Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2011 - 2012
razem: 132 wiadomości
Informacje Dla Rodziców !
Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z publikacją dotyczącą informacji o nowej formule organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej oraz wzmożonej współpracy rodziców ze szkołą i możliwością większego wpływu rodziców na edukację dzieci. Materiały "Rodzice w szkole" wskazują zintegrowane działania jakie należy podjąć, by wypracować wspólną strategię między szkołą a rodzicami tak, by przygotować optymalną ofertę dla konkretnego dziecka.
Materiały do pobrania :
Dyrekcja
Klasa II C W "Parku Miniatur" I Nie Tylko ...
Dnia 25 czerwca klasa II C wybrała się do Inwałdu z zamiarem fajnej zabawy w tamtejszym lunaparku. Były więc, mrożące krew w żyłach, emocje na "Piracie". Było "Młyńskie Koło", na którym wypatrywaliśmy z wysoka dalszych atrakcji. Były też stłuczki, zderzenia i ostre zakręty na autoscooterach. Były ślizgi i skoki na zjeżdżalni oraz szukanie wyjścia z gigantycznego labiryntu. Oczywiście, podziwialiśmy miniatury najsławniejszych budowli świata. Najbardziej zaciekawił nas chyba Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego, wiadomo dlaczego ... Ale to nie wszystko. Trafiliśmy też do Mini ZOO, a tam dopiero się działo ! I kangury, szopy pracze, a nawet lamy i strusie ! Tylko skunks ukrył się przed nami niczym wystraszona mysz w najgłębszej norze ... A co wydarzyło się w wiosce Indian, położonej obok ? O to musicie już sami nas zapytać. Życzę wszystkim tak udanych wakacyjnych wycieczek, jak ta nasza do Inwałdu.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym :-)
W. Gniadek
Na Początek Wakacji
foto W związku z zakończeniem roku szkolnego 2011 / 2012 Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do uczniów, w którym przekazał życzenia bezpiecznych i radosnych wakacji. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu Rzecznika !
Rzecznik Praw Dziecka
Zakończenie Roku Szkolnego 2011 / 2012
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011 / 2012 odbędzie się dla klas I - III o godzinie 09.00, natomiast dla klas IV - VI o godzinie 10.00.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !
Dyrekcja
Sukcesy Dominiki, Sztafet Oraz Indywidualne Naszych Pływaków :)
O sukcesach naszych pływaków napisaliśmy już wiele. Wszak okazji było bez liku. Począwszy od najmłodszych roczników klas pływackich, po "szóstoklasową starszyznę" wielu z nich miało swoje mniejsze, większe i ooooogromne sukcesy. Jest się czym pochwalić, toteż się chwalimy !!! Nasi pływacy wzięli udział w Mistrzostwach Zabrza Szkół Podstawowych gdzie : dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce, a i nasi chłopcy także drużynowo zajęli I miejsce :) Drużyna dziewcząt i chłopców brała udział w Rejonowych Zawodach pływackich zajmując I miejsce kwalifikując się do zawodów wojewódzkich. Na wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży w Pływaniu : drużynowo dziewczęta zajęły IV, a chłopcy V miejsce. Nasze sztafety młodszych i starszych dziewcząt i chłopców zajmowały : I, II i VI miejsca. W czwartej edycji Ligi Klubów Śląskich 2 miejsce zajął Bartosz Dziób. Natomiast 01.06.1012 w Radlinie nasza sztafeta : Martyna Frelich, Klaudia Sosnowska, Julia Świetlicka i Dominika Adamiec zajęła II miejsce i srebry medal. Wszystkim GRATULUJEMY i cieszymy się z Waszych sukcesów :) Bezsprzecznie NAJLEPSZĄ pływaczką w naszej szkole jest Dominika Adamiec, która w podsumowaniu po 4 edycjach Ligi Klubów Śląskich zajęła I miejsce w Województwie Śląskim, co poprzedzone było oooooogromną pracą i zdobywaniem kolejnych tytułów, aż trudno je wszytskie wymienić :) Przytoczymy tutaj tylko jedne z ostatnich osiągnięć Dominiki, a wszystko stanie się jasne :) 18-19.05.2012 na V Międzynarodowych Mistrzostwach w Kędzierzynie - Koźlu w pływaniu "Koziołki Pływackie 2012" Dominika zajęła : I miejsce - 50 m stylem grzbietowym, I miejsce - 50 m stylem motylkowym, I miejsce - 100 m stylem motylkowym, I miejsce - 100 m stylem grzbietowym. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i życzymy dalszych sukcesów :)
fotofotofotofoto
J. Krokos
Wycieczka Do Leśnego Parku Niespodzianek W Ustroniu
19 czerwca 2012 r. klasy III A oraz III B udały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu Zawodziu. Dopisała nam fantastyczna pogoda ! Park kryje wiele atrakcji, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, takich jak: muflony, daniele, żubry, jelenie, sarny, dziki, żbiki i jenoty. Niektóre z nich karmiliśmy ! Uczestniczyliśmy w pokazie lotów ptaków drapieżnych. Ponadto zwiedziliśmy "Muzeum Myślistwa i Łowiectwa", gdzie podziwialiśmy ekspozycje zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy, przeszliśmy "Aleją Bajek" oraz ścieżką edukacyjną, dzięki której poznaliśmy wiele ciekawostek ze świata przyrody. Na koniec bawiliśmy się na wspaniałym placu zabaw, no i oczywiście wydaliśmy pieniążki na pamiątki bardziej lub mniej związane z miejscem pobytu.
fotofotofotofoto
M. Hoffmann
Letnie Półkolonie W SP 1
foto Uczniów, tych starszych i tych młodszych oraz tych, którzy uczniami dopiero będą, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w półkoloniach letnich organizowanych w SP nr 1 w Zabrzu od 02 lipca do 13 lipca 2012 r. Wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki sportowe, korzystanie z kąpieliska i szkolnego basenu, konkursy – to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. By sił starczyło, zapewniamy dwa posiłki (śniadanie i obiad) w cenie 12 zł na dzień od osoby. Dla dzieci objętych opieką MOPR-u - posiłki bezpłatne. Wyśmienicie będzie można bawić się 1lub 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.30.
Zapisy na półkolonie przyjmuje kancelaria SP nr 1 w Zabrzu, ul. Sportowa 5, codziennie do 28 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00; telefon: 032 271 37 69.
Serdecznie Zapraszamy. Ilość Mjejsc Ograniczona !
Dyrekcja
Wycieczka Do JuraParku W Krasiejowie
W dniu 12 czerwca dzieci z klas czwartych pojechały na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Jest to wyjątkowe miejsce, pełne różnorodnych atrakcji. Przede wszystkim łączy edukację z przygodą i rozrywką. Najbardziej podobała się nam podróż w tunelu czasu, modele mezozoicznych płazów i gadów (głównie dinozaurów) oraz ogromny plac zabaw. Pogoda nam dopisała, toteż wspaniale wypoczęliśmy i pełni wrażeń wróciliśmy do Zabrza.
A. Adamska
WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA Na Rok Szkolny 2012 / 2013
 1. Podręczniki ( podręczniki )
 2. Tornister + Plastikowy pojemnik na kanapki, oraz bidon lub butelkę z "dzióbkiem" na picie do śniadania.
 3. Piórnik + Następujące przybory i materiały :
  • pióro ( na naboje ),
  • zapasowe naboje do pióra,
  • 2 ołówki ( HB - średnio miękkie ),
  • gumka do ścierania,
  • temperówka,
  • linijka,
  • nożyczki ( bez szpiczastych zakończeń ),
  • dwa kleje w sztyfcie i jeden klej typu "Magic",
  • kredki drewniane ( w podstawowych kolorach ),
  • kredki świecowe,
  • mazaki ( w podstawowych kolorach ),
  • farby plakatowe ( w podstawowych kolorach ),
  • 3 pędzle ( cienki, średni i gruby ),
  • plastelina + podkładka,
  • dwie tekturowe teczki ( A4 - zwykłe, cienkie,zamykane na gumkę ),
  • dzienniczek ucznia ( zwykły mały A6 ),
  • blok rysunkowy ( A4 - biały ),
  • blok rysunkowy ( A4 - kolorowe kartki ),
  • blok techniczny ( A4 - biały ),
  • blok techniczny ( A4 - kolorowe kartki ),
  • papier kolorowy zwykły,
  • papier kolorowy samoprzylepny
 4. Zeszyty ( bez marginesów ) :
  • 3 zeszyty 16 kartkowe ( w cienkie, tzw. 3 linie ),
  • 2 zeszyty 16 kartkowe ( w kratkę ),
  • 1 zeszyt 32 kartkowy ( w kratkę ), na zeszyt kontaktu z rodzicami
 5. Buty zmienne i strój na WF :
  • tenisówki lub trampki ( ważna antypoślizgowa podeszwa ), do chodzenia po szkole w okresie jesienno - zimowym,
  • tenisówki lub trampki ( z jasną antypoślizgową podeszwą ), tylko na salę gimnastyczną, do zmiany w szatni,
  • krótkie spodenki ( lub dresowe ) + koszulka na gimnastykę,
  • strój kąpielowy ( dziewczynki ), kąpielówki ( chłopcy ), czepek, okularki, klapki i ręcznik - na basen
 6. Strój galowy ( dowolny, ale w kolorze biało - granatowym lub biało -czarnym ) - na szkolne uroczystości i specjalne okazje.
UWAGA !
 • podręczniki szkolne, zeszyty i pozostałe przybory szkolne ( szczególnie duże ) prosimy obłożyć i podpisać na okładce, a nie w środku,
 • proszę przygotować "stojącą wizytówkę" na ławkę ( kartka A4 z bloku technicznego, z czytelnie napisanym imieniem i nazwiskiem dziecka )
 • potrzebne będzie zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej-bez nakrycia głowy,
 • uczeń zabiera do szkoły drugie śniadanie i picie oraz chusteczki higieniczne,
 • uczniowie nigdy nie przynoszą przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych dzieci, oraz przedmiotów wartościowych.
 • szkoła nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione przez uczniów przedmioty wartościowe.
Osiągnięcia Pływackie
fotofoto W Finale Ligi Klubów Śląskich rocznik 2002 Wiktoria Abramek z klasy III B zajęła V miejsce w punktacji łącznej dziewcząt, a Igor Mateja z klasy III B zajął VI miejsce w punktacji łącznej chłopców.
GRATULUJEMY SUKCESU !!!
M. Hoffmann
online: 1 użytkownik, dziś: 46 użytkowników
HelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Kubusiowi Przyjaciele NaturyLaboratoria PrzyszłościHelplineSieciakiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Kubusiowi Przyjaciele NaturyLaboratoria Przyszłości
Bezpieczne Wakacje
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid