Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2013 - 2014
razem: 136 wiadomości
Wyniki Konkursów Matematycznych
Międzynarodowy konkurs matematyczny - "Kangur" (06.03.2014 r.)
Do konkursu w okręgu katowickim zgłosiło się 23 017 uczniów z 811 szkół (Żaczek - 2 522, Maluch - 6 922, Beniamin - 6 217, Kadet - 3 587, Junior - 2 406, Student - 1 363)
Wyniki dla kategorii Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej: Grajdek Bartosz 108,75 - wynik bardzo dobry, Baron Dawid 102,50 - wyróżnienie
Wyniki dla kategorii Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej: Jamroz Sara 110,00 - wyróżnienie, Guzdek Barbara 105,00 - wyróżnienie, Porębska Agnieszka 86,25- wyróżnienie
Wyniki dla kategorii Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej: Stolarski Mateusz 133,75 - wynik bardzo dobry, Klimczak Jakub 131,25- wyróżnienie, Baron Jakub 127,50 - wyróżnienie, Wąs Grzegorz 126,25 - wyróżnienie, Żurek Julian 110,00 - wyróżnienie
Miejski konkurs matematyczny - "Matematyka nitką szyta" (20.05.2014 r.)
III miejsce w konkursie zajął Bartosz Grajdek, a wyróżnienie Patrycja Dębińska
fotofotofotofoto
Gratulujemy Wszystkim Zwycięzcom I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Michalska - Krupa
Wspomnienie Zielonych Lekcji
W poniedziałek 16 czerwca uczniowie klas III powrócili z Zielonych Lekcji. Przebywali w Rowach pod opieką p. Ewy Działo, p. Barbary Durczyńskiej i p. Małgorzaty Borowki. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Dzieci spędzały czas na wspólnej nauce i zabawie. Poznawały urokliwe zakątki Słowińskiego Parku Narodowego. Radość sprawiały im kąpiele w morzu, zabawy na plaży i w aquaparku, ekscytujący rejs statkiem pirackim, wizyta w ZOO z pokazem tresury fok, ogniska i mnóstwo innych atrakcji. Obserwowały nadmorski krajobraz ze szczytu latarni morskiej oraz wędrowały po ruchomych wydmach. Poznały tradycje Kaszub, alfabet, stroje i instrumenty kaszubskie. Oglądały pokaz tańca z ogniem. Sprawność fizyczną szlifowały w parkowej siłowni, na zajęciach z zumby i aerobiku. Każdy dzień mijał w radosnej atmosferze. Pełne wrażeń wróciły do szkoły.
E. Działo
Mali Aktorzy Z Klasy III B
Zbliża się koniec roku szkolnego. To dobry czas na podsumowania. Uczniowie klasy III B cały rok brali udział w zajęciach edukacji teatralnej. Uczestniczyli w zabawach dramowych , choreoterapeutycznych, relaksacyjnych. Przygotowywali autorski spektakl "Kufer Starszej Pani" opowiadający o tym, że wżyciu najważniejsze jest, aby robić to, co się naprawdę kocha. Dzieci brały udział w trzech festiwalach i zdobyły wiele nagród , m.in.: Złotą Maskę Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, I nagrodę Regionalnego Festiwalu Małych Form Artystycznych oraz II nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych. Jedna z młodych aktorek - Wiktoria Brylińska zdobyła Złotą Nutę Festiwalu im. Norberta Kroczka. W przyszłym roku szkolnym uczniowie tej klasy nadal będą rozwijać swoje aktorskie umiejętności na zajęciach teatralnych.
Dzieci przygotowuje pani Ewa Działo.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Gratulujemy I Życzymy Dalszych Sukcesów !
E. Działo
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013 / 2014
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że dnia 27 czerwca 2014 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013 / 2014 dla klas I - III o godzinie 09.15, natomiast dla klas IV - VI o godzinie 10.00.
Zapraszamy !
Dyrekcja
WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA Na Rok Szkolny 2014 / 2015
 1. Podręczniki
 2. Tornister + Plastikowy pojemnik na kanapki, oraz bidon lub butelkę z "dzióbkiem" na picie do śniadania.
 3. Piórnik + Następujące przybory i materiały :
  • pióro ( na naboje ),
  • zapasowe naboje do pióra,
  • 2 ołówki ( HB - średnio miękkie ),
  • gumka do ścierania,
  • temperówka,
  • linijka,
  • nożyczki ( bez szpiczastych zakończeń ),
  • dwa kleje w sztyfcie i jeden klej typu "Magic",
  • kredki drewniane ( w podstawowych kolorach ),
  • kredki świecowe,
  • mazaki ( w podstawowych kolorach ),
  • farby plakatowe ( w podstawowych kolorach ),
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby ),
  • plastelina + podkładka,
  • dwie tekturowe teczki ( A4 - zwykłe, cienkie,zamykane na gumkę ),
  • dzienniczek ucznia ( zwykły mały A6 ),
  • blok rysunkowy ( A4 - biały ),
  • blok rysunkowy ( A4 - kolorowe kartki ),
  • blok techniczny ( A4 - biały ),
  • blok techniczny ( A4 - kolorowe kartki ),
  • papier kolorowy zwykły,
  • papier kolorowy samoprzylepny
 4. Zeszyty ( bez marginesów ) :
  • 3 zeszyty 16 kartkowe ( w cienkie, tzw. 3 linie ),
  • 2 zeszyty 16 kartkowe ( w kratkę ),
  • 1 zeszyt 32 kartkowy ( w kratkę ), na zeszyt kontaktu z rodzicami
 5. Buty zmienne i strój na WF :
  • tenisówki lub trampki ( ważna antypoślizgowa podeszwa ), do chodzenia po szkole w okresie jesienno - zimowym,
  • tenisówki lub trampki ( z jasną antypoślizgową podeszwą ), tylko na salę gimnastyczną, do zmiany w szatni,
  • krótkie spodenki ( lub dresowe ) + koszulka na gimnastykę,
  • strój kąpielowy ( dziewczynki ), kąpielówki ( chłopcy ), czepek, okularki, klapki i ręcznik - na basen
 6. Strój galowy ( dowolny, ale w kolorze biało - granatowym lub biało -czarnym ) - na szkolne uroczystości i specjalne okazje.
UWAGA !
 • podręczniki szkolne, zeszyty i pozostałe przybory szkolne ( szczególnie duże ) prosimy obłożyć i podpisać na okładce, a nie w środku,
 • proszę przygotować "stojącą wizytówkę" na ławkę ( kartka A4 z bloku technicznego, z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem dziecka )
 • potrzebne będzie zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej-bez nakrycia głowy,
 • uczeń zabiera do szkoły drugie śniadanie i picie oraz chusteczki higieniczne,
 • uczniowie nigdy nie przynoszą przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych dzieci, oraz przedmiotów wartościowych.
 • szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione przez uczniów przedmioty wartościowe.
Klasy II C I II D W Leśnym Parku Niespodzianek W Ustroniu
12 czerwca klasy II C i II D udały się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. To szczególne miejsce stwarza przede wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Podążając ścieżkami przyrodniczo - dydaktycznymi nie sposób ominąć głównych atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników. Choć pogoda nam niestety nie sprzyjała, cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas w tym wyjątkowym miejscu.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
K. Kuzaj - Murawska
Dzień Dziecka
Grupa 19 uczniów naszej szkoły we wspaniałej atmosferze, z pogodą w sercu i nad głową bardzo miło spędziła pierwszą sobotę czerwca w uroczo położonym ośrodku wypoczynkowym w Brennej. Pyszne jedzenie, zabawy, udział w konkursach, jazda konna - tego wszystkiego dostarczyli naszym wychowankom Zwiazki Zawodowe działające przy KWK Makoszowy w Zabrzu. Czas bardzo szybko nam niestety upłynął, pozostały tylko wspomnienia w załączonej poniżej galerii.
Z niecierpliwością już czekamy na przyszłoroczny Dzień Dziecka, z góry już dziękując za to wszystko czego udało nam sie doświadczyć. Raz jeszcze dziękujemy naszym kochanym organizatorom z KWK Makoszowy za mile spedzony cały dzień. Dziękujemy również sanitariuszom za wszystkie opatrunki i ciepłe słowa.
J. Krupa
Wycieczka Do Leśnego Parku Niespodzianek W Ustroniu
11. 06. 2014 klasa II B była na wycieczce w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Na poczatku witał nas wielki troll
chociaż nie był to książkowy mol
Byliśmy na pokazie drapieżnych ptaków
Potem spotkaliśmy stada leśnych ssaków
Karmiliśmy sarny
i używaliśmy do tego specjalnej karmy
zwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną
i otworzyliśmy budkę atrakcyjną ...
Bawiliśmy się potem na placu zabaw
Na którym była fajna zjeżdżalnia
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Było Super !!!
Dagmara Szeszka, Michał Ogaza, Szymon Krasuski
Szachy W Naszej Szkole
Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach dodatkowych, na których doskonalą sztukę gry w szachy. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas młodszych, którzy aktywnie i systematycznie zgłębiają tę wyjątkową sztukę dedukcji. Szachy to strategiczna gra planszowa, dzięki której można rozwijać logiczne myślenie i dedukcję tak potrzebne podczas poznawania i nauki matematyki. Uczniowie nasi biorą udział w rozgrywkach szachowych, gdzie mogą zmierzyć się z dziećmi z innych szkół i wzbogacić swoje doświadczenia.
fotofotofoto
J. Krokos
Konkurs Wiedzy O Św. Janie Pawle II
W naszej szkole 27.05.2014 r. odbył się dla uczniów klas IV - VI szkolny etap Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. I miejsce w tym konkursie zajął Adam Wojciechowski z kl. VI B, II miejsce zajęła Patrycja Michalik z kl. VI C, III miejsce zajęła Hanna Wilk z kl. VI C. Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę 30.05.2014 r. w V Międzyszkolnym Konkursie "Znam Jana Pawła II" w Szkole Podstawowej Nr 31 w Zabrzu Rokitnicy.
fotofotofotofoto
Gratulujeny !
Katecheci
online: 1 użytkownik, dziś: 47 użytkowników
Zachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria PrzyszłościZachowaj trzeźwy umysłNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Nakarm Głodne DzieckoOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuLaboratoria Przyszłości
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt W Zabrzu
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid