23.07.2017
Sława, Sławosz, Żelisława, Bogna, Apolinary
ostatnia aktualizacja : 2017-07-23
Półkolonie W Naszej Szkole
Szkoła Podstawowa nr 1, informuje że dysponuje wolnymi miejscami na półkolonie letnie w terminie: 31. 07. 2017 r. - 11. 08. 2017 r.
Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 08.30 - 14.30 (bez wyżywienia).
Zapisy przyjmuje sekretariat szkoły do dnia 25. 07. 2017 r. w godzinach 07.30 – 15.30.
Ilość miejsc ograniczona.
Informacja Dla Rodziców
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu informuje, że w ramach realizowanego w naszym mieście Programu Profilaktyczno - Interwencyjnego "Lepiej razem niż osobno" ( www.lepiejrazem.org ) otwarty zostaje punkt konsultacyjny bezpłatnego doradztwa : prawnego, psychologicznego i socjalnego. Punkt ten znajduje się w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 95. Porady udzielane są w każdą środę w godz. od 16.00 do 18.00 (tel. 515 191 155).
Bezpieczne Wędrówki. Od Grosika Do Złotówki
W bieżącym roku szkolnym klasy drugie biorą udział w programie "Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki". Projekt realizowany jest w ramach działań Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jego tematyka koncentruje się wokół podstawowych pojęć o pieniądzu, zarabianiu, racjonalnym wydawaniu pieniędzy, oszczędzaniu, trafnym przewidywaniu i sposobach unikania różnych ryzyk.
Realizacja projektu trwa 10 miesięcy. Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Wszystko odbywa się w formie zabawy i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci.
M. Hoffmann
Numery Alarmowe W Polsce
Wyobraź sobie, że spacerujesz przez park w pogodny, jesienny dzień. Niespodziewanie tracisz przytomność i upadasz. Jakie są szanse, że ktoś udzieli ci pomocy? Mniejsze, niż ci się wydaje. Większość społeczeństwa w naszym kraju nie ma wystarczającej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Można przecież zadzwonić po pomoc, powiadasz. Tutaj statystyka jest nieubłagana – według badań Komisji Europejskiej zaledwie 6 na 10 osób w Polsce zna europejski numer alarmowy, zaś tylko 6 na 100 obywateli naszego kraju potrafi wymienić numery alarmowe poszczególnych służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Mimo wszystko najkorzystniej jest stracić przytomność w Polsce. Jesteśmy