Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2021 - 2022
razem: 163 wiadomości
Uwaga, Awaria Telefonów !
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu informuje, że do dnia 08.07.2022 (piątek) zgłoszona została awaria telefonu w naszej placówce. W związku z tym, uprzejmie prosimy o osobiste załatwianie spraw w sekretariacie szkoły. Za utrudnienia - przepraszamy.
Sekretariat SP1
Zakończenie Roku Szkolnego Klas Ósmych
Dzisiaj na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas ósmych.
Rozpoczęliśmy od przekazania sztandaru klasom siódmym, a następnie przeszliśmy do przedstawienia sylwetek uczniów w różnych plebiscytach: "Zawsze obecni", "Zachowanie to podstawa", "Mądra głowa", "Złota Super 1 2022".
Dyrekcja wraz z wychowawcami wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, wręczyła Rodzicom Listy Gratulacyjne i podziękowania. Również Uczniowie skierowali słowa podziękowania do nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Drodzy Absolwenci - gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy, aby wakacje i nowa szkoła okazały się wielką przygodą !
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy !
Anna Gemander, Marzena Marek
Nowe Technologie W Naszej Szkole
fotofotoCzując oddech wakacji na plecach, jeszcze zdążyliśmy w tym tygodniu przeprowadzić pierwsze próby drukarek 3D, które zostały zakupione w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Już nie możemy się doczekać ich aktywnego użytkowania po wakacjach !
Anna Gemander, Marzena Marek
Sukces Poli !
fotoW związku z obchodami stulecia naszego miasta odbywa sie wiele akcji, imprez czy konkursów promujacych Zabrze, jego historię i nowoczesność.
Jednym z konkursów był Konkurs Plastyczny "Historia w Zabrzu zapisana", którego celem było tworzenie obrazów inspirowanych architekturą Zabrza, popularyzacja Ogrodu Botanicznego, pomników przyrody oraz roziwjanie talentów dzieci i młodzieży.
Na konkurs wpłynęło 67 prac plastycznych, które zostały ocenione przez profesjonalne jury w składzie: R. Syrek, R. Nowotarski, J. Langer-Milewska oraz J. Skorupa w następujących kategoriach: samodzielność, pomysłowość czy staranność wykonania.
Chwalimy się ! Nasza uczennica kl. 2 B Pola H. zdobyła wyróżnienie w grupie wielkowej 7-9 lat. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia Poli !
W Domu Kultury nr 2 w Zabrzu do września istnieje możliwość obejrzenia prac nagrodzonych i wyróznionych.
Gratulujemy !
J. Krokos
Sukces Ksawerego !
fotoJest nam miło ogłosić, że uczeń klasy 3 C - Ksawery R. po pokonaniu etapu szkolnego oraz miejskiego został finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych "Puchacz Piotr". Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej z matematyki objętej ramowym planem nauczania szkoły podstawowej. Celem konkursu "Puchacz Piotr" jest:
- popularyzacja matematyki
- rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci
- odkrywanie matematycznych talentów
- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
- rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów
- mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów
Finał odbył się 06 czerwca w Warszawie.
Chwalimy się !
Nasz uczeń Ksawery R. został 28. najlepszym matematykiem wśród uczniów klas trzecich z całej Polski !
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
M. Hoffmann
Zakończenie Roku Szkolnego 2021 / 2022
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2022 odbędzie się według poniższego porządku:
klasy 1-6 oraz klasy 7 B, 7 C, 7 D przychodzą na godzinę 09.00 bezpośrednio do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcą i rozdanie świadectw przez wychowawcę
klasy 8 oraz klasy 7 A i 7 E mają zakończenie roku na sali gimnastycznej o godz. 10.00.
Na sali gimnastycznej będą wręczane uczniom klas 8 świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem.
Dyrekcja
Czas Podsumowań - Poczet Sztandarowy SP 1
W tym roku szkolnym poczet sztandarowy pod opieką p. Anny Gemander reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości Świąt państwowych i kościelnych. W skład pocztu wchodzili uczniowie klas 7 i 8, którzy wymiennie reprezentowali naszą szkołę w następujących uroczystościach:
12. 09. 2021 - w odpuście parafialnym w kościele p.w. św. Krzyża w Zabrzu,
03. 10. 2021 - w uroczystościach miejskich w kościele p.w. św. Kamila w Zabrzu z okazji Święta Miasta Zabrze,
11. 11. 2021 - w uroczystościach miejskich z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz w uroczystościach w kościele p.w. św. Anny w Zabrzu,
04. 12. 2021 - w uroczystościach kościelnych w kościele p.w. św. Krzyża w Zabrzu z okazji Święta Barbórki,
03. 05. 2022 - w uroczystościach miejskich i kościelnych w kościele p.w. św. Anny w Zabrzu z okazji Święta 3-go Maja.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w reprezentowaniu naszej szkoły we wszystkich uroczystościach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas starszych ponownie będą godnie reprezentować naszą szkołę.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Anna Gemander
Prelekcja Policji - Bezpieczne Wakacje
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Już za chwilę wielu z nas wyruszy na wakacyjny odpoczynek. Rozjedziemy się w różnych kierunkach naszego kraju, a niektórzy nawet nieco dalej. Aby wakacje mijały w miłej i bezpiecznej atmosferze musimy przestrzegać wielu zasad.
Na dwa dni przed wakcyjnym rozluźnieniem, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Panem Policjantem, który przypomniał im zasady bezpieczeństwa i uczulił na rozwagę oraz odpowiedzialność za siebie i innych. Pan Policjant omówił zasady zachowania się nad wodą, w lesie czy w górach. Przypomniał o bezpiecznym podróżowaniu w foteliku i zapiętych pasach. Wraz z dziećmi omówił zasadę przechodzenia przez jezdnię oraz zrobił quiz z wiedzy ogólnej, który uczniowie zdali na piątkę. W humorystyczny sposób przedstawił maskotkę policji - psa Sznupka, który także był zadowolony z wiedzy naszych uczniów.
Ufamy, że dzisiejsze spotkanie pomoże dzieciakom mądrze zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, dzięki czemu cali i zdrowi wrócą do szkoły już ... 1 września :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy !
J. Krokos
Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny
fotofoto17 marca 2022 r. po raz dwudziesty ósmy odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Wywodzi się on z Australii. Jego początki sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej znana imprezą matematyczną na świecie. Jest to konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków.
Nasi uczniowie osiągają nie tylko sukcesy sportowe, ale również w ścisłych dziedzinach. Spośród 16684 uczniów z okręgu katowickiego, aż czterech uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny: Franek S., Franek S., Kuba J z klasy 4 i Olek S. z klasy 5. Pozostali uczestnicy uzyskali również wysokie wyniki, a niektórym zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia nagrody.
Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa - zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.
Gratulujemy !
E. Michalska-Krupa, J. Krokos
Festyn Z Okazji Dnia Dziecka
10 czerwca 2022 w naszej szkole świętowaliśmy długo wyczekiwany Dzień Dziecka.
Z tej okazji odbył się Szkolny Dzień Sportu i Rekreacji. Współorganizatorami tej imprezy byli: Rada Dzielnicy, Grupa Kibice Razem oraz Rada Rodziców oraz Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu.
W programie znalazły się: występ drużyny czirliderek,rozgrywki sportowe oddziałów piłki nożnej, zawody sportowe dla klas pływackich - dwubój nowoczesny, rozgrywki koszykówki dla klas 4 - 8 oraz zajęcia rekreacyjne dla klas młodszych.
Nasi najmłodsi uczniowie skorzystali także zabawy na dmuchańcach, mieli okazję wykonania kolorowych wzorów na buzi i zaplecienia tęczowych warkoczyków, które z ogromną starannością i cierpliwością wykonywały dziewczynki z klas starszych.
Pysznym miejscem w szkole był kiermasz ciast, ciasteczek, galaretek czy napojów oraz chrupiący popcorn, zaś swoje szczęście można było sprawdzić w super przygotowanej loterii fantowej.
Podsumowaniem zawodów sportowych było wręczenie pucharów, nagród oraz spotkanie z wyjatkowym Gościem Tomaszem Loską.
Działo się wiele, radośnie było co niemiara, duch sportu unosił się nad obiektami sportowymi i nie tylko, a dzieciaki te małe i odrobinę większe zadowolone i uśmiechnięte.
Już czekamy na atrakcje za rok :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
online: 1 użytkownik, dziś: 23 użytkowników
SieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocySieciakiZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciSzkoła Bez Przemocy
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid