Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.05.2024
Joanna, Zdenek, Zuzanna, Estera, Zula, Wincenty, Cieszysława
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2014 - 2015
razem: 109 wiadomości
O Konkursach Raz Jeszcze, "ZTU – 2015"
Do końca roku szkolnego 2014 / 2015 jest czas na wzięcie udziału w konkursach organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Ich rozstrzygniecie nastąpi 31 sierpnia 2015 r., a rozdanie nagród laureatom – na początku następnego roku szkolnego 2015 / 2016. Te konkursy to m. in.:

Konkurs Fotograficzny pt. "Tymek Tekturka"
Tekturowy Ludzik w roli głównej :-)
Pobierz szablon do pokolorowania ze strony internetowej www.trzezwyumysl.pl. Pięknie wykonaj ludzika Tymka Tekturkę z papieru. Sfotografuj go w jakimś ciekawym miejscu. Zdjęcie prześlij na adres: foto@trzezwyumysl.pl Jeżeli bierzesz udział w konkursie indywidualnie w domu, o zgodę zapytaj rodziców. Może i oni zechcą włączyć się do zabawy i wspólnie ciekawie spędzicie czas ?

Konkurs Plastyczny pt. "Warto Pomagać"
Wykonaj, dowolną techniką, pracę plastyczną na powyższy temat. Format pracy – maksymalnie A0, czyli około 85 cm na 112 cm. Podpisaną pracę należy złożyć u p. Wioli Gniadek w sali nr 5.

Konkurs Lliteracki pt. "Warto Pomagać"
Napisz tekst inspirowany hasłem "Warto Pomagać". Długość tekstu – maksymalnie 3600 znaków (około 2 strony). Podpisany własnym nazwiskiem tekst złóż u p. Wioli Gniadek w sali nr 5.

Do podpisywania prac można wykorzystać metryczkę dostępną na stronie www.trzezwyumysl.pl. Pełny Regulamin Konkursu zamieszczono na stronie www.trzezwyumysl.pl Wszystkie prace uczniów, zebrane w sali nr 5 do końca roku szkolnego, zostaną przesłane na adres organizatora konkursu na koszt szkoły. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Przypominam, że laureatką poprzedniej edycji konkursowej była Ania Pyzik :-)
Życząc Wielkiej Weny Twórczej Czekam Na Tegoroczne Wasze Dzieła :-)
W. Gniadek
Rozstrzygnięcie Konkursu Organizowanego Z Okazji Dnia Bezpiecznego Internetu
Jak co roku został zorganizowany konkurs plastyczny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorom konkursu zależało na utrwaleniu wiedzy, którą uczniowie zdobyli podczas trwających zajęć związanych z bezpieczeństwem w Sieci. Uczniowie bardzo zaangażowali się tworząc piękne plakaty ostrzegające przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak chronić swoje dane osobowe oraz jak unikać kontaktu z osobami o "złych zamiarach".
Lista laureatów :
1 miejsce - Ania Pyzik
2 miejsce - Bartosz Zajączkowski i Otylia Stępień
3 miejsce - Ola Leszczyńska i Ola Kościańska
wyróżnienia : Piontek Milena, Igor Caliński, Julia Gaggioli
fotofotofoto
Gratulujemy !
K. Doros
Zebrania I Konsultacje Dla Rodziców
Szanowni Państwo Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 14 maja 2015 r. odbędą się następujące spotkania z Rodzicami uczniów :
- o godzinie 16.15 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów klas III wyjeżdżajacych na zielone lekcje z Dyrekcją w świetlicy szkolnej
- o godzinie 16.30 odbędą się zebrania Rodziców uczniów klas IV - VI z wychowawcami
- o godzinie 17.00 odbędą się zebrania Rodziców uczniów klas II - III z wychowawcami, zebranie Rodziców klasy II B odbędzie się w terminie - 19 maja o godz 16.00
- natomiast o godzinie 17.00 odbędą sie konsultacje Rodziców klas I , którzy swoje zebrania z wychowawcami mieli wcześniej.
Zapraszamy
Dyrekcja
Wycieczka Do Włoch
Dnia 25 kwietnia 2015 r. wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Włoch. Około godziny 14.00, po czułym pożegnaniu z rodzicami, wyjechaliśmy z Zabrza w kierunku granicy z Czachami. Było nas 44 osoby z klas IV - VI. Opiekowały się nami 4 panie, bezpieczną jazdę zapewnili dwaj kierowcy, a wszelkich informacji dotyczących wycieczki udzielał pan przewodnik.
