Ilona, Jerzy, Wojciech, Idzi, Adalbert, Gerard, Helena
ARCHIWUM 2008 - 2009
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008 / 2009
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008 / 2009 odbędzie się 19 czerwca ( piątek ) w dwóch grupach:
  • klasy I - III o godzinie 9.00
  • klasy IV - VI o godzinie 10.00
STO LAT !!!
W dniu urodzin pani Dyrektor najlepsze życzenia zdrowia, radości i spełnienia w pracy zawodowej składa Rada Rodziców przy SP1.
STO LAT !!!
Wojewódzki Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych
W środę 10 czerwca uczennica klasy II D Ania Kosobucka wzięła udział w koncercie galowym Wojewódzkiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Artystycznych. Impreza odbyła się w pięknym gmachu Filharmonii Częstochowskiej. Uczestniczyli w niej laureaci konkursów artystycznych województwa. Na pewno było to dla Ani bardzo ciekawe doświadczenie i wielkie przeżycie.
GRATULUJEMY !
Ewa Działo
Rozdanie Nagród W „Wewnątrzszkolnym Konkursie Z Przyrody Dla Klas Czwartych”
05 czerwca odbyło się rozdanie nagród w „Wewnątrzszkolnym Konkursie z Przyrody dla klas czwartych”. Konkurs odbył się w maju i był dwuetapowy: pierwszy etap pisemny, drugi etap ustny. Uczestniczyło w nim 21 uczniów, rywalizacja była zacięta, a oto zwycięzcy:
  1. miejsce: Estera Garus (4 C)
  2. miejsce: Patryk Mucha (4 A) i Magdalena Mathews (4 B)
  3. miejsce: Karolina Dąbrowska (4 B)
fotofotofoto
Robert Jezuit
" Śląsk Historią Malowany "
Dnia 6 czerwca uczniowie naszej szkoły: Dominika Smoter, Bianka Jakóbowska, Edyta Bieniek, Denis Machnikowski, Marcin Nowogrodzki, Oliwier Sobaniak, Łukasz Szymanik, Bartek Bendkowski, Mateusz Wiśniewski i Adrian Stopyra wzięli udział w widowisku "Śląsk Historią Malowany". Ten niezwykły performance artystyczny zorganizował Urząd Miejski we współpracy z Towarzystwem Kultury Teatralnej. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie zostali wybrani i mogli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.
Ewa Działo
Letnie Półkolonie Dla Dzieci W Naszej Szkole
Uczniów, tych starszych i tych młodszych oraz tych, którzy uczniami dopiero będą, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w półkoloniach letnich organizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Zabrzu od 22 czerwca do 3 lipca 2009 r.
Wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki sportowe, korzystanie z kąpieliska i szkolnego basenu, konkursy – to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.
By sił starczyło, zapewniamy dwa posiłki ( śniadanie i obiad ) w cenie 8 zł na dzień od osoby. Dla dzieci objętych opieką MOPR-u - posiłki bezpłatne.
Wyśmienicie będzie można bawić się 1 lub 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.30.
Zapisy na półkolonie przyjmuje kancelaria Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu, ul. Sportowa 5, codziennie do 10 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00; telefon: 032 271 37 69.
Gorąco zapraszamy! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !
Dzień Dziecka
01 czerwca z okazji Dnia Dziecka jak co roku, Dyrekcja naszej szkoły wraz z Radą Rodziców zorganizowały dla uczniów dzień pełen niespodzianek. Klasy młodsze mogły spędzić czas na wesołych zabawach na dmuchańcach i w suchym basenie z piłeczkami. Starsi uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wuefistów. Dla wszystkich uczniów przygotowano słodkości - cukierki i pyszne lody. Radości nie było końca, więc już z utęsknieniem czekamy na rok następny.
Podręczniki Szkolne W Roku Szk. 2009 / 2010
Wykaz wszystkich aktualnych podręczników do nauki dla klas 1 - 6 na rok 2009 / 2010 znajduje się na tej stronie :
Pierwsza Pomoc
W dniu 29 maja panie Katarzyna Kuzaj-Murawska oraz Małgorzata Hoffman przeprowadziły szkolenie klas IV z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie odbyło się w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Zrealizowano następujące zagadnienia: bezpieczeństwo ratującego, sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy, pozycja boczna ustalona, oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. Szkolenie uczniów było jednocześnie okazją do utrwalenia wiedzy, niezbędnej podczas ubiegania się uczniów o otrzymanie karty rowerowej.
Konkurs „Nasza Klasa”
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował humorystyczny konkurs na gazetkę pt. ”Nasza Klasa”. Udział w nim mogli wziąć wszyscy uczniowie klas I – VI, którzy w pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w humorystyczny sposób przedstawili swoją klasę. Spośród przekazanych na konkurs prac wybrano dwie prace z klasy II a. Klasa ta otrzymała 1 miejsce w konkursie.
fotofotofoto
Gratulujemy !
Jolanta Krokos
HelplineMinisterstwo Edukacji i NaukiSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria PrzyszłościHelplineMinisterstwo Edukacji i NaukiSzkoła Bez PrzemocyPoznaj PolskęLaboratoria Przyszłości