Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.05.2024
Joanna, Zdenek, Zuzanna, Estera, Zula, Wincenty, Cieszysława
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2014 - 2015
razem: 109 wiadomości
Ekologiczny Konkurs "Eko-Rzeźba"
Drodzy uczniowie, jak co roku, od wielu już lat, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi organizujemy w naszej szkole Ekologiczny Konkurs "Eko-Rzeźba". W tym roku hasłem przewodnim konkursu będą "Pojazdy". Każdy uczeń biorący udział w konkursie ma za zadanie wykonać model pojazdu, z wykorzystaniem surowców wtórnych (pudełek, nakrętek, rurek plastikowych, puszek itp.) Prace mogą przedstawiać wszelkie rodzaje pojazdów: lądowych, morskich, powietrznych czy kosmicznych :). Prace przynosimy do sali 8 w dniach od 21.04.2015 r. do 30.04.2015 r.
Zapraszamy Do Wzięcia Udziału W Konkursie
J. Krokos
Wiosenne Spotkanie Z Przyrodą
Na dworze zrobiło się ciepło, po błękitnym niebie pływają białe chmurki, a słonko przygrzewa cudownie. Ten niesamowity nastrój kusi by ... oderwać się od elementarza, zeszytów i ćwiczeń i wybrać się na poszukiwanie Pani Wiosny. Panie wychowawczynie klas 1 D i 1 E postanowiły zabrać swoje dzieciaki na dłuuugi wiosenny spacer. Spacer był cudowny, już po opuszczeniu bramy szkoły dzieci prześcigały się w wyszukiwaniu i wskazywaniu oznak wiosny. Podczas spaceru do lasu i na działki dzieci zobaczyły ptaki budujące gniazda, młody, wiosenny mech, kolorowe motyle, pszczoły oraz kwitnące kolorami tęczy kwiaty : hiacynty, tulipany, żonkile, szafirki, narcyzy, sasanki. Każde z dzieci zachwyciło się pięknem wiosennej przyrody, paletą jej barw oraz zapachami świeżości, które niesie. Podczas spaceru mieliśmy szczęście zobaczyć rzadko spotykane białe szafirki oraz niezapominajki ... czyli kwiatki z bajki :) Spacer był bardzo udany i na pewno jeszcze nie raz się gdzieś wspólnie wybierzemy.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos
Urodzinowa Uroczystość W Klasie I B
Dnia 23 kwietnia w klasie I B odbyła się urodzinowa uroczystość naszych solenizantów. W naszej klasie to już tradycja, że organizujemy urodziny i całym zespołem wspaniale się bawimy. Śpiewamy sto lat, a solenizanci zdmuchują świeczki, aby spełniły się marzenia. Wspaniale przygotowany przez rodziców poczęstunek „podkręca” humor i daje dużo energii do zabawy.
fotofotofotofoto
100 Lat !
B. Durczyńska
Mały Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
30.03.2015 r. w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (eliminacje miejskie) recytatorzy z klasy III B zajęli II miejsce - Szymon Krasuski i III miejsce - Anna Puzik. Przygotowała nas p. Grażyna Tylkowska.
G. Tylkowska
Miejski Konkurs Recytatorski
24.03.2015 r. genialny recytator z klasy III B Szymon Krasuski zdobył I miejsce w XVIII Miejskim Konkursie Recytatorskim i 23.04.2015 r. będzie reprezentował miasto Zabrze na Rejonowym Konkursie Recytatorskim. Został przygotowany przez p. Grażynę Tylkowską.
G. Tylkowska
Konkurs Piosenki Śląskiej
foto Wszyscy godejcie i śpiywejcie po Ślonsku. Dnia 15.04.2015 zespół klasy III B w składzie: Małgorzata Dawidek, Michał Ogaza, Igor Wiśniowski, Szymon Krasuski, Wiktoria Bajkiewicz i Martyna Dziubacka zdobyli Przechodni Puchar w XIX Konkursie Piosenki Śląskiej. Udało się nam to już drugi raz z rzędu. Ponadto, indywidualnie zajęliśmy: I miejsce: Małgorzata Dawidek i Michał Ogaza, oraz II miejsce: Igor Wiśniowski i Szymon Krasuski. Przygotowała nas Pani Grażyna Tylkowska.
Gratulujemy !
G. Tylkowska
Przelewamy, Mierzymy I ... Ważymy.
Uczniowie klasy 1 D każdego dnia, krok po kroku, poznają nowe wiadomości pojawiające się w elementarzu pierwszoklasisty. Niektóre treści są bardzo trudne lub wręcz abstakcyjne, dlatego też, uczniowie wraz z Panią prześcigają się w pomysłach jak uczynić naukę łatwiejszą :) Kiedy w książce pojawiła się informacja dotycząca pojęcia "litra" pozbierali wszystkie butelki, bulteleczki i butle z różnymi płynami, by je pomiędzy sobą porównywać i oglądać oraz spróbować zrozumieć co to właściwie jest ten litr :) Następnie zabrali się za "centymetr", za którym w ruch poszły linijki, miarki krawieckie i ... zmierzenie wzrostu każdego z dzieci wraz z zaznaczeniem go na furtynie drzwi ... ołówkiem oczywiście, choć zapewne Pani Gerda za bardzo się nie ucieszyła zmywając nasze wypociny po lekcjach. Na sam koniec pojawił się "kilogram" i ... hmmm skąd tu wziąć wagę, taką prawdziwą i ważącą dokładnie. Nooo jak to skąd ... od Pani Pielęgniarki :) Pani wraz z Panią pielęgniarką przeniosły (hmm może to za dużo powiedziane, raczej przyciągnęły) do klasy wagę lekarską :) Uff jaka była ciężka (Pani pielęgniarka śmiała się, że jak długo pracuje jeszcze nigdy nie wynosiła wagi z gabinetu), ale radości było co niemiara, kiedy w klasie każdego ucznia zważyliśmy :) No cóż ufamy, że dzięki tym doświadczeniom i nauce przez zabawę lepiej zrozumiemy pojęcia : litra, centymetra i kilogorama.. Zdjęcia ukazujące nasze zmagania możecie zabaczyć w galerii zdjęć z naszych zajęć.
J. Krokos
VII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie
Dnia 17 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy I B wzięli udział w VII Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie. Było to prawdziwe święto. Przybyli wspaniali goście i fantastyczne sportowe drużyny. Turniej rozpoczął się od powitania i przemarszu drużyn. Był popis tańca cheerleaderek i puszczania baniek. Następnie rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Wszyscy wygraliśmy, bo pięknie i wesoło spędziliśmy czas. Jest trochę siniaków, ale dzisiaj to tylko śmieszne wspomnienia.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
B. Durczyńska
Konsultacje I Zebrania Z Rodzicami.
Szanowni Rodzice klas I - VI - Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w dniu 16.04.2015 r. (czwartek) w godzinach od 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje dla Rodziców uczniów klas II - VI z wychowawcami i nauczycielami uczącymi w danej klasie. Jednocześnie w tym samym terminie odbędą się zebrania Rodziców uczniów klas I z wychowawcami. Będzie rownież możliwość rozmowy z nauczycielami j.angielskiego, religii oraz basenu, którzy w tym dniu są do dyspozycji podczas godzin konsultacji.
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja
Komunikat Dla Rodziców
W związku ze sprawdzianem uczniów klas szóstych w dniu 01.04.2015 i przerwą świąteczną w dniach 02, 03 i 07.04.2015, pracujący rodzice, którzy nie mogą zapewnić dzieciom opieki, proszeni są o zadeklarowanie udziału dzieci w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych.
Pisemne deklaracje z informacją, w których dniach i w jakich godzinach dziecko będzie przebywało w szkole, należy złożyć u wychowawcy klasy do 30.03.2015.
Stołówka szkolna będzie wydawała obiady w godzinach od 11.30 do 13.30.
Dyrekcja
online: 2 użytkowników, dziś: 105 użytkowników
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego PuchatkaNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Dziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoLaboratoria PrzyszłościAkademia Bezpiecznego Puchatka
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid