Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
24.05.2024
Joanna, Zdenek, Zuzanna, Estera, Zula, Wincenty, Cieszysława
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2014 - 2015
razem: 109 wiadomości
Teatr To Jest To !
foto Uczniowie klasy IV B w roku szkolnym uczęszczali na zajęcia koła teatralnego. Przygotowywali spektakl pt. "Kufer Starszej Pani" oparty na piosenkach Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Praca była ciężka, ale sprawiała dzieciom wiele przyjemności. Pora na podsumowania. Młodzi aktorzy wystąpili na trzech festiwalach o zasięgu wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolski.
Oto wyniki :
- Wojewódzki Festiwal Teatrów - I nagroda,
- Regionalny Festiwal Małych Form Artystycznych - Grand Prix ,
- Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - wyróżnienie.
Zajęcia koła teatralnego prowadziła p. Ewa Działo.
Gratulujemy I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Działo
Odwiedziny U Przedszkolaków
Dnia 02 czerwca 2015 r. klasy 1 D i 1 E odwiedziły grupę przedszkolną jednego z naszych partnerskich przedszkoli - Przedszkola nr 49. Przedszkolaki wraz ze swoją Panią zaprosiły swoich starszych kolegów i koleżanki na inscenizację bajki "Śpiaca królewna", którą przygotowali dla swoich Mam. Dzieci zachwyciły nas swoim występem, śmiało można powiedzieć, że wśród nich jest wiele wybitnych małych aktorów. Za pomocą słów, muzyki, śpiewu oraz ruchu scenicznego wzruszyły nas interpretacją bajki i ... bardzo się cieszymy, że większość z nich zasili od września szeregi naszych uczniów :) Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pracy Pań oraz dzieci, by stworzyć tak wyjątkowy spektakl.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Dziękujemy I Gratulujemy :-)
J. Krokos, M. Nalepa
Wokalny Sukces Wiktorii
fotofoto Uczennica klasy IV B Wiktoria Brylińska zdobyła Brązową Maskę w kategorii "solista" w Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka.
Zdobyła nagrodę za piękne wykonanie piosenki z filmu "Anastazja". Wiktorię przygotowała p. Ewa Działo.
E. Działo
Dzień Mamy W Klasie 1 D
Dzień 27 maja 2015 r. był wyjątkowym dniem dla klasy 1 D. Uczniowie wraz ze swoimi Mamami świętowali Dzień Mamy, wystawiając im w prezencie bajkę "Śpiąca królewna". Przygotowań i emocji było co niemiara. Najpierw przygotowaliśmy zaproszenia dla naszych gości, a każde z dzieci samodzielnie wykonało obrazek z ziaren. Następnie każdy uczeń otrzymał swoją rolę, którą musiał nauczyć się na pamięć, co nie okazało się aż tak trudne. Potem przyszedł czas samodzielnego wykonania dekoracji i prób oraz ćwiczenie poruszania się po "scenie". Całość zaś zwięczył występ, który nagrodzono gromkimi brawami i ... wzruszeniem Mam. Wszyscy bardzo się starali wypaść jak najlepiej. Na koniec spotkania, każda z Mam otrzymała obrazek, różę i ... buziaki oraz została zaproszona na kawę lub herbatę w ... naszym doborowym towarzystwie.
J. Krokos
Wycieczka Do Wrocławia
Dnia 20 maja odbyła się wycieczka uczniów klas czwartych do Wrocławia. Celem było zwiedzenie Afrykarium, wrocławskiego zoo oraz ciekawych miejsc Wrocławia m.in. Ostrowa Tumskiego. Program udało nam się zrealizować, niestety w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Deszcz jednak nie przeszkodził nam w zachwycaniu się urokami Wrocławia. Z pewnością wrócimy tam niejednokrotnie, aby podziwiać inne atrakcje tego miasta.
fotofotofotofoto
A. Adamska, B. Zubała, M. Zelek
"Jak Wojtek Został Strażakiem", A Klasa I C Pojechała Do Remizy
"Jak Wojtek został strażakiem" - Cz. Janczarskiego to jedna z najulubieńszych lektur pierwszaków. Zainspirowała klasę I C do zorganizowania wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej. Zabytkowa remiza w Zabrzu prezentuje się okazale, a nowoczesne wozy strażackie robią ogromne wrażenie. Zabrzańscy strażacy mają do dyspozycji super nowoczesny sprzęt, dzięki któremu tym sprawniej ratują ludzi i ich dobytek. Z żywiołami nie ma żartów! A to nie jest jedyne wyzwanie dla dzielnych strażaków. Są oni wzywani do wypadków drogowych, katastrof budowlanych, zdarzeń z udziałem niebezpiecznych chemikaliów ... To nie tylko specjaliści od gaszenia pożarów, ale i ratownicy, którzy często wybawiają z opresji nawet zwierzęta. Przy okazji przypominamy, że nie wolno wypalać zeschłych traw! Wtedy także interweniuje strażacka drużyna. W razie zagrożenia, wiemy gdzie dzwonić – 998. Tylko nie nadużywaj tego numeru! Praca strażaka jest zbyt poważna i odpowiedzialna, żeby stroić sobie żarty!
Może któryś z naszych uczniów wyrośnie na dzielnego strażaka? Niejeden Wojtek ma takie marzenia :-)
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
W. Gniadek
Konsultacje Dla Rodziców Uczniów Klas IV - VI
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 28 maja 2015r. (czwartek) w godz. 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje dla Rodziców uczniów klas IV - VI z nauczycielami uczącymi w danych klasach. Natomiast w tym samym dniu o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie Rodziców uczniów klas 1 zakwalifikowanych do klasy sportowej pływackiej z nauczycielami pływania. Jednocześnie informujemy, że nauczyciele klas I -III indywidualnie poinformują Rodziców swoich uczniów o terminie konsultacji bądź zebrania klasowego w zależności od potrzeb oraz ustalonych spotkań klasowych.
Serdecznie Zapraszamy
Dyrekcja
Zapisy Do Świetlicy Na Rok 2015 / 2016
Ze względu na organizację pracy szkoły prosimy o niezwłoczne oddanie wniosku o przyjęcie dziecka do Świetlicy szkolnej do końca 29 maja 2015 roku. Wniosek należy złożyć w świetlicy szkolnej.
M. Borowka
Pozdrowienia Z Zielonych Lekcji
Uczniowie oraz nauczyciele przebywający w Rowach na Zielonych Lekcjach serdecznie pozdrawiają grono pedagogiczne, uczniów oraz rodziców.
fotofotofotofoto
K. Doros
Uwaga, Ciekawa Propozycja Dla Każdego !
Jest okazja na fajne spędzenie czasu i zdobycie nagród :-) Ogólnopolska Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" proponuje ciekawe konkursy. Szczegóły podane są na stronie internetowej www.trzezwyumysl.pl i na plakacie w szkole. Można też zdziałać coś pozytywnego. W tym roku, organizatorzy kampanii chcą nas "skrzyknąć" pod hasłem: "Warto Pomagać !"
Komu? Jak? i Kiedy? Porozmawiajcie na ten temat z kolegami w klasie i nauczycielami. Warto Pomagać i wspólnie zdziałać coś dobrego ! Przy okazji, warto także zamieszczać relacje z klasowych przedsięwzięć, inspirowanych kampanią "Zachowaj Trzeźwy Umysł", na stronie internetowej naszej szkoły.
Powodzenia !
W. Gniadek
online: 4 użytkowników, dziś: 14 użytkowników
SieciakiDziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęSieciakiDziecko W SieciNakarm Głodne DzieckoSzkoła Bez PrzemocyPoznaj Polskę
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2008 - 2024 design by sid