Jarosław, Marek, Wiki
ARCHIWUM 2007 - 2008
Dzieci Dzielnic
W dniu 28 maja br. w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie z cyklu "Dzieci Dzielnic". Od początku do końca prowadzone w gwarze ślońskiej przez naszą polonistkę mgr Annę Kaczorowską. Spotkanie uświetniła obecność pani Róży Jaszczak, która wraz z naszymi chórzystkami "szkubała piyrze" i "połosprawiała" o dawnych czasach.
Spotkanie Rodziców Pierwszoklasistów
W dniu 11 czerwca br. o godzinie 16.30 w świetlicy naszej szkoły, odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy!
Konkurs "Super Szkoła"
foto Nasza szkoła zajęła I miejsce w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu "Super Szkoła" organizowanego przez redakcję "Super Expressu". Zwycięstwo w kategorii szkoły podstawowe, zostało przyznane nam za gazetkę szkolną "Guzik Prawda", która zachwyciła profesjonalizmem szanowne jury. W nagrodę nasza szkoła otrzyma bogato wyposażoną pracownię filmową. Nagrody zostaną rozdane w sierpniu w Warszawie.
Konkurs Historyczny
9 maja 2008 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny przeznaczony dla uczniów klas VI. Tematem konkursu była Konstytucja 3-go Maja. Każda klasa wytypowała swoją drużynę. Uczniowie wykazali się olbrzymią znajomością tematu. Rywalizacja trwała niemalże do ostatniego pytania.
W konkursie udział wzięły trzy drużyny w składzie:
VIa - Ramona Trawka, Szymon Nowak, Natalia Gruze
VIb - Sylwia Biskup, Paweł Maihsner, Maciej Frelich
VIc - Klaudia Krzeszewska, Karolina Oleksy, Amanda Kędzierska
Ostatecznie zwyciężyła, niewielką przewagą punktów, drużyna klasy VIc.
Serdecznie gratulujemy !
"Mój Ulubiony Wiersz Jana Brzechwy"
W dniu 9 maja w Szkole Podstawowej nr 26 w Zabrzu zostały wręczone nagrody laureatom VI Edycji Konkursu Recytatorskiego „Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy”. Dwie uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie najlepszych recytatorów. Aleksandra Madoń z klasy II a, przygotowana przez mgr Katarzynę Kuzaj-Murawską, zajęła III miejsce wśród uczniów klas drugich oraz Maja Gałach z klasy I a, przygotowana przez mgr Klaudię Doros, otrzymała wyróżnienie wśród uczniów klas pierwszych. Gratulujemy naszym uczennicom i życzmy dalszych sukcesów.
4 Konkurs Literacki
Uczennica klasy Ia Magdalena Musiał, przygotowana przez Panią Klaudię Doros, zajęła I miejsce wśród uczniów klas pierwszych w IV Konkursie Literackim Rymowanka-Układanka pt."Rodzinka", ogłoszonym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu. Na konkurs wpłynęło 346 prac uczniów klas I - IV z 16 placówek oświatowych Zabrza.
Konkurs Piosenki "Dzieci - Dzieciom"
24 kwietnia odbyła się kolejna – już szósta! – edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Dzieci – Dzieciom”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas młodszych wszystkich zabrzańskich szkół. Jak co roku na uczestników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy oraz coś słodkiego. Organizatorkami konkursu są nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie Katarzyna Kuzaj–Murawska oraz Małgorzata Hoffmann.
Sponsorem nagród jest Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Oto tegoroczni laureaci:
I miejsce – Kacper Piliczuk – SP 6, Julia Mika SP 21
II miejsce – Anna Wojtkowiak SP 17, Kacper Pawliczek SP 1
III miejsce – Paula Smolka i Kamila Smolka SP 7.
Wyróżnienia – Patrycja Dziuba i Karolina Sabat ZSP 7, Magdalena Dworaczek SP 17 , Karolina Luks i Dominika Walz SP 42, Klara Howaniec SP 1, Anna Kosobucka SP 1
Serdecznie gratulujemy !
"Zielono Mi ..."
11 kwietnia odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu matematycznego, „Zielono mi…, czyli matematyczna zawieja na powitanie wiosny”. W szranki stanęły ze sobą drużyny z: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 7, SP 15 oraz dzieci z domu dziecka i świetlicy środowiskowej. Gośćmi honorowymi były panie: wizytator przedstawiciel wydziału oświaty i metodyk matematyki Ewa Gaweł. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 1, imprezę przygotowały nauczycielki matematyki panie Bożena Zubała i Ewelina Michalska.
Dzień Otwarty
W dniu 16 kwietnia br. odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Zaplanowano szereg ciekawostek i atrakcji, min. przedstawienie do wierszy Jana Brzechwy, pokaz umiejętności uczniów gry w koszykówkę oraz umiejętności pływackich. Początek spotkania godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
"Super Szkoła 2008"
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na "Super Szkołę 2008", nad którym patronat objęła pani Maria Kaczyńska. Nasi uczniowie wypełnili ankietę dotyczącą szkoły. Spośród kilku tysięcy zgłoszeń, do II etapu wybrano 47 szkół. Nasza szkoła znalazła się wśród 14 szkół podstawowych, i będzie ubiegać się o tytuł "Super Szkoły 2008".
ErasmusMinisterstwo Edukacji i NaukiSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęAkademia Bezpiecznego PuchatkaErasmusMinisterstwo Edukacji i NaukiSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęAkademia Bezpiecznego Puchatka