Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.05.2024
Joanna, Zdenek, Zuzanna, Estera, Zula, Wincenty, Cieszysława
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2014 - 2015
razem: 109 wiadomości
Turniej Na Konsolę Xbox Z Kinektem 09.02 - 13.02.
foto W dniach od 9 do 13 lutego "Gazeta Wyborcza" wraz z fundacją Iskierka, Microsoftem i Tauron Polska Energia przeprowadzi turniej na konsolach Xbox 360 z sensorem ruchu Kinect. Zapraszamy wszystkie dzieci, ponieważ celem zabawy jest integracja dzieci chorych z ich zdrowymi rówieśnikami, które w tym czasie spędzają ferie w mieście.
Wstęp wolny. Konkurencje rozgrywać będziemy w trzech miastach Katowicach, Chorzowie i Zabrzu, czyli w tych miastach, w których na oddziałach onkologicznych przebywają podopieczni Fundacji Iskierka.
13 lutego w Katowicach planujemy wielki finał.
W Zabrzu rozgrywki odbywać się będą: 9 lutego w godz. 12-14; 10, 11 i 12 lutego w godz. 10-14 w Hali Sportowej Pogoń Zabrze, ul. Wolności 406 (Sala audytoryjna + sala dydaktyczna nr 20). Przygotowaliśmy tam trzy stanowiska (konsola Xbox 360 + Kinect + TV) oraz gry: Dance Central 3 x4, Kinect Sports Ultimate (sezon 1i2) x4, Kinect Rush x4.
Chętni do udziału w zabawie mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerami: (32) 32 52 774, 507 094 318 w godz. 11-17 - wstęp oczywiście wolny. Możemy zapisać grupy maksymalnie 15 osobowe, co dwie godziny - chętnych prosimy o kontakt telefoniczny.
13 lutego planujemy wielki finał wojewódzki w MDK "Koszutka", filia Dąb, ul. Krzyżowa 1 w Katowicach. Zwycięzca otrzyma nagrodę główną - zestaw Xbox 360 + Kinect, zdobywca drugiego miejsca tablet, a osoby, które zajmą 3. i 4. miejsce - mp3.
12 lutego kinectowy turniej odbędzie się także na oddziałach onkologicznych w szpitalach w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu, gdzie wśród podopiecznych Fundacji Iskierka także zostaną wybrani i nagrodzeni najlepsi zawodnicy.
Całość będziemy relacjonować na łamach Gazety Wyborczej.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny: Dorota Pastewka - tel.: 507 094 318
Dyrekcja
Dzień Babci I Dziadka W 1B
Dnia 28 stycznia 2015 klasa I B świętowała Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00. Uczniowie klasy IB pięknym polonezem przywitali przybyłych gości. W dalszej części nastąpiły najlepsze i najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, piosenką, tańcem i ... prezentami. Bardzo miło było słyszeć brawa ... chyba się podobało ?.
fotofotofotofoto
fotofotofoto
B. Durczyńska
Zebrania Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 29. 01. 2015 r. (czwartek) odbędą się zebrania Rodziców uczniów klas I - VI z wychowawcami, podsumowujące wyniki nauczania i zachowania za pierwszy semestr roku szkolnego 2014 / 2015. Zebrania Rodziców uczniów klas I - III odbędą się o godz. 16.30, natomiast klas IV - VI o godz. 17.00
Zapraszamy
Dyrekcja
Zabawy Karnawałowe
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że tegoroczne zabawy karnawałowe odbędą się: dla klas IV - VI dnia 28. 01. 2015 r. w godz. 16.00 - 18.30, natomiast dla klas I - III dnia 29. 01. 2015 r. w godz. 09.00 - 11.00.
Zapraszamy
Dyrekcja
Teatralny Sukces Klasy I A
foto Uczniowie klasy I A od września biorą udział w autorskich zajęciach rytmicznych i teatralnych. Podczas wspólnej pracy i zabawy powstał spektakl "Obudź się na chwilę", który opowiada o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci postanowiły pokazać w/w przedstawienie podczas Zabrzańskiego Przeglądu Jasełek. Młodzi aktorzy zachwycili jurorów. Zdobyli Grand Prix ! Odebrali nagrodę z rąk Biskupa Jana Wieczorka i prezydenta m. Zabrze.
Gratulujemy !
E. Działo
Rodzinne Spotkanie W I A
fotofoto Uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą postanowili zaprosić rodziców na kolędowe spotkanie. Późne popołudnie pozwoliło stworzyć niepowtarzalny nastrój. Tłumy wypełniły salę. Dzieci z wielkim przejęciem pokazały rodzicom efekty ciężkiej teatralnej pracy, która sprawia im wielką przyjemność. Rodzice byli oczarowani występem i upominkami własnoręcznie wykonanymi mydełkami. Owacje na stojąco nie miały końca :) Bardzo miło spędziliśmy czas. Przed nami kolejne spotkanie - tym razem Dzień Babci i Dziadka.
E. Działo
Kolejny Sukces Młodych Aktorów Klasy I A
fotofoto Uczniowie klasy I A wystąpili w Wojewódzkim Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Gliwicach. Autorski spektakl muzyczny zachwycił jurorów. Postanowili przyznać dzieciom Główną Nagrodę przeglądu oraz wyróżnić dodatkowo występem podczas uroczystej gali. Dzieci wystąpiły pięknie. Zostały zaproszone do występu w Telewizji Gliwice. To było niesamowite przeżycie. Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy się rozwijać jeszcze bardziej i pokochamy teatr. Przed nami wiele wyzwań i spektakli.
E. Działo
Podsumowanie WOŚP
foto 09 stycznia w naszej szkole, jak zawsze na początku roku kalendarzowego, odbyła się wielka gala z okazji 23 finału WOŚP. W przygotowaniach do koncertu i zbiórki datków wzięły udział klasy 6B, 6A, 5C, 5B, 4B i 3B. Dzieki wielkiemu zaangażowaniu z ich strony mogliśmy uczestniczyć w pięknym koncercie "Mamy Wielkie Serca", jak również w aukcji podarowanych przez naszych uczniów i nauczycieli przedmiotów, oraz w kiermaszu słodkich wypieków, mniam :)
Zeraliśmy rekordową sumę 2 118,36 zł, którą przekazaliśmy Zabrzańskiemu sztabowi WOŚP.
Wielkie Dzięki ! :-)
A. Wrońska
Sportowo Na Lodowisku
Dnia 10 stycznia 2015 r. uczniowie klasy I B z rodzicami bawili się na sportowo na lodowisku. Było szybkie łapanie równowagi i niezwykłe piruety. Było dużo głośnego śmiechu i wspólnie spędzony czas. Nieśmiałym w jeżdżeniu na łyżwach pomagały pingwiny i opiekuńcze ręce rodziców. Mamy w klasie również prawdziwe talenty, które samodzielnie pomykały po lodowisku.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Zachęcamy i polecamy
B. Durczyńska
Święta W Klasie 1 D
Dnia 19. 12. 2014 r. w wielu klasach odbyły się klasowe spotkania opłatkowe, imprezy świateczne z jasełkami i klasowe wigilie z pysznymi daniami na wzór tych, które możemy spotkać na stołach w naszych domach. Także klasa 1 D przygotowywała się do tego wyjątkowego dnia w szczególny sposób. Tydzień poprzedzający świateczny czas wypełniony był po brzegi zajęciami związanymi ze świętami. Dzieci oglądały bardzo piękną bajkę o Bożym Narodzeniu opowiadającą historię osiołka Abiba, który został wybrany do niesienia na grzbiecie Świętej Rodziny, samodzielnie ozdobiły wzory choinek, które ozdobiły klasę, wykonały gąbkowe bałwanki i kartonowe ozdoby na domowe choinki. Punktem kulminacyjnym przygotowań było spotkanie opłatkowe do którego przygotowania włączyli się Rodzice. Mamy upiekły pyszne ciasta, obdarowano nas ogromną ilością słodyczy (pierników, ciasteczek, cukierków) oraz zakupiono górę mandarynek, pysznych , słodkich i soczystych. Dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajmi bożonarodzeniowymi, złożyły sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem oraz ze smakiem spałaszowały pyszności przygotowane przez Rodziców. Po wspólnym biesiadowaniu udaliśmy się na salę gimnastyczną, by wziąć udział w szkolnych jasełkach. Był to wyjatkowy dzień.
J. Krokos
online: 1 użytkownik, dziś: 8 użytkowników
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid