Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2017 - 2018
razem: 141 wiadomości
Program Letnich Półkolonii
W okresie od 25 czerwca do 13 lipca w naszej szkole odbywać się będą półkolonie letnie. Prosimy o zapoznanie się z programem który został na ten okres przygotowany: program
Życzymy miłego wypoczynku :)
Dyrekcja
Zakończenie Roku Szkolnego
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że dnia 22 czerwca 2018 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018, dla uczniów klas I - III odbędzie się o godz. 09.00, natomiast dla uczniów klas IV - VII o godzinie 10.00.
Serdecznie zapraszamy !
Dyrekcja
Sukces W Miejskiej Lidze Recytatorskiej
foto W mijającym roku szkolnym 2017 / 2018 wzięliśmy udział w Miejskiej Lidze Recytatorskiej. Co miesiąc dwie osoby reprezentowały naszą szkołę w recytacji na szczeblu miejskim. Łącznie wystąpiło 10 osób: Wiktor Opiełka, Mateusz Łukowski, Paweł Pyzik, Batrosz Mikołajczyk, Marek Gabor, Jakub Różycki, Łukasz Łaba, Jakub Legierski, Jakub Czernik, Bartosz Krasucki.
W czerwcu odbyło się podsumowanie występów w Teatrze Nowym. Grupowo zajęliśmy II miejsce, a w poszczególnych edycjach również zawsze byliśmy na podium. Wszystkich uczniów przygotowała pani Grażyna Tylkowska.
G. Tylkowska
Klasa I D Na Koniach W Zbrosławicach
Dnia 19.06.2018 r. klasa I D pojechała do Ośrodka Jeździeckiego w Zbrosławicach, gdzie mieszkają wspaniałe konie, które wszystkich nas wprost zachwyciły. Kiedy zwiedzaliśmy stajnie, koniki spokojnie się z nami witały. Panie instruktorki opowiadały nam o ich życiu i zwyczajach, a my mogliśmy je pogłaskać. Potem duże i piękne konie "zgodziły się" nas przewieźć :-) Jazda wierzchem na koniu dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, a potem jeszcze dwa koniki ciągnęły bryczkę, która woziła nas po stadninie.
Dobrze, że przywieźliśmy ze sobą dla koni dużo marchewek i jabłuszek, którymi one się chętnie częstowały. W ten sposób mogliśmy podziękować konikom za to, że były wobec nas tak cierpliwe. W Zbrosławicach kupiliśmy sobie drobne pamiątki i lody, a potem mogliśmy jeszcze galopować po trawie niczym rącze konie, grać w piłkę i odpocząć na kocu. Pobawiliśmy się też trochę na placu zabaw i trzeba było wracać. Jazda konna była fajna, aż chciałoby się to powtórzyć.
W. Gniadek
Międzynarodowy Miting Pływacki Otylia Swim Cup - Summer Edition
W ostatni weekend 16 - 17.06.2018 r. w Gliwicach na pływalni 50 m "Olimpijczyk" pierwszy raz odbył się dwudniowy Międzynarodowy Miting Pływacki Otylia Swim Cup - Summer Edition. Organizatorem tej imprezy jest fundacja Otylii Jędrzejczak. Na zawodach gościła Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w pływaniu, która przyglądała się młodym pływakom wraz z ze specjalnymi gośćmi, medalistą mistrzostw świata i trzykrotnym olimpijczykiem, a dziś trenerem Bartoszem Kizierowskim oraz Wojciechem Wojdakiem, ubiegłorocznym wicemistrzem świata na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. W zawodach brało udział 490 zawodników z 59 klubów z całej Polski i Ukrainy. Nasz Klub reprezentowała Zuzanna Długosz z klasy 5 B. Popłynęła świetnie zdobywając 1 miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym, 2 miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz trzykrotnie stanęła na 3 miejscu podium w konkurencjach: 100 m stylem dowolym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników tym bardziej, że zawody odbywały się na basenie 50 m.
fotofotofotofoto
fotofoto
M. Golus
Zawody W Raciborzu
foto W piątek 15.06.2018 r. w Raciborzu odbyła się druga runda finałowa zawodów pływackich z cyklu Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. W zawodach brali udział uczniowie klasy 5 B: Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk, Tatiana Hulboj, Nikola Miko, Maria Pikulińska, Amelia Stempin, Karolina Walerzak, Mariusz Junak, Alexander Krajnik, Jakub Łępski, Tomasz Poloczek i Jakub Szostek.
Kolejny raz najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Długosz zdobywając 1 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym.
Najlepsze wyniki pozostałych zawodników: Anna Grzegorczyk – 13 miejsce 100 m stylem grzbietowym, Maria Pikulińska – 15 miejsce 200 m stylem klasycznym i 17 miejsce 100 m stylem dowolnym, Karolina Walerzak – 16 miejsce 100 m stylem grzbietowym, Nikola Miko – 16 miejsce 200 m stylem klasycznym, Jakub Szostek – 19 miejsce 200 m stylem klasycznym.
Serdecznie wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych rezultatów !
M. Golus
Kółko Teatralne
Uczniowie klasy IV A przez cały rok szkolny uczęszczali na zajęcia koła teatralnego. Zabawy słowne, ćwiczenia dramowe i improwizacje doprowadziły do powstania autorskiego spektaklu "Kufer Starszej Pani". Powstawał poprzez tworzenie krótkich etiud tematycznych przy współudziale wszystkich aktorów. W maju wyjechaliśmy na Festiwal Form Teatralnych do Bytomia i zdobyliśmy I nagrodę. Oceniali nas znakomici aktorzy, którzy zwrócili uwagę na naturalność dzieciaków oraz niezwykłą wymowę spektaklu, który wzruszał do łez. Bardzo się cieszymy, że usłyszeliśmy tak piękne słowa.
fotofotofotofoto
Warto było wytrwale pracować :)
E. Działo
Wyjazd Klasy I D Do Alegry W Gliwicach
Klasa I D postanowiła skorzystać z zaproszenia wystosowanego dla klas I przez Salę Zabaw "ALEGRA" w Gliwicach. Zaproponowano nam tam dwie godziny darmowego pobytu :-) Dnia 15.06.2018 r. pojechaliśmy więc do Gliwic komunikacją miejską. Tym sposobem nie musieliśmy za nic płacić, co jest dla nas nie bez znaczenia, bo przed wakacjami wybieramy się jeszcze do stadniny na konie, więc wydatków jest sporo. Przejazd autobusami z przesiadką na dworcu autobusowym okazał się świetną lekcją przestrzegania zasad bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania w środkach komunikacji miejskiej.
"ALEGRA" to duża i fajna sala zabaw, gdzie dzieci śmigały aż do sufitu :-) Wśród chłopców znaleźli się też amatorzy kręgli. Wszyscy dobrze się bawili, a na koniec sympatyczne Panie z "ALEGRY" obdarowały dzieci lizakami.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy serdecznie i polecamy się na przyszłość :-)
W. Gniadek
Zawody W Gliwicach
W dniu 11 i 12 czerwca 2018 r. w Gliwicach na basenie "Olimpijczyk" odbyły się Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 letnich w pływaniu. Naszą Szkołę i Klub reprezentowali następujący uczniowie z klasy 3B: Hanna Farafontow, Mateusz Gręda, Filip Kaczmarek, Paweł Lis, Maja Marciniak, Borys Miska, Natalia Pawlik, Zofia Tabiś-Hubka, Olivier Trzaska, Wiktor Warzecha, Nadia Wawrosz, Antonina Zlotos oraz Wojciech Przybycin z klasy 4B.
Po mimo przerwy w pływaniu związanej z wyjazdem na zielone lekcje, dzieci świetnie popłynęły. Dzięki dobrej postawie i walce do ostatnich metrów, drużynowo nasi młodzi zawodnicy zdobyli 4 miejsce.
fotofoto
Serdecznie gratulujemy !
M. Golus
Najlepsza Na Śląsku
W dniach 01.06. i 02.06.2018 r. odbyły Mistrzostwa Śląska 12-latków w pływaniu na basenie "Olimpijczyk" w Gliwicach. W zawodach brali udział uczniowie 5B w składzie: Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk, Amelia Stempin, Hanna Teresińska, Karina Mydlarz, Karolina Walerzak, Jakub Szostek, Alexander Krajnik, Mariusz Junak, Tomasz Poloczek i Jakub Łępski.
W klasyfikacji na Najlepszą Zawodniczkę Mistrzostw Śląska 1 miejsce zdobyła Zuzanna Długosz ! Osiągnęła świetny wynik w konkurencji 100 m stylem dowolnym zdobywając 1 miejsce oraz trzykrotnie uplasowała się na 2 miejscu na dystansach: 200 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem grzbietowym.
Pozostali uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie bijąc rekordy życiowe. Wybrane wyniki:
Anna Grzegorczyk - 11 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 15 miejsce 200 m stylem grzbietowym
Jakub Łępski - 12 miejsce 200 m stylem grzbietowym, 18 miejsce 100 m stylem grzbietowym, 18 miejsce 100 m stylem grzbietowym
Mariusz Junak - 15 miejsce 200 m stylem grzbietowym
Jakub Szostek - 16 miejsce na 100 m stylem zmiennym, 19 miejsce 100 m stylem grzbietowym
Karolina Walerzak 16 miejsce 100 m stylem grzbietowym.
Amelia Stempin - 18 miejsce 200 m stylem grzbietowym.
fotofotofotofoto
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
M. Golus
online: 2 użytkowników, dziś: 53 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt W Zabrzu
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid