Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
30.03.2023
Amelia, Aniela, Dobromir, Leonard, Kwiryn, Kwiryna
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
ARCHIWUM 2006 - 2007
razem: 34 wiadomości
Pierwsza Pomoc
W dniu 14 maja panie Katarzyna Kuzaj-Murawska oraz Małgorzata Hoffman przeprowadziły szkolenie klas IV z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Zrealizowano następujące zagadnienia: bezpieczeństwo ratującego, sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy, pozycja boczna ustalona, oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. Szkolenie uczniów było jednocześnie okazją do utrwalenia wiedzy, niezbędnej podczas ubiegania się uczniów o otrzymanie karty rowerowej.
Konkurs Piosenki "Dzieci - Dzieciom"
26 kwietnia odbyła się kolejna – już piąta! – edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Dzieci – Dzieciom”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas młodszych wszystkich zabrzańskich szkół. Jak co roku na uczestników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy oraz coś słodkiego. Organizatorkami konkursu są nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie Katarzyna Kuzaj–Murawska oraz Małgorzata Hoffmann. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.
Konkurs "Mały Ratownik"
24 kwietnia odbył się coroczny Konkurs Promocji Zdrowia „Mały Ratownik”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zabrzu. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy, podzieleni na grupy wiekowe, odpowiadali na pytania testowe oraz w sposób praktyczny udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dodatkowe punkty można było zdobyć za przygotowaną wcześniej pracę plastyczną na temat „Moja bezpieczna zabawa”. Reprezentantami naszej szkoły w konkursie były: Agnieszka Idrimowicz z klasy IIIa , która zajęła I-sze miejsce w konkursie „Mały Ratowniczek”, przeznaczonym dla klas młodszych oraz Ola Siwczyk z klasy VIb, która zajęła II-gie miejsce wśród uczniów klas IV – VI w konkursie „Mały Ratownik”. Uczestniczki zostały przygotowane do konkursu przez opiekuna SK PCK Panią Małgorzatę Hoffmann oraz przez szkolną higienistkę Panią Renatę Podstada. Szkoła otrzymała pamiątkowe dyplomy natomiast zwycięzcy nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
Konkurs BRD
20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna wyłoniona w eliminacjach szkolnych, w skład której wchodzili uczniowie klas szóstych: Adam Szady, Adam Mathews, Robert Wałkuski. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobyli bowiem pierwsze miejsce, ex aequo z SP17. Dzięki temu nasza drużyna awansowali do etapu okręgowego. Jednocześnie w klasyfikacji indywidualnej II miejsce w Zabrzu zdobył Adam Mathews. Gratulujemy!
Konkurs "I Am The Best"
17 kwietnia odbył się szkolny etap Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego I AM THE BEST. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas IV i VI. Przez 60 minut uczniowie zmagali się z dziesięcioma zadaniami z zakresu wiedzy zarówno gramatycznej, jak i kulturowej. W sumie do zdobycia było 100 punktów. Trzech najlepszych uczestników przejdzie to kolejnego etapu, który odbędzie się w maju. Wyniki z dzisiejszych zmagań będą znane pod koniec kwietnia. A ja już dziś gratuluję najlepszym i życzę powodzenia w dalszym etapie konkursu. Good luck !!!
Zwycięzcy:
Wyniki konkursu I AM THE BEST - etap szkolny.
Trzy osoby z najwyższą liczbą punktów przechodzą do etapu miejskiego, który odbędzie się w maju
1. Kamila Bujak kl. VI b – 64,5 pkt
2. Adam Mathews kl. VI b – 63,5 pkt
3. Katarzyna Sornat kl. VI b – 57,5 pkt
4. Aleksandra Siwczyk kl. VI b – 55,5 pkt
5. Sylwia Wojda kl. VI b – 44 pkt
6. Adam Szady kl. VI a – 41 pkt
7. Justyna Tarasiewicz kl. VI b – 40 pkt
8. Dawid Kuster kl. VI a – 38,5 pkt
9. Julia Kłosowska kl. VI b – 33 pkt
10. Violetta Kirzanowska kl. VI b – 31 pkt
11. Estera Paplińska kl. VI a – 30,5 pkt
12. Karolina Szincel kl. VI b – 30 pkt
13. Izabela Matysiak kl. IV b – 29 pkt
14. Patryk Kolasa kl. VI a – 29 pkt
15. Marta Mikuła kl. VI a – 28 pkt
16. Ola Paszka kl. VI a – 27 pkt
17. Patrycja Błoch kl. VI a – 26,5 pkt
18. Diana Nowak kl. VI b – 24 pkt
19. Sonia Kolasa l. VI a – 20 pkt
20. Bartosz Stryczek kl. IV b- 15 pkt
21. Jakub Szymanowski kl. IV b – 12 pkt
22. Damian Pawełek kl. IV b – 12 pkt
23. Patryk Pnioczyński kl. VI a – 10,5 pkt
Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy !
Konkurs Plastyczny
2 kwietnia uczennica klasy IIIa Agata Staroń zdobyła I miejsce w pierwszym konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji "Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci". Konkurs odbył się w Przedszkolu nr 23 w Zabrzu i był zatytułowany "Postać z mojej ulubionej bajki". Nagrodzoną pracą naszej uczennicy była kukiełka "Kopciuszek"
Zielono Mi ...
30 marca odbył się w naszej szkole konkurs „Zielono mi... czyli matematyczna zawieja na powitanie wiosny”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-V, i wzięło w nim udział kilka zabrzańskich szkół. Uczniowie zmagali się z wieloma matematycznymi zadaniami min. tangramy, posługiwanie się skalą, jajo matematyczne, mozaika matematyczna. Nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna, i zdobyła I miejsce.
Dzień Otwarty W Jedynce
18 kwietnia odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Spotkanie jest przygotowane dla wszystkich przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Zaplanowano szereg ciekawostek i atrakcji, za pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. Pod koniec spotkania dla wszystkich uczniów przewidziano zajęcia na basenie, oczywiście pod opieką swoich rodziców. Warto więc zabrać ze sobą strój kąpielowy, czepek oraz ręcznik. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
"Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość"
W pierwszym semestrze w klasach drugich został zrealizowany program edukacji w zakresie higieny jamy ustnej pod hasłem "Radosny uśmiech, radosna przyszłość". Program koncentruje się na profilaktyce, buduje szacunek dziecka do samego siebie, uczy sposobów pielęgnowania jamy ustnej oraz dostarcza wiedzę o znaczeniu zdrowia zębów dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Koordynatorem programu jest Pani Małgorzata Hoffmann.
Dzień Kobiet
W dniu 8 marca odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy Vb, z pomocą wychowawczyni, Pani Alicji Adamskiej. Pamiętajmy aby okazywać kobietom szacunek nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.
online: 1 użytkownik, dziś: 50 użytkowników
SieciakiMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocySieciakiMinisterstwo Edukacji i NaukiNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Ogólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez Przemocy
Bezpieczne Wakacje
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zgadzam się na przetwarzanie na stronie www.sp1zabrze.vot.pl moich danych osobowych.
powered by scms © 2004 - 2023 design by sid