Szkoła Podstawowa nr 1 w Zabrzu
Masz wyłączoną obsługę javascript, niektóre funkcje na stronie mogą działać nieprawidłowo
21.09.2017
Daria, Mateusz, Wawrzyniec, Jonasz, Bożydar, Hipolit, Laurenty
Witamy wszystkich serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu
AKTUALNOŚCI
ostatnia aktualizacja : 2017-09-21
aktualnosci
Dodatkowe Dni Wolne W Roku Szkolnym 2017 / 2018
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w porozumieniu z Radą Rodziców oraz Radą Pedagogiczną ustalono dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych na rok szkolny 2017 / 2018.
Dodatkowymi dniami wolnym od zajęć dydaktycznych będą: 02.11.2017 r. i 03.11.2017 r., 02.05.2018 r. i 04.05.2018 r. oraz 01.06.2018 r.
Bardzo prosimy zapoznać się ze wskazanymi dniami, by spokojnie i bezpiecznie zaplanować rodzinne wyjazdy. Dzieci, których Rodzice ww dniach nie mają możliwości zapewnienia im opieki, będą mogły skorzystać z zajeć świetlicowych.
Dyrekcja
Ubezpieczenie Uczniów
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Zabrzu wybrała pod koniec poprzedniego roku szkolnego firmę Ergo Hestia ubezpieczającą naszych uczniów w nowym roku szkolnym 2017 / 2018.
Ofertę ubezpiecznia NNW dla dzieci przedstawia ten plik.
Rada Rodziców
Ruchu Zawsze Mamy Za Mało
Chłopcy z klasy 1 A są uczniami usportowionej klasy sportowej o profilu piłkarskim i oprócz normalnych lekcji w klasie mają dodatkowo siedem godzin treningu z trenerem Panem Prezemkiem. Mimo tak dużej dawki ruchu energia na lekcjachich rozpiera. By "nie unosili" się razem z ławeczkami od nadmiaru energii, postanowili wraz z panią wyjść na palc zabaw i tam dać jej upust. Korzystając z okazji można było przyjrzeć się ich sprawności ruchowej, zachowaniom koleżeńskim, respektowaniu zasad i ... wspólnemu spędzaniu czasu poza boiskiem i salą lekcyjną.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Ruch to zdrowie
J. Krokos
Niespodziewane Odwiedziny
foto W środę 13 09 2017 r. naszą szkołe odwiedził górnik Jorguś - maskotka Górnika Zabrze. Spotkanie było bardzo sympatyczne i w wielu klasach uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie otrzymali plany lekcji na dobry poczatek roku szkolnego oraz mogli z bliska poznać sypatyczną postać, znaną z różnych imprez naszego miasta, ale przede wszystkim z meczów naszego zabrzańskiego zespołu Górnika Zabrze.
Dziękujemy za odwiedziny
J. Krokos
Nasze Zajęcia W Szkole
Nowa szkoła, nowi koledzy, pani ... to wszystko może, ale nie musi wywoływać niepokój. By szkoła kojarzyła się pozytywnie, by każdy uczeń chciał codziennie w radością do niej iść i z zainteresowaniem poznawać nowe rzeczy, zajęcia muszą być atrakcyjne. Chłopcy z klasy 1 A bardzo chętnie biorą udział w różnych formach pracy, które uaktrakcyjniają zajęcia w klasie. Korzystając z tablicy multimedialnej ogladają krótkie, humorystyczne filmy uczące właściwych postaw, słuchają utworów muzycznych, układają prace z piankowych patyczków, czy też uczą się orientacji przestrzennej z krasnoludkiem. Aktywnie słuchając pani szybko się uczą, a nauka przynosi im sporo radości.
fotofotofotofoto
fotofotofotofoto
Miłej nauki
J. Krokos
Bezpieczna Droga Do I Ze Szkoły
Na początku każdego nowego roku szkolnego nauczyiele przypominają uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie klasy 1 A wraz z panią wybrali się na dłuższy spacer wokół szkoły, głównymi i osiedlowymi drogami. Bardzo dokładnie przyglądali się znakom drogowym, sygnalizatorom świetlnym i omawiali zasady ruchu drogowego. Chłopcy wykazali sie dobrą znajomością zasad, a ich utrwalenie na pewno przyczyni się do bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze.
fotofotofotofoto
Powodzenia na drodze
J. Krokos
Nasz Pierwszy Dzień W Szkole
W tym roku szkolnym w naszej placówce rozpoczęli naukę w klasie 1 A chłopcy, których pasją jest piłka nożna. Jest to dwudziestu jeden uczestników Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze rocznik 2010. Chłopcy są bardzo sympatycznymi dziećmi, których energii wystarcza nie tylko na siedem godzin terningu, ale i na pozostałe lekcje :) Już pierwszego dnia nauki, we wtorek, zostali rzuceni na głęboką wodę i ... mimo siedmiu godzin w szkole świetnie sobie poradzili. Miłym akcentem tego dnia były pamiątkowe zdjęcia z pierwszego dnia nauki w nowej szkole, która na kolejne osiem lat będzie ich drugim domem :)
Powodzenia życzymy !
J. Krokos
Szkolne Konkursy Matematyczne
Już we wrześniu w naszej szkole startują szkolne konkursy matematyczne. "Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas III - V oraz "Mistrz rachunków" dla uczniów klas VI - VII. W konkursach biorą udział wszyscy uczniowie wymienionych klas, a nagrody można zdobyć zarówno dla siebie jak i całej klasy.
Powodzenia !!!
M. Zelek
Zebrania Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że dnia 14.09.2017 r. (czwartek) odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym wywiadówki dla Rodziców uczniów klas 1 - 7 z wychowawcami klas. Wywiadówki dla Rodziców uczniów klas I - III odbędą się o godz. 16.30 (wywiadówka dla Rodziców uczniów klasy III B odbędzie się w późniejszym terminie).
Rodziców uczniów klas IV - VII zapraszamy na godz. 17.30.
Zapraszamy serdecznie
Dyrekcja
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018 odbędzie się dnia 04 września 2017 r. w następujących godzinach : klasy IV - VII o godz. 09.00 natomiast klasy I - III o godz. 10.00.
Zapraszamy serdecznie
Dyrekcja
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Dyrekcja
Bezpieczne Wędrówki. Od Grosika Do Złotówki
W bieżącym roku szkolnym klasy drugie biorą udział w programie "Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki". Projekt realizowany jest w ramach działań Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jego tematyka koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Wszystko odbywa się w formie zabawy i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci.
M. Hoffmann
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
RecalPCK - Gorączka ZłotaOgólnopolska Koalicja Na Rzecz Bezpiecznego internetuSzkoła Bez PrzemocyBezpieczna Szkoła
Szlachetna Paczka
Zgodnie z nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym informujemy, że strona www.sp1zabrze.vot.pl w swoim działaniu korzysta z zapisywanych informacji w postaci ciasteczek (ang. cookies).
powered by scms © 2004 - 2017 design by sid