Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
16.05.2022
Andrzej, Jędrzej, Małgorzata, Honorat, Nepomucen, Szymon
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2013 - 2014
razem: 136 wiadomości
Wyniki Konkursów Matematycznych
Międzynarodowy konkurs matematyczny - "Kangur" (06.03.2014 r.)
Do konkursu w okręgu katowickim zgłosiło się 23 017 uczniów z 811 szkół (Żaczek - 2 522, Maluch - 6 922, Beniamin - 6 217, Kadet - 3 587, Junior - 2 406, Student - 1 363)
Wyniki dla kategorii Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej: Grajdek Bartosz 108,75 - wynik bardzo dobry, Baron Dawid 102,50 - wyróżnienie
Wyniki dla kategorii Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej: Jamroz Sara 110,00 - wyróżnienie, Guzdek Barbara 105,00 - wyróżnienie, Porębska Agnieszka 86,25- wyróżnienie
Wyniki dla kategorii Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej: Stolarski Mateusz 133,75 - wynik bardzo dobry, Klimczak Jakub 131,25- wyróżnienie, Baron Jakub 127,50 - wyróżnienie, Wąs Grzegorz 126,25 - wyróżnienie, Żurek Julian 110,00 - wyróżnienie
Miejski konkurs matematyczny - "Matematyka nitką szyta" (20.05.2014 r.)
III miejsce w konkursie zajął Bartosz Grajdek, a wyróżnienie Patrycja Dębińska
fotofotofotofoto
Gratulujemy Wszystkim Zwycięzcom I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Michalska - Krupa
Wspomnienie Zielonych Lekcji
W poniedziałek 16 czerwca uczniowie klas III powrócili z Zielonych Lekcji. Przebywali w Rowach pod opieką p. Ewy Działo, p. Barbary Durczyńskiej i p. Małgorzaty Borowki. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Dzieci spędzały czas na wspólnej nauce i zabawie. Poznawały urokliwe zakątki Słowińskiego Parku Narodowego. Radość sprawiały im kąpiele w morzu, zabawy na plaży i w aquaparku, ekscytujący rejs statkiem pirackim, wizyta w ZOO z pokazem tresury fok, ogniska i mnóstwo innych atrakcji. Obserwowały nadmorski krajobraz ze szczytu latarni morskiej oraz wędrowały po ruchomych wydmach. Poznały tradycje Kaszub, alfabet, stroje i instrumenty kaszubskie. Oglądały pokaz tańca z ogniem. Sprawność fizyczną szlifowały w parkowej siłowni, na zajęciach z zumby i aerobiku. Każdy dzień mijał w radosnej atmosferze. Pełne wrażeń wróciły do szkoły.
E. Działo
Mali Aktorzy Z Klasy III B
Zbliża się koniec roku szkolnego. To dobry czas na podsumowania. Uczniowie klasy III B cały rok brali udział w zajęciach edukacji teatralnej. Uczestniczyli w zabawach dramowych , choreoterapeutycznych, relaksacyjnych. Przygotowywali autorski spektakl "Kufer Starszej Pani" opowiadający o tym, że wżyciu najważniejsze jest, aby robić to, co się naprawdę kocha. Dzieci brały udział w trzech festiwalach i zdobyły wiele nagród , m.in.: Złotą Maskę Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, I nagrodę Regionalnego Festiwalu Małych Form Artystycznych oraz II nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych. Jedna z młodych aktorek - Wiktoria Brylińska zdobyła Złotą Nutę Festiwalu im. Norberta Kroczka. W przyszłym roku szkolnym uczniowie tej klasy nadal będą rozwijać swoje aktorskie umiejętności na zajęciach teatralnych.
Dzieci przygotowuje pani Ewa Działo.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Działo
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013 / 2014
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że dnia 27 czerwca 2014 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014 dla klas I - III o godzinie 09.15, natomiast dla klas IV - VI o godzinie 10.00.
Zapraszamy !
Dyrekcja
WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA Na Rok Szkolny 2014 / 2015
 1. Podręczniki
 2. Tornister + Plastikowy pojemnik na kanapki, oraz bidon lub butelkę z "dzióbkiem" na picie do śniadania.
 3. Piórnik + Następujące przybory i materiały :
  • pióro ( na naboje ),
  • zapasowe naboje do pióra,
  • 2 ołówki ( HB - średnio miękkie ),
  • gumka do ścierania,
  • temperówka,
  • linijka,
  • nożyczki ( bez szpiczastych zakończeń ),
  • dwa kleje w sztyfcie i jeden klej typu "Magic",
  • kredki drewniane ( w podstawowych kolorach ),
  • kredki świecowe,
  • mazaki ( w podstawowych kolorach ),
  • farby plakatowe ( w podstawowych kolorach ),
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby ),
  • plastelina + podkładka,
  • dwie tekturowe teczki ( A4 - zwykłe, cienkie,zamykane na gumkę ),
  • dzienniczek ucznia ( zwykły mały A6 ),
  • blok rysunkowy ( A4 - biały ),
  • blok rysunkowy ( A4 - kolorowe kartki ),
  • blok techniczny ( A4 - biały ),
  • blok techniczny ( A4 - kolorowe kartki ),
  • papier kolorowy zwykły,
  • papier kolorowy samoprzylepny
 4. Zeszyty ( bez marginesów ) :
  • 3 zeszyty 16 kartkowe ( w cienkie, tzw. 3 linie ),
  • 2 zeszyty 16 kartkowe ( w kratkę ),
  • 1 zeszyt 32 kartkowy ( w kratkę ), na zeszyt kontaktu z rodzicami
 5. Buty zmienne i strój na WF :
  • tenisówki lub trampki ( ważna antypoślizgowa podeszwa ), do chodzenia po szkole w okresie jesienno - zimowym,
  • tenisówki lub trampki ( z jasną antypoślizgową podeszwą ), tylko na salę gimnastyczną, do zmiany w szatni,
  • krótkie spodenki ( lub dresowe ) + koszulka na gimnastykę,
  • strój kąpielowy ( dziewczynki ), kąpielówki ( chłopcy ), czepek, okularki, klapki i ręcznik - na basen
 6. Strój galowy ( dowolny, ale w kolorze biało - granatowym lub biało -czarnym ) - na szkolne uroczystości i specjalne okazje.
UWAGA !
 • podręczniki szkolne, zeszyty i pozostałe przybory szkolne ( szczególnie duże ) prosimy obłożyć i podpisać na okładce, a nie w środku,
 • proszę przygotować "stojącą wizytówkę" na ławkę ( kartka A4 z bloku technicznego, z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem dziecka )
 • potrzebne będzie zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej-bez nakrycia głowy,
 • uczeń zabiera do szkoły drugie śniadanie i picie oraz chusteczki higieniczne,
 • uczniowie nigdy nie przynoszą przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych dzieci, oraz przedmiotów wartościowych.
 • szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione przez uczniów przedmioty wartościowe.
Klasy II C I II D W Leśnym Parku Niespodzianek W Ustroniu
12 czerwca klasy II C i II D udały się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. To szczególne miejsce stwarza przede wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Podążając ścieżkami przyrodniczo - dydaktycznymi nie sposób ominąć głównych atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników. Choć pogoda nam niestety nie sprzyjała, cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas w tym wyjątkowym miejscu.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
K. Kuzaj - Murawska
Dzień Dziecka
Grupa 19 uczniów naszej szkoły we wspaniałej atmosferze, z pogodą w sercu i nad głową bardzo miło spędziła pierwszą sobotę czerwca w uroczo położonym ośrodku wypoczynkowym w Brennej. Pyszne jedzenie, zabawy, udział w konkursach, jazda konna - tego wszystkiego dostarczyli naszym wychowankom Zwiazki Zawodowe działające przy KWK Makoszowy w Zabrzu. Czas bardzo szybko nam niestety upłynął, pozostały tylko wspomnienia w załączonej poniżej galerii.
Z niecierpliwością już czekamy na przyszłoroczny Dzień Dziecka, z góry już dziękując za to wszystko czego udało nam sie doświadczyć. Raz jeszcze dziękujemy naszym kochanym organizatorom z KWK Makoszowy za mile spedzony cały dzień. Dziękujemy również sanitariuszom za wszystkie opatrunki i ciepłe słowa.
J. Krupa
Wycieczka Do Leśnego Parku Niespodzianek W Ustroniu
11. 06. 2014 klasa II B była na wycieczce w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Na poczatku witał nas wielki troll
chociaż nie był to książkowy mol
Byliśmy na pokazie drapieżnych ptaków
Potem spotkaliśmy stada leśnych ssaków
Karmiliśmy sarny
i używaliśmy do tego specjalnej karmy
zwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną
i otworzyliśmy budkę atrakcyjną ...
Bawiliśmy się potem na placu zabaw
Na którym była fajna zjeżdżalnia
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Było Super !!!
Dagmara Szeszka, Michał Ogaza, Szymon Krasuski
Szachy W Naszej Szkole
Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach dodatkowych, na których doskonalą sztukę gry w szachy. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas młodszych, którzy aktywnie i systematycznie zgłębiają tę wyjątkową sztukę dedukcji. Szachy to strategiczna gra planszowa, dzięki której można rozwijać logiczne myślenie i dedukcję tak potrzebne podczas poznawania i nauki matematyki. Uczniowie nasi biorą udział w rozgrywkach szachowych, gdzie mogą zmierzyć się z dziećmi z innych szkół i wzbogacić swoje doświadczenia.
fotofotofoto
J. Krokos
Konkurs Wiedzy O Św. Janie Pawle II
W naszej szkole 27.05.2014 r. odbył się dla uczniów klas IV - VI szkolny etap Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. I miejsce w tym konkursie zajął Adam Wojciechowski z kl. VI B, II miejsce zajęła Patrycja Michalik z kl. VI C, III miejsce zajęła Hanna Wilk z kl. VI C. Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę 30.05.2014 r. w V Międzyszkolnym Konkursie "Znam Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej Nr 31 w Zabrzu Rokitnicy.
fotofotofotofoto
Gratulujeny !
Katecheci
online: 1 użytkownik, dziś: 103 użytkowników
HelplineSieciakiKubusiowi Przyjaciele NaturyOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego PuchatkaHelplineSieciakiKubusiowi Przyjaciele NaturyOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuAkademia Bezpiecznego Puchatka
Pomagam - Fundacja TVN
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2022 design by sid