SPACER PO SZKOLE
Od Środka I Na Zewnątrz
fotofotofotofotofoto
Nasza szkoła została oddana w 1974 roku i od tego czasu systematycznie jest remontowana i unowocześniana. W ostatnich latach szczególnie zmienił się wygląd szkolnych korytarzy. Pomalowane są one na jasne pastelowe kolory. Na każdym piętrze pojawiły się metalowe szafki dla uczniów, a na parterze specjalne gabloty, w których eksponowane są osiągnięcia naszych uczniów oraz tablice korkowe będące wystawkami prac dzieci oraz róznorodnych prac konkursowych czy gazetek tematycznych związanych z przypadajacymi świętami państwowymi.
fotofotofotofotofoto
Świetlica szkolna wraz z jadalnią także zmienia swój wygląd. W jadalni znajdują się estetyczne stoliczki i krzesełka, przy których można spożywać pyszne i zbilansowane posiłki czy rozwijać swoje pasje. Świetlica wzbogaciła się w funkcjonalne mebelki, kosze na zabawki, a także na bieżąco wzbogacana jest baza gier planszowych, kaset wideo z bajkami i filmami dla dzieci, materiałów plastycznych, z których panie wraz z uczniami wyczarowują przepiękne dekoracje i rozwijają talenty młodych artystów.
Boisko Szkolne
fotofotofotofotofoto
Z tyłu za szkołą możemy pochwalić się nowym boiskiem trawiastym przystosowanym do rozgrywek piłki nożnej oraz boiskiem tartanowym do rozgrywek piłki koszykowej. Na boisku do piłki nożnej ustawiono dwie bramki oraz wyznaczono pola do gry , natomiast na boisku tartanowym umocowano dwa kosze do koszykówki, zaś linie wyznaczają wielkość boiska. Na boiskach w ramach dni sportu odbywają się zawody sportowe oraz rozgrywane są mecze między klasami sportowymi i gośćmi, a także lekcje wychowania fizycznego klas młodszych i starszych.
Basen
fotofotofotofotofoto
Nasza szkoła może się pochwalić pięknym 25-metrowym basenem, na którym nasi uczniowie klas pływackich trenują, osiągając wysokie wyniki w sporcie na wielu szczeblach. Również pozostali uczniowie naszej szkoły korzystają z basenu na lekcjach pływania, zaś nasz Klub Sportowy "Jedynka" trenuje swoich zawodników. Na basenie odbywają się zawody szkolne, miejskie i wojewódzkie.
Sala Gimnastyczna
fotofotofotofotofoto
Wraz z kompleksem sportowym, basenem i boiskami szkoła dysponuje także salą gimnastyczną. Sala służy wszystkim uczniom klas I-VIII. Na sali gimnastycznej trenują także nasze klasy piłkarskie osiągając wysokie wyniki w tej dyscyplinie sportu. Z okazji dni sportu i innych imprez sportowych odbywają się tutaj zawody sportowe na różnym szczeblu.
Sale Lekcyjne
fotofotofotofotofoto
Nasza szkoła dysponuje jasnymi i przestronnymi salami lekcyjnymi. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesne meble, stoliki, krzesła, tablice korkowe i żaluzje okienne. We wszystkich salach znajdują się tablice multimedialne czy projektory, w wybranych także drukarki 3 D. Wychodząc na przeciw szkole nowoczesnej, dzięki projektom, konkursom czy akcjom nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesne pracownie pozwalające uczniom na wszechstronny rozwój w oparciu o najnowsze pomoce naukowe.
fotofotofotofotofoto
Biblioteka szkolna jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszej szkole. W bibliotece znajdują się nowoczesne, przestronne i funkcjonalne regały oraz meble biblioteczne wraz z szufladami na katalogi. Na bieżąco uzupełniany i wzbogacany jest księgozbiór biblioteczny, przeprowadzane są lekcje z edukacji bibliotecznej i czytelniczej oraz organizowane są kiermasze książek.
Pracownie i nowoczesne technologie.
fotofotofotofotofoto
XXI wiek wymaga od dzisiejszej szkoły, by rozwijała się także w kierunku nowych technologii. Nasza szkoła sprostała tym wymogom mogąc się poszczycić dwiema wyposażonymi pracowniami informatycznymi i pracownią multimedialną otrzymaną jako nagrodę wygraną w konkursie "Super szkoła". W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, szkoła wzbogaciła się w wiele nowoczesnych sprzętów służących rozwijaniu kompetencji przyszłości - współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności.
Kancelaria I Księgowość Szkoły
fotofotofotofotofoto
Sercem szkoły jest kancelaria, zaś mózgiem księgowość. To tutaj podejmuje się ważne dla szkoły decyzje, decyduje się na co i ile wydać pieniędzy, jakie inwestycje podjąć. W kancelarii załatwiane są sprawy uczniów, nauczycieli i rodziców.
Higienistka Szkolna I Pedagog Szkolny
fotofotofotofotofoto
W każdej szkole są także wyjątkowe gabinety: pielęgniarki szkolnej, pedagogów szkolnych czy psychologa. Gabinety są systematycznie unowocześniane. Jasne ściany, meble czy rolety sprawiają, że wizyta w nich mimo różnych, nie zawsze miłych sytuacji może być przyjemniejsza. Najważniejsze, że uczniowie spotykają w nich życzliwe im osoby.
Imprezy i wyjazdy
fotofotofotofotofoto
Celem nadrzędnym każdej szkoły jest dydaktyka czyli nauczanie. Jednakże równie ważnym elementem pracy szkoły jest organizacja różnego rodzaju imprez szkolnych, miejskich czy nawet wojewódzkich. Na terenie naszej szkoły odbywa się wiele imprez cyklicznych , akcji charytatywnych, pokazów. Zaś potrzeba chwili, chęć pokazania swoich umiejętności przez naszych uczniów, bądź też kalendarz rocznic czy jubileuszy pozwala na zorganizowanie różnorakich imprez czy wyjazdów dla naszych uczniów.
dzieciaki