Bernard, Biruta, Erwin, Cecylian, Bernadeta, Cecylia, Nikita
JUBILEUSZ 35 LECIA SZKOŁY
Imprezy towarzyszące 35-leciu naszej szkoły

Dnia 27.02.2009 uroczyście obchodziliśmy 35-lecie naszej szkoły ! Przed tą datą odbyło się wiele imprez towarzyszących organizowanych na terenie naszej placówki. Między innymi :
19 lutego 2009 przeprowadzona została sztafeta pływacka "35 km na 35-lecie szkoły" uczniowie klas sportowych pływackich ( klasy od II do VI ) pływały maraton 35 km. Uczniowie przepłynęli ten dystans w 1 godz. i 52 min. Ogółem dzieci przepłynęły 66 km i 250m w czasie od 9:50 do 13:20. Jest to dobra prognoza na następny jubileusz szkoły ( 70 lecie ).
21 lutego 2009 "Turniej koszykówki o puchar dyrektora szkoły", W turnieju udział wzięły najlepsze zespoły koszykarskie z trzech szkół zabrzańskich: SP1, SP42 i SP5. Po meczach stojących na wysokim poziomie I miejsce zdobył zespół z SP1, II miejsce - SP42, III miejsce - SP5. Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została Magda Jabłońska z SP1.
25 lutego 2009 Szkolny konkurs wiedzy o Zabrzu pod hasłem "Zabrze wczoraj i dziś". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4 – 6. Drużyny startowały w 2-osobowych zespołach, w czterech konkurencjach. I miejsce zdobyła klasa V C, II miejsce klasa V D, a III miejsce klasa IV C.
26 lutego 2009 odbyły się "Zawody pływackie o puchar dyrektora szkoły". Udział wzięła także szkoła ze Szczygłowic.
Obchody 35-lecia Szkoły

W dniu 27.02.2009 o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 35-lecia naszej szkoły. Akademię zaszczyciła swoją obecnością Pani Prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przedstawiciele Rady Miasta, Wydziału i Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz licznie zgromadzeni goście. Wśród nich gościliśmy m.in. byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz naszych przyjaciół. W czasie akademii uczniowie przenieśli gości w czasy, kedy szkołę oddano, poprzez kolejne lata jej świetności, aż po czasy współczesne. Tej "historycznej wyprawie" przewodniczył i wplatał własne dygresje oraz wspomnienia znany aktor pan Zbigniew Stryj, który jest absolwentem naszej szkoły. Na koniec uroczystości, po przemowach i życzeniach naszych gości pani dyrektor Beata Nieć wręczyła kwiaty i pamiątkowe statuetki gościom i podziękowała za ich przybycie na naszą uroczystość.
jubileusz35lat_02

O godzinie 12.00 w południe w Kościele Św. Krzyża odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji obecnych i byłych Uczniów naszej szkoły, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników. Mszy przewodniczyli wraz z ks. proboszczem i wykarym, księża - absolwenci naszej szkoły : ks. Bogdan Nieć i ks. Michał Klementowicz. Ważnym punktem tej uroczystości było poświecenie sztandaru szkoły. Po mszy św. pod krzyżem misyjnym złożono kwiaty i zapalono znicze w intencji zmarłych.
jubileusz35lat_03

O godzinie 13.00 w ośrodku "Walki Zabrze" zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym obiedzie, podczas którego wspomnieniom dotyczącym historii naszej szkoły nie było końca. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się, porozmawiać i powspominać "stare czasy" z bliskimi nam osobami, które tak jak my obecnie, pracowali i żyli życiem tej szkoły.
jubileusz35lat_04
fotofoto