Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
26.09.2023
Cyprian, Justyna, Łucja, Euzebiusz, Łękomir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
GALERIE - Wycieczka klasowa do Starych Tarnowic
W poniedziałek 06 czerwca 2022 klasy 1 A i 2 B wybrały się na długo ocekiwana wycieczkę do Kompleksu Zamkowego w Starych Tarnowicach.
Jest to obiekt niezwykły i wyjątkowy. To właśnie tutaj z inicjatywy Piotra Wrochema, w latach 1520-1570, został zbudowany renesansowy zamek. Jest on zachowanym po dzień dzisiejszy jedym z najstarszych i najcenniejszych obiektów śląskiej ziemi. Zamek ten przechodził wiele zmian. W 1822 roku zamek i dobra Tarnowice Stare przeszły w posiadanie rodu hrabiów von Donnersmarck. Dzięki tej rodzinie zmodernizowano go, dobudowano budynek gospodarski oraz oborę.
W 2000 roku Kompleks Zamkowy został zakupiony przez Państwo Smolorz, którzy zdecydowali się podjąć jego rewitalizacji. Natomiast w 2005 roku powstała Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare, której celem jest opieka nad zabytkowym obiektem, realizacja misji edukacyjnej, prowadzenie warsztatów artystycznych czy lekcji muzealnych.
Korzystając z oferty edukacyjnej zamku klasy wzięły udział w zajęciach Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Starych Tarnowicach nawiązującej do historii Harrego Pottera.
Zajęcia te dały możliwość przeniesienia się do świata czarodziejów i spędzenia jednego dnia zajęć w magicznej szkole! Grupa wzięła udział w Ceremonii Przydziału, podczas której została podzielona na dwa zespoły - Domy, które rywalizowały o Puchar Domów. Na Lekcji Iluzji uczniowie nauczyli się prostych sztuczek magicznych. Na Lekcji Różdżkoznawstwa – dowiedzieli się z czego wykonuje się różdżki, jakie są ich właściwości oraz wykonali różdżkę dla siebie. Lekcji Eliksirów każdy zespół uwarzył eliksir, wg. szczegółowego przepisu. Na lekcji latania na miotle, Domy rozegrały ze sobą mecz Quidditch’a. Na zakończenie ogłoszono, który Dom wygrał potyczki o Puchar Domów oraz przygotowano Ucztę – poczęstunek dla grupy.
Zabawy było co niemiara, a najważniejsze były: współpraca, odpowiedzialność za siebie i innych, kondycja ruchowa, dokładność i świetna zabawa z wykorzystaniem zdolności plastycznych na warsztatach decoupage podczas wykonania drewnianych zakładek do książek. Przed wyjazdem każdy miał możliwość zakupienia pamiątki, która będzie przypominać mile spędzone chwile na klasowej wycieczce. Przenieście się tam razem z nami - zapraszamy do galerii zdjęć.
J. Krokos, J. Baron
ocena : 4.2(oddano : 5 głosów)

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach i na stronie internetowej podlegają ochronie prawnej. Wykorzystywanie ich w jakiejkolwiek formie (komercyjnej, medialnej, etc...) bez uprzedniej pisemnej zgody autora (administratora strony) jest przestępstwem.
online: 1 użytkownik, dziś: 100 użytkowników
HelplineSieciakiDziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocyAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineSieciakiDziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocyAkademia Bezpiecznego Puchatka
Wesprzyj Budowę Polskiego Sztucznego Serca
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid