Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
26.09.2023
Cyprian, Justyna, Łucja, Euzebiusz, Łękomir
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
GALERIE - Projekt MEiN "Poznaj Polskę"
Dnia 26.10.2021 klasy 2 B i i 3 B realizowały program edukacyjny w ramach projektu MEiN "Poznaj Polskę".
Dzieci odwiedziły Muzeum Stary Młyn w Żarkach, gdzie zapoznały się z dawnymi zawodami : bednarza, kołodzieja i szewca. Każde z dzieci mogło dotknąć narzędzi używanych przez tego rzemieślnika, odwiedzić jego warsztat, poznać historię zawodu oraz sprawdzić swoje umiejętności w zabawch i grach dydaktycznych. Podsumowaniem odwiedzin w Starym Młynie było wejście do beczki śmiechu, siedmiomilowego buta oraz zakręcenie kołem czasu.
Następnym punktem były warsztaty z siana w Etnopracowni i indywiduwalne wykonanie przez uczniów ekologicznej sówki oraz samodzielne wykonanie lizaka w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss. Żarki dzieci pożegnały w Przystani Leśniów, gdzie podczas warsztatów kulinarnych uczyły się samodzielnego przygotowania pizzy, którą ze smakiem spałaszowały na obiad.
Kolejnym punktem edukacyjnym były odwiedziny Zamku w Olsztynie pod Częstochową. Dzieci zachwyciły się pięknem ruin i otaczajaca przyrodą, ostańcami, wzniesieniami, wieżami. Całości dopełniła piękna, jesienna aura i mieniące się barwami jesieni okoliczne drzewa.
Uczniowie zachwycili się pięknem Ojczyzny, mając nadzieję, że uda im się poznać kolejne ciekawe miejsca naszego kraju.
J. Krokos
zdjęcia (1 - 20) z 272, strona (1/14)
ocena : 3.9(oddano : 7 głosów)

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszystkie zdjęcia zamieszczone w galeriach i na stronie internetowej podlegają ochronie prawnej. Wykorzystywanie ich w jakiejkolwiek formie (komercyjnej, medialnej, etc...) bez uprzedniej pisemnej zgody autora (administratora strony) jest przestępstwem.
online: 1 użytkownik, dziś: 94 użytkowników
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid