszedł czas na Święto Dyni. Wszystko tego dnia nawiązywało do tego bardzo zdrowego warzywa. Pojawiły się dyniowe ciasta pachnące cynamonem i wanilią, francuskie ciasteczka z podsmażoną dynią, zrobiliśmy orzeźwiający kompot z dyni. Oprócz wypieków odbyły się warsztaty plastyczne: rzeźbienie lampionów w dyni, dekoracje ze słoiczków oraz inne dekoracje.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka
Świetlicowe Zawody
Dnia 14 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się zawody. Rozegrały się cztery konkurencje dla dużych i małych. W zawodach z powodzeniem brali udział uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej oraz uczniowie klasy I B i ... dorośli. Były prawdziwe medale i nagrody rzeczowe, a na pocieszenie małe słodkości.
Oglądając zdjęcia - chyba była to dobra zabawa ?! Wielkie buziaki dla sponsorów.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Borowka, B. Durczyńska
online: 3 użytkowników, dziś: 523 użytkowników
Program dla szkółSieciakiZachowaj trzeźwy umysłNakarm Głodne DzieckoPoznaj PolskęProgram dla szkółSieciakiZachowaj trzeźwy umysłNakarm Głodne DzieckoPoznaj Polskę
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid