Agnieszka, Amalia, Czech, Czesław, Czcibor, Jagna, Marcelina
ARCHIWUM 2004 - 2005
Zakończenie Roku Szkolnego
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Odbyły się dwie akademie, o godzinie 9.00 dla klas I-III oraz o godz. 10.00 dla klas IV-VI. Najlepsi uczniowie zostali wyróżnieni otrzymaniem nagród i świadectw z "czerwonym paskiem". Pożegnaliśmy także szóstoklasistów, dla których był to ostatni dzień w naszej szkole.
Życzymy wszystkim udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
Festiwal Rysowania
3 czerwca w hali MOSiR w Zabrzu odbył się VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL RYSOWANIA - ZABRZE 2005. Jak co roku nasi uczniowie wzięli liczny udział w konkursie. W ciągu czterech godzin powstało ponad 900 prac, które były oceniane w kilku kategoriach wiekowych. Nasza uczennica Justyna Tarasiewicz w kategorii Szkoły Podstawowe Klasy IV - VI zdobyła wyróżnienie.
7 września 2005 r. o godz. 12.00 w galerii Piętro Wyżej przy Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej, w czasie której będzie można zobaczyć prace laureatów festiwalu.
Konkurs "Ekorzeżba"
22 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Ekorzeźba" zorganizowanym przez Zespół Szkolno_Przedszkolny nr 7 w Zabrzu z okazji "Tygodnia Ziemi". Konkurs polegał na przygotowaniu pracy z materiałów odpadowych. Uczniowie zostali laureatami konkursu. Alicja Domagalska - II miejsce, Aleksandra Mroczkowska - II miejsce, oraz Estera Paplińska - II miejsce. Gratulujemy!
Dzieci Dzieciom
image7 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Dzieci - dzieciom". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III. Konkurs został zorganizowany przez p. Dyrektor mgr Beatę Nieć, oraz mgr Małgorzatę Hoffmann i mgr Katarzynę Kuzaj-Murawską.
Sprawdzian Szóstoklasistów
5 kwietnia wszyscy uczniowie klas szóstych przystąpili do testu kompetencji, kończącego naukę w szkole podstawowej. Tym razem sprawdzian odbył nie w sali gimnastycznej, lecz w salach lekcyjnych. W ciągu 60-ciu minut uczniowie potwierdzali swoją wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu sześciu lat nauki. O wynikach poinformujemy pod koniec maja, kiedy ogłosi je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.
Matematyczne Powitanie Wiosny
W piątek 1 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4. Udział naszych reprezentantów zakończył się sukcesem. Niebawem krótka relacja z tego konkursu oraz kilka zdjęć.
Dni Otwarte Dla Dzieci Z Grupy "O"
W dniach 16 i 17 marca odbyły się w dni otwarte dla dzieci z grupy "O" i ich rodziców. W czasie spotkania Goście zapoznali się ze szkołą, zobaczyli sale lekcyjne i pracownię komputerową, pokaz umiejętności pływackich naszych uczniów. Wszyscy zainteresowani mogli też skorzystać wraz z dzieckiem z basenu szkolnego.
Dzień Kobiet
image8 marca odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji składam wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Jednocześnie mam nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia zawarte na laurce otrzymanej w trakcie akademii. Więcej informacji o tej uroczystości znajdziecie pod poniższym linkiem.
Konkurs Matematyczny
imageNasi uczniowie Adam Szady (klasa 4a) oraz Jakub Borek (klasa 6b) wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycz-nym organizowanym przez Oxford Educational International London "Test matematyka plus". Oboje uzyskali 100 punktów na 100 możliwych. Gratulujemy!
Szkolny Konkurs Matematyczny
W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Mistrz Rachunku", w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu będą czuwały organizatorzy, nauczyciele matematyki, pani Zofia Pazera-Puchalska oraz pani Ewelina Michalska-Krupa. Dla zainteresowanych podajemy regulamin konkursu oraz jego wyniki.
HelplineProgram dla szkółZachowaj trzeźwy umysłMinisterstwo Edukacji i NaukiLaboratoria PrzyszłościHelplineProgram dla szkółZachowaj trzeźwy umysłMinisterstwo Edukacji i NaukiLaboratoria Przyszłości