Pierwszym punktem naszej podróży była Wenecja, do której dotarliśmy nad ranem następnego dnia. Po przepłynięciu tramwajem wodnym do jej historycznego centrum, zobaczyliśmy min. Pałac Dożów, Most Westchnień, Plac św. Marka oraz Wieżę Zegarową. Pogoda nam dopisała, więc z przyjemnością pospacerowaliśmy uroczymi uliczkami miasta. Po zakupie drobnych pamiątek, w godzinach popołudniowych powróciliśmy do autokaru. Udaliśmy się w dalszą drogę, do miasteczka Fiuggi, na nocleg. Byliśmy bardzo zmęczeni, toteż po posiłku i kąpieli bez trudu zasnęliśmy. Nastepnego ranka czekała nas podróż do Rzymu. Wielką atrakcją okazała się jazda metrem. Dzień wypełniony był zwiedzaniem wspaniałych bazylik, placów oraz popularnych Schodów Hiszpańskich. Do hotelu wróciliśmy pod wieczór. Po obiadokolacji mieliśmy trochę czasu dla siebie. Dzień czwarty okazał się jeszcze ciekawszy od poprzedniego. Najpierw zamierzaliśmy zwiedzić Bazylikę św. Piotra, ale najpierw musieliśmy swoje odstać w dłuuuuugiej kolejce. Potem pani przewodnik pokazała nam min. ruiny starożytnego Rzymu, Panteon, Fontannę Di Trevi i Coloseum. Było co oglądać ! Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do hotelu. Powoli musieliśmy sie pakować, gdyż kolejnym etapem naszej wycieczki był Asyż. Zachwyciliśmy się tam miejscami związanymi ze św. Franciszkiem. Mieliśmy tez czas na zakup pamiątek oraz skosztowanie włoskich specjałów. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.
Podróż przebiegała przyjemnie i spokojnie. Zadowoleni i pełni wrażeń przybyliśmy do Zabrza około południa szóstego dnia wycieczki.
Na pewno na długo pozostaną nam w pamięci miłe wspomnienia z Włoch. Prawie każdy mówił, że chętnie wróciłby do tych wspaniałych miejsc, bo wszystkich w tak krótkim czasie nie udało nam się zobaczyć.
Najważniejsze jest to, że jesteśmy "bogatsi" o kolejne miejsce na Ziemi. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej takich cudownych wspomnień, jak te z Włoch.
Uczniowie Kl. VI
Podsumowanie Szkolnego Konkursu Ekologicznego
Z okazji Dnia Ziemi jak co roku, zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs "Eko-rzeżby". Propaguje on wśród naszych najmłodszych uczniów tworzenie niesamowitych dzieł z surowców wtórnych. Tematyką tegorocznego konkursu były szeroko pojęte "pojazdy". Temat okazał się niezwykle inspirujący, a stworzone dzieła ukazały ogromne pokłady pomysłowości naszych artystów. Wśród gotowych 48 zgłoszonych do konkursu prac znalazły się : samochody, tramwaje, autobusy, samoloty, helikoptery, czołgi, rakiety, statki, pociągi, przyczepy, a nawet ... łodzie podwodne. Wszystkie pojazdy powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych : pudełek, puszek, butelek, korków, słomek, kubeczków itp. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i odwagi w podjęciu tematu. Komisja konkursowa miała gromny problem wybrać tylko te trzy wyjątkowe prace, dlatego też ... by wyróżnić większą liczbę dzieci, postanowiła nadać wyróżnienia aż 18 autorom najciekawszych prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktor Caliński kl. III B, Adam Musioł kl. I D , Julia Gaggioli kl. II C, Otylia Stępień kl. II B, Grobelska Martyna kl. III B, Filip Urbaś kl. II C, Julia Trębacz kl. III A, Lena Kałdonek kl. I D, Szymon Heince kl. II A, Maria Andriejkin kl.I E, Kacper Paszek kl. II A, Natalia Doligalska II B, Alicja Osuch kl. I A, Bartek Malczewski kl. II A, Krzysztof Baraniuk kl. I E, Bartek Zajączkowski kl. II A, Kacper Welna kl. I D, Adam Mucha kl. II C.
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie promującym proekologiczne działania na rzecz Ziemi oraz ... zapraszamy za rok :)
Gratulujemy !
J. Krokos
Bezpieczniki Taurona
Bezpłatne zajęcia edukacyjne prowadzone przez ekspertów, kreatywne konkursy z nagrodami i zabawy propagujące wiedzę o zasadach bezpiecznego użytkowania energii – to elementy kampanii "Bezpieczniki Taurona: Włącz dla dobra dziecka", w której mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas trzecich naszej szkoły.
fotofotofoto
K. Kuzaj - Murawska
Dzień Otwarty Hostelu Guido
Dnia 8 maja uczniowie klasy II B, III C i III D zostali zaproszeni na Dzień Otwarty Hostelu Guido. Na dzieci czekały liczne atrakcje:
  • Kopalnia Guido z „Węgielkiem muzykantem" - zapoznanie z narzędziami i urządzeniami górniczymi
  • Czarne korytarze Kopalni „Guido" - konkurs wiedzy o kopalni i wydobywaniu węgla
  • Historia węgla - prezentacja filmu animowanego, zabawa ilustracyjna
  • Górnicy do szoli !" - zabawa ruchowa
  • Wystawa śląskiego malarstwa naiwnego
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie !
K. Kuzaj - Murawska
Spotkanie Ze Sztuką
Dnia 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 1 D i 1 E wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. "Plastusiowy pamiętnik" w Tearze Nowym w Zabrzu. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem zarówno gry aktorów, którzy w humorystyczny sposób przedstawili elementy lektury szkolnej, jak i dekoracji czy rekwizytów, kolorowych strojów i melodyjnych piosenek, którymi było przeplatane przedstawienie. Z niekłamanym zachwytem dzieci śledziły przygody Plastusia i Jego przyjaciół, by na końcu spektaklu wraz z aktorami odtańczyć piosenkę finałową. Podsumowaniem wizyty w teatrze była lekcja teatralna, podczas której dzieci poznały historię Teatru Nowego w Zabrzu, miały okazję wejść na scenę, za kulisy oraz do "kieszeni" - miejsca, gdzie przechowywane są rekwizyty i elementy dekoracji. Każde z dzieci mogło zobaczyć maechanizmy, dzięki którym "pojawiają się" na scenie różne fragmenty scenografii oraz dotknąć rekwizytów, które wzięły uidział w obejrzanym przedstawieniu. Emocji było sporo, a wizyta w teatrze na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
J. Krokos , M. Nalepa
Jesteśmy Czytelnikami
Uczniowie klasy 1 D w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. wzięli udział w lekcji bibliotecznej, której uwieńczeniem było zapisanie dzieci do biblioteki i oficjalne nadanie im "Tytułu Czytelnika". Zanim jednakże się to stało, dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej, przypomniały sobie zasady korzystania z księgozbioru, obchodzenia się z książką oraz wyjaśniły różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Każde z dzieci miało możliwość wybrania sobie "swojej pierwszej" książki i wypożyczenie jej na czas przeczytania, sprawdzając swoją umiejętność czytania i osiągając swój pierwszy czytelniczy sukces. Gratulujemy dzieciom i ufamy, że książka będzie ich przewodnikiem po świecie baśni, legend i wierszy oraz pozwoli im polubić codzienne spotkania z książką.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy :-)
J. Krokos
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej - "Dzieci Dzieciom"
Dnia 29 kwietnia 2015 r., już po raz trzynasty, odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Dzieci Dzieciom". Cele konkursu to: kształtowanie poczucia estetyki poprzez muzykę, rozwijanie zdolności wokalnych, wzmocnienie wśród uczniów świadomości własnych umiejętności i zdolności.
Laureatami konkursu zostali:
miejsce I - Emilia Nosal (SP 26),
miejsce II – Antoni Starzec (SP 25), Oliwia Wywiał (SP 14),
miejsce III - Nikola Ganuszko (SP 25), Marvin Stasiak (SP 21).
Wyróżnienia trafiły m.in. do uczniów naszej szkoły. Otrzymali je: Maria Andrejkin Julia Gaggioli, Jakub Tomaszewski i Michał Ogaza.
Organizatorzy: Katarzyna Kuzaj-Murawska, Małgorzata Hoffmann i Gabriela Klementowicz - Makowska.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok !
K. Kuzaj - Murawska
online: 2 użytkowników, dziś: 12 użytkowników
Program dla szkółSieciakiZachowaj trzeźwy umysłNakarm Głodne DzieckoPoznaj PolskęProgram dla szkółSieciakiZachowaj trzeźwy umysłNakarm Głodne DzieckoPoznaj Polskę
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid