Jarosław, Marek, Wiki
UCZNIOWIE - Nasze Prace - Konkurs Koła PCK
W tym roku szkolnym wznowiło działalność Szkolne Koło PCK "Wiewiórka", którego opiekunami są panie Małgorzata Hoffmann i Katarzyna Kuzaj-Murawska. SK PCK skupia uczniów z klas III - VI. Głównymi zadaniami SK PCK jest:
  • upowszechnianie międzynarodowego prawa humanitarnego
  • rozbudzanie zainteresowań prozdrowotnych i kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu
  • propagowanie tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka
  • kształtowanie świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego
  • działalność opiekuńcza i pomoc potrzebującym
  • działalność informacyjna – aktualizacja gazetek
  • zdobywanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w wybranym zakresie
  • inicjowanie na terenie szkoły różnych akcji wynikających z terminarza akcji Rejonowego Zarządu PCK w Zabrzu
Jednym z zadań SK PCK jest również zorganizowanie Klubu Wiewiórka promującego zdrowy tryb życia wśród uczniów klas młodszych. Do klubu należą wszystkie dzieci klas młodszych. Jego cele to:
  • zapoznanie dzieci z podstawami zdrowego stylu życia i higieny
  • przedstawienie podstawowych zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze
  • zapoznanie z zasadami higieny jamy ustnej
  • zapoznanie z podstawami udzielania pierwszej pomocy
  • zapoznanie z zasadami wzywania pomocy w razie niebezpieczeństwa
  • wdrażanie do właściwego ubierania się, odpowiedniego do pory roku
  • wdrażanie do pomocy osobom chorym, słabym i starszym
Opiekun ściśle współpracuje z wychowawcami klas oraz z higienistką szkolną.

W drodze konkursu klubowej Wiewiórce nadano imię "Zdrowinka". Nazwa została wymyślona przez uczennice: Magdę Mathews i Agnieszkę Idrimowicz. Wybrano również logo szkolnego klubu, zaprojektowane przez Monikę Madalyr.
zdjęcia (1 - 6) z 6, strona (1/1)
ocena : 4.5(oddano : 4 głosy)