Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.05.2024
Joanna, Zdenek, Zuzanna, Estera, Zula, Wincenty, Cieszysława
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2014 - 2015
razem: 109 wiadomości
Dzień Otwarty W SP 1
foto Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu zaprasza przyszłych uczniów klas pierwszych i ich Rodziców na dzień otwarty szkoły 25.03.2015 o godzinie 16.30.

program spotkania:
16.30 - 16.40 - powitanie gości w świetlicy szkolnej
16.40 - 17.15 - przedstawienie "Opowieść o złym czarodzieju Pim - Pom"
17.15 - 17.35 - pokaz umiejętności pływackich
17.35 - 18.00 - pokaz umiejętności gry w koszykówkę
18.00 - 18.30 - spacer (z atrakcjami) po szkole
SERDECZNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY !!!
Dyrekcja
Mistrzostwa Zabrza O Puchar Prezydenta Miasta
07. 03. 2015 r. w Istebnej na stokach "Złotego Gronia" rozegrano slalom gigant dla miłośników narciarstwa. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Cygan, Mikołaj Rachwalski, Weronika Stachura, Julia Balcerak, Natalia Skolud, Natalia Stachura, Amelia Stempińska i Maja Rachwalska. W kategorii dziewcząt niestety tym razem jesteśmy poza podium, natomiast drużyna chłopców zdobyła 1 miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych, oraz Kamil Cygan zdobył 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Ogółem uczestniczyło ponad 200 zawodników, nagrodzeni dostali dyplomy, medale i puchary wręczone przez Panią Prezydent.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy !
J. Wykrota
Bezpieczeństwo W Sieci
Już po raz kolejny uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w Sieci. Dla wielu dzieci w wieku wczesnoszkolnym korzystanie z komputera nie jest żadnym problemem, podobnie jak posługiwanie się telefonem komórkowym. Zazwyczaj sprawnie poruszają się po Internecie i bez trudności komunikują się ze swoim koleżankami i kolegami. Dzieci powinny jednak znać zagrożenia, które wynikają ze stosowania nowych technologii, a także wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. W tym roku szkolnym dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu jak również obejrzały cykl kreskówek "Owce w Sieci". Celem kreskówek "Owce w Sieci" jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Założeniem autorów było, by cykl kreskówek dla najmłodszych internautów stał się okazją do nauki.
Kreskówki odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.
Dzieciom zwrócono uwagę na regulaminy portali społecznościowych, takich jak np. Facebook. Regulaminy określają granicę wieku, w którym uczniowie mogą z niego skorzystać. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że dzieci nie przestrzegają zasad korzystania z takich portali i mają dostęp do niewłaściwych dla ich wieku treści.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i po odbytych lekcjach uczniowie wiedzą jak "zdrowo" korzystać z komputera, znają zagrożenia i korzyści związane z korzystaniem z Internetu, znają typowe zagrożenia i metody działania osób o złych zamiarach w Sieci, dzieci potrafią bezpiecznie zachować się w sytuacjach ryzykownych. Uczniowie znają zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Internecie, potrafi chronić własne dane osobowe oraz będą stosować zasadę ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami znanymi wyłącznie z Internetu.
bezpiecznyinternet
K. Doros
Wyjazd Do Multikina
Dnia 04 marca 2015 r. klasy 1 D i 1 E zorganizowały wyjście do Multikina na film pt. "Asterix i Obelix - osiedle bogów". Był to bardzo wyczekiwany przez dzieci wyjazd. Dla niektórych z nich było to zupełnie nowe przeżycie, ponieważ po raz pierwszy były w kinie i do tego ... bez Rodziców :) Wyjazd był bardzo udany. Przed seansem Pani Urszula zaprosiła dzieci na krótką wycieczkę po kinie i ... pozkazała nieznane jego zakamarki. Dzieci miały możliwość obejrzenia największej sali kinowej oraz wejścia do projektorni. Tam zobaczyły jak wyglądał stary projektor i taśma służąca do wyświetlania filmów oraz nowoczesny projektor, do którego wkłada sie dyski z filmami. Po seansie każde z dzieci otrzymało pamiątkową folder raklamujący obejrzany i film oraz prawdziwy ... kawałek taśmy filmowej :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Matematyka Nie Jest Trudna
Uczniowie klasy 1 D starają się oswajać szkołę jak tylko się da, choć ... wiele treści dydaktycznych jest szalenie trudnych. Wśród nich, poznanie liczb rzymskich, które pojawiły się w nowym elementarzu. By lepiej je poznać i zapamietać, postanowili "zaczarować" liczby rzymskie i ułożyć je z patyczków. Hmm początki były trudne, bo każdy uczeń musiał ułożyć patyczki tak, jak narysowała je pani na tablicy. Efekt końcowy przerósł oczekiwania, a pani była bardzo dumna ze swoich uczniów! Wszystkim udało się ułożyć liczby rzymskie od 1 do 12, choć najwięcej problemów sprawiła dzieciom ... liczba 10, gdyż gąbkowe patyczki za nic nie chiały zamienić się w .... "krzyżyk". Zobaczcie sami jacy jesteśmy ... niesamowici :)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofoto
J. Krokos
Dzień Dziewczyn W Klasie 1 D
Jak co roku w wielu klasach od początku marca trwały przygotowania do wyjatkowego święta ... Święta Kobiet. Niektóre klasy świętowały już w piątek 06 marca inne w poniedziałek 09 marca. Chłopcy w klasach przygotowali niespodzianki dla koleżanek, a panie otrzymały piękne kwiaty. Także uczniowie klasy 1 D postanowili uroczyście obchodzić ten wyjatkowy dzień. Pani przygotowała wspólny stół do biesiady, Babcia Adasia upiekła pyszny sernik, a mamy przekazały drobne słodycze. Chłopcy złożyli piękne życzenia i gromko zaśpiewali "sto lat". Dzieci wspólnie świętowały przy suto zastawionym stole, a punktem kulminacyjnym było ... rozdanie prezentów dla młodych Dam i drobnostek dla chłopców. Takie wspólne świętowanie integruje klasę, pozwala poznać się lepiej i uczy jak należy zachować się podczas uroczystości.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Zdrowe Odżywianie
Uczniowie klas I - III biorą udział w programie "Owoce i warzywa w szkole". To już kolejna akcja obok programu „Mleko w szkole”, ktorego "celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych". Zgodnie z podanym harmonogramem programu, przywożone są do szkoły świeże owoce i warzywa, które otrzymuje każde dziecko. Uczniowie otrzymują jabłka, gruszki, marchewki (obrane, pokrojone w talarki i zapakowane) oraz soczki. "Głownym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania."
fotofotofotofoto
J. Krokos
Konsultacje Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 12 marca 2015 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 17.00 odbędą się konsultacje dla Rodziców uczniów klas I - VI z nauczycielami uczącymi w danych klasach.
Serdecznie Zapraszamy
Dyrekcja
Zasady Rekrutacji Dzieci Spoza Rejonu Do Naszej Szkoły
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, iż trwa rekrutacja dzieci spoza rejonu, które od 01. września chciałyby rozpocząć naukę w naszej szkole. Zasady rekrutacji oraz kalendarz działań z nią związanych zamieszczony jest w § 38 statutu naszej szkoły. Przekazujemy Państwu również "Wniosek o przyjęcie dziecka spoza rejonu do szkoły podstawowej" , kryteria przyjmowania uczniów do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 oraz druki oświadczeń (do pobrania w załączniku).
Dyrekcja
Półkolonie Zimowe
foto Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu organizuje w dniach od 02 do 11 lutego 2015 r. w godz. 8.30 – 14.30 półkolonie zimowe. Zapewniamy wiele atrakcji: zabawy na śniegu, rozgrywki sportowe, korzystanie ze szkolnego basenu, wyjazd na lodowisko, konkursy - to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.
Zapewniamy także dwa posiłki (śniadanie i obiad) w cenie 13 zł na dzień od osoby. Dla dzieci objętych opieką MOPR-u - posiłki bezpłatne.

Zapisy na półkolonie zimowe przyjmuje kancelaria Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, ul. Sportowa 5, codziennie w godzinach 08.00 - 15.00; telefon: (032) 271 37 69.
Zapisy przyjmowane są do 28 stycznia. Ilość miejsc ograniczona.
Plan pracy półkolonii (do pobrania plik).
SERDECZNIE WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY !!!
Dyrekcja
online: 1 użytkownik, dziś: 104 użytkowników
HelplineNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid