Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
25.04.2018
Jarosław, Marek, Wiki
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2018-04-25
aktualnosci
Zapisy Dzieci Do Klas Pierwszych
Dyrekcja
Zebrania Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 10 maja 2018 r. (czwartek) odbędą się zebrania Rodziców uczniów klas 1 - 7 z wychowawcami klas dotyczące postępów w nauce i zachowaniu uczniów.
Rodziców klas I - III zapraszamy o godz. 17.30
Rodziców klas IV - VII zapraszamy o godz. 16.30
Jednocześnie informujemy, że w tym dniu o godz. 16.30 odbędzie się także zebranie Rodziców, dzieci wyjeżdżających na zielone lekcje, z Panią Dyrektor w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy serdecznie
Dyrekcja
Konkurs "Eko-Rzeźba"
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, jak co roku, od wielu już lat, organizujemy w naszej szkole dla uczniów klas I - III Ekologiczny Konkurs "Eko-Rzeźba". W tym roku hasłem przewodnim naszego konkursu są "eko - pojazdy". Każdy uczeń biorący udział w konkursie ma za zadanie wykonać eko-rzeźbę dowolnego pojazdu: lądowego, powietrznego lub wodnego, a nawet kosmicznego :), z wykorzystaniem różnych surowców wtórnych.
Prace przynosimy do sali 8 w dniach od 16.04.2018 r. do 26.04.2018 r.
Zapraszamy serdecznie !
J. Krokos
Najlepsza Na Śląsku !
W ostatni piątek 13.04.2018 r. dla nas bardzo szczęśliwy, odbyła się 4 runda Ligi Klubów Śląskich rocznika 2006. W zawodach brali udział: Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk, Tatiana Hulboj, Julianna Janowska, Mariusz Junak, Alexander Krajnik, Jakub Łępski, Nikola Miko, Maria Pikulińska, Tomasz Poloczek, Amelia Stempin, Jakub Szosek, Karolina Walerzak, Oliwia Ziarnik.
Najlepsze wyniki osiągnęła Zuzanna Długosz zajmując 1 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym. Sztafeta dziewcząt w składzie Zuzanna Długosz, Nikola Miko, Anna Grzegorczyk i Karolina Walerzak w konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym osiągnęła 5 miejsce.
W punktacji indywidualnej dziewcząt po 4 rundach Ligi Klubów Śląskich 1 miejsce zdobyła Zuzanna Długosz ! Natomiast w klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na 8 miejscu.
fotofotofotofoto
foto
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !
M. Golus
Finał Tymbarka
foto Dnia 06 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 1 A udali się do Chorzowa na Stadion Śląski uczestniczyć w Finale Turnieju Tymbarka "Z boiska na stadion" Chłopcy mieli okazję zobaczyć stadion po generalnym remoncie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz poczuć atmosferę turnieju. Mogli także zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami piłkarskimi, na specjalnie przygotowanym stoisku elektroluxa. Emocje udzieliły się wszystkim i dzieciakom i dorosłym, którzy głośno kibicowali naszej drużynie. Wyjazd był bardzo udany, a uśmiech nie schodził z buzi chłopców.
J. Krokos
VII Międzynarodowy Miting Pływacki
Nasz Klub jak rok wcześniej brał udział w VII Międzynarodowym Mitingu Pływackim Szukamy Młodych Talentów im. Romana Banducha w Herbach. Zawody odbyły się w sobotę 07.04.2018 r. Brało w nich udział 561 zawodników z 52 klubów z całej Polski i zagranicy. Nasza reprezentacja składała się z 15 zawodników z klasy 3b, 4b i 5b: Hania Farafontow, Maja Marciniak, Zosia Tabiś-Hubka, Nadia Wawrosz, Tosia Zlotos, Julia Bryś, Maja Rączkowska, Natalia Stachura, Igor Wielgus, Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk, Marysia Pikulińska, Karolina Walerzak, Jakub Szostek i Jakub Łępski.
Najlepsze wyniki osiągnęli: Zuzanna Długosz dwukrotnie 2 miejsce i 3 miejsce, Igor Wielgus 2 miejsce i 7 miejsce, Nadia Wawrosz dwukrotnie 4 miejsce i 5 miejsce, Natalia Stachura 5 miejsce, Jakub Łępski 8 miejsce, Jakub Szostek 9 miejsce, Tosia Zlotos 10 miejsce. Pozostali zawodnicy też dobrze popłynęli poprawiając swoje najlepsze czasy.
fotofotofotofoto
foto
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników !
M. Golus
VIII Zabrzański Miting Pływacki
W niedzielę 08.04.2018 r. odbył się już VIII Zabrzański Miting Pływacki. Nasz klub reprezentowali uczniowie z klasy 3b: Wiktoria Ganciarz, Martyna Junak, Kleczka Hanna, Lena Kwestorowska, Paulina Lewandowska, Małgorzata Poteralska, Maja Rejnowicz, Anna Skoroda, Magdalena Strużyna, Mateusz Gręda, Filip Kaczmarek, Filip Nowiński i Wiktro Warzecha. Z klasy 5b brali udział: Tatiana Hulboj, Julianna Janowska, Mariusz Junak, Alexander Krajnik i Tomasz Poloczek. Najlepsze wyniki osiągnęli: Maja Rejnowicz 5 miejsce, Filip Nowiński 6 i 9 miejsce, Paulina Lewandowska 7 miejsce, Wiktoria Ganciarz 9 miejsce, Magdalena Strużyna 10 miejsce, Alexander Krajnik 4 i 5 miejsce, Tomek Poloczek 5 i 6 miejsce, Mariusz Junak 8 miejsce, Julianna Janowska 9 miejsce.
fotofoto
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !
M. Golus
Wizyta W Parku Repty
Korzystając z dobrej pogody dzieci biorące udział w projekcie "Dotknij Nauki" odbyły lekcje przyrody w terenie. Odwiedziliśmy zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Park w Reptach i Dolina Dramy". jest to jedna z najstarszych miejscowości na Górnym Śląsku oraz największe skupisko drzew pomnikowych. Znajduje się ich tu ponad 150 szt. Około 2/3 całego lasu to drzewostany, które przekroczyły 100 lat. Zmęczeni dość długim spacerem zadowoleni szykujemy się do dalszych podróży.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
M. Zelek
Mistrzostwa Zabrza W Pływaniu Drużynowym Dziewcząt I Chłopców
We wtorek 27.03.2018 r. nasza Szkoła była organizatorem Mistrzostw Zabrza w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Po raz kolejny zdobyliśmy 1 miejsce wśród drużyn dziewcząt i chłopców, chociaż mamy coraz większą konkurencję. Skład reprezentacji naszej szkoły: Antonina Zlotos, Nadia Wawrosz - 3b, Maja Rączkowska, Natalia Stachura - 4b, Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk - 5b, Martyna Dziubacka, Wiktoria Adamiec - 6b; Mateusz Gręda, Filip Nowiński - 3b, Igor Wielgus, Tymon Kuchta - 4b, Jakub Łępski, Jakub Szostek - 5b, Igor i Wiktor Calińscy - 6b.
Wielkie gratulacje !
M. Golus
Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 Lat I Runda
W dniach 23-24.03.2018 r. w Raciborzu odbyły się zawody pływackie w ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. W zawodach brali udział uczniowie klasy 5b w składzie: Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk, Jakub Łępski, Maria Pikulińska, Tomasz Poloczek, Amelia Stempin. Najlepiej popłynęli następujący zawodnicy: Zuzanna Długosz 1 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 2 miejsce 100m stylem dowolnym, Anna Grzegorczyk 10 miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym, Maria Pikulińska 16 miejsce na 200 m stylem zmiennym i 17 miejsce 200 m stylem klasycznym.
fotofotofotofoto
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników !
M. Golus
Finał Wojewódzki Igrzysk W Pływaniu Drużynowym Dziewcząt I Chłopców
Reprezentacja uczniów naszej Szkoły wzięła udział w zawodach Finału Wojewódzkiego w pływaniu drużynowym dziewcząt oraz chłopców. Są to zawody najwyższej rangi jeżeli chodzi o szkoły podstawowe. Odbyły się one 10.04.2018 r. w Gliwicach na pływalni "Olimpijczyk". W imprezie brało udział 16 najlepszych Szkół Podstawowych z całego województwa śląskiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Odnieśliśmy wielki sukces. Drużyna dziewcząt zdobyła 3 miejsce ! Skład drużyny to: Nadia Wawrosz, Antonina Zlotos (3b); Julia Bryś, Natalia Stachura (4b); Zuzanna Długosz, Anna Grzegorczyk (5b), Małgorzata Dawidek i Wiktoria Adamiec (6b). Natomiast ekipa chłopców zajęła 7 miejsce. Skład drużyny: Wiktor Warzecha (3b), Wojciech Przybycin, Igor Wielgus, Tymon Kuchta (4b), Jakub Łępski, Jakub Szostek (5b), Igor Caliński i Wiktor Caliński (6b). Trzeba jeszcze dodać, że w pływaniu indywidualnym Igor Wielgus uplasował się na 3 miejscu.
fotofoto
Serdecznie wszystkim gratulujemy !
M. Golus
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
HelplineRecalPCK - Gorączka ZłotaOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez Przemocy
Szlachetna Paczka
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona www.sp1zabrze.vot.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
powered by scms © 2004 - 2018 design by sid