Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2019 - 2020
razem: 63 wiadomości
Zwycięstwo Jakuba W Konkursie Recytatorskim
foto Uczeń klasy 2 C Kuba Mendla wziął udział w eliminacjach miejskich do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kuba zajął I miejsce i reprezentował nasze miasto w Konkursie Wojewódzkim. Deklamował wiersz Jana Brzechwy: "Na straganie". Uczeń przygotowany był przez Grażynę Tylkowską,
Gratulujemy !
G. Tylkowska
Ważna Informacja Dotycząca Naboru Do Klasy Drugiej O Profilu Pływackim
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w związku z niewystarczającą liczbą chętnych uczniów do klasy drugiej o profilu pływackim, w roku szkolnym 2020 / 2021, klasa nie utworzy się. W związku z zaistniałą sytuacją odwołane zostają testy sprawnościowe do tejże klasy, które miały odbyć sie w dniu jutrzejszym tj.22.czerwca 2020 r.
Dyrekcja
Nowe Terminy Testów Sprawnościowych Do Klas Sportowych
Na podstawie art.154 ust.6 ustawy Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.) oraz na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U 2020 r. poz. 374 ze zm.) i rozporządzenia MEN z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 410 ze zm.) oraz rozporządzenia MEN z 20 marca 2020 r. (Dz.U z 2020 r. poz. 493) w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID - 19.

* * *

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu proponuje nowe terminy w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału sportowego w piłce nożnej - kl. IV począwszy od przeprowadzenia testów sprawności fizycznej:

3. Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej, o których mowa w art.137 ust. 1 pkt 3 ustawy - 3 czerwca 2020 r.
4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, o których mowa w art. 137 ust. 1 pkt 3 ustawy. - 5 czerwca 2020 r., godz. 13.00
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. - 8 czerwca 2020 r., godz. 13.00
6. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. - 8 czerwca 2020 r., od godz. 13.00 do 9 czerwca, do godz. 15.00
7. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. - 10 czerwca, godz. 13.00

* * *

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu proponuje nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym składania dokumentów, na rok szkolny 2020 / 2021 do oddziału sportowego w pływaniu – kl. II w Szkole Podstawowej nr 1:

1. Złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydatów warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. - marzec - 17 czerwca 2020 r.
2. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów, o których mowa w pkt. 1 potwierdzających spełnianie przez kandydatów warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy. - 19 czerwca 2020 r.
3. Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej, o których mowa w art.137 ust. 1 pkt 3 ustawy. - od 22 czerwca 2020 r. do 24 czerwca 2020 r.
4. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, o których mowa w art. 137 ust. 1 pkt 3 ustawy. - 25 czerwca 2020 r. godz. 14:00
5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. - 01 lipca 2020 r. godz. 14:00
6. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. - od 02 lipca 2020 r. do 05 lipca 2020 r.
7. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. - 06 lipca 2020 r. godz. 14:00
Dyrekcja
Konkurs Na Najzabawniejszego Mema W Języku Niemieckim "Mach Ein Meme"
W maju b.r. odbył się Konkurs na najzabawniejszego mema w języku niemieckim "Mach ein Meme" zorganizowanego przez nauczyciela języka niemieckiego p. Annę Gemander. W konkursie miejsca przyznawali sami uczniowie poprzez wypełnienie ankiety. W głosowaniu wzięło udział 218 uczniów. Ponad połowa zagłosowała na mema nr 1, którego wykonała Amelia Stempin z klasy 7 B (59,4%) i tym samym Ona zdobyła nagrodę publiczności. Miejsce drugie zajęła Natalia Gemander z klasy 5 D (14,7%), a miejsce trzecie zdobyła Małgorzata Poteralska z klasy 5 B (13,4%).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły :)
fotofotofoto
Gratulacje !!!
Anna Gemander
Konkurs Na Najpiękniejszy Wiersz Dla Mamy
Z okazji Dnia Matki Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszy wiersz dla Mamy. Spośród wielu wierszy wybraliśmy najpiękniejsze i przyznaliśmy następujące miejsca:
1. miejsce – Karina Mydlarz z klasy 7 B,
2. miejsce – Filip Kaczmarek z klasy 5 B,
3. miejsce – Agnieszka Kotecka z klasy 6 C,
Wyróżnienie zdobyła - Magdalena Strużyna z klasy 5 B.

Prezentujemy wiersz zwyciężczyni konkursu:

Szybko zbliża się Dzień Matki,
Można kupić Mamie kwiatki,
Lub też zrobić coś lepszego,
Coś bardziej kreatywnego.

Bo nie ważne są pieniądze,
Nie to, co masz w skarbonce,
Liczy się prezent od serca,
Miłość i radość dziecięca.

Czy Mama coś potrzebuje ?
Może czegoś Jej brakuje ?
Nigdy przecież nie narzeka,
Ale może na coś czeka?

Może na ocenę dobrą,
Może na odpowiedź mądrą,
Albo na mały uczynek,
Który da Jej odpoczynek ?
Gratulujemy !
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - P. Anna Gemander I P. Katarzyna Polok
Warsztaty Z Języka Niemieckiego
Pomimo przerwy od stacjonarnej nauki, uczniowie klasy 7 B nie leniuchują. 30. kwietnia 2020 r. troje uczniów: Amelia Stempin, Hanna Teresińska i Mariusz Junak wraz z nauczycielem języka niemieckiego p. Anną Gemander wzięli udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym z języka niemieckiego "Frühlingswortschatz - Challange" zorganizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Katowice przy finansowym wsparciu z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu w wymiarze 1,5 godzin dydaktycznych. Warsztaty poprowadziła pani mgr Elżbieta Wydra, nauczyciel języka niemieckiego, edukatorka, członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, natomiast organizatorem była pani mgr Małgorzata Bubik - Prezes PSNJN Oddział Katowice. Projekt opiera się na innowacyjnej metodzie hospitacji, do której włączeni zostają uczniowie wraz z nauczycielami. Podczas warsztatów uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, poznawali nowe słownictwo, rozwiązywali ćwiczenia, quizy online poznając nowe aplikacje i narzędzia do nauki.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofoto
Serdecznie dziękujemy uczniom za reprezentowanie szkoły !
Anna Gemander
Zapisy Do Klasy I Piłkarskiej
Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu ogłasza zapisy chłopców do klasy pierwszej, o zwiększonej liczbie wychowania fizycznego (5 godzin) z przeznaczeniem m.in na szkolenie w zakresie piłki nożnej. Wypełnione wnioski proszę składać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@sp1.zabrze.pl w nieprzekraczalnym terminie do 08 maja. O przyjęciu dziecka będzie decydować test sprawnościowy, który w zależności od sytuacji epidemiologicznej odbędzie się w maju lub czerwcu.
do pobrania: wniosek o przyjęcie do klasy sportowej
Dyrekcja
Projekt - Zdalna Szkoła
Dyrekcja Szkoły SP 1 w Zabrzu informuje o projekcie "Zdalna szkola".
Miasto Zabrze w ramach projektu "Zdalna Szkoła" pozyskało grant do 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów zabrzańskich szkół.
Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 99 997,50 zł, już 09.04.2020 r. do 41 szkół podstawowych w Zabrzu trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 175 uczniów. Tablety wysokiej jakości wraz z zestawem słuchawkowym umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej nr I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" działania 1. 1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.
project
Dyrekcja
Nieczynny Gabinet Stomatologiczny
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, na prośbę Pani doktor Anny Antoniszyn, która sprawuje opiekę stomatologiczną nad naszymi uczniami informuje, że w związku z epidemią koronawirusa gabinet stomatologiczny jest nieczynny aż do odwołania.
Dyrekcja
Odwołanie Testów Sprawnościowych
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że zostają odwołane zaplanowane testy sprawnościowe do oddziałów sportowych. Odbędą się one w terminie późniejszym, o którym poinformujemy.
Dyrekcja
online: 3 użytkowników, dziś: 58 użytkowników
Kubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościKubusiowi Przyjaciele NaturyDziecko W SieciSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria Przyszłości
Szlachetna Paczka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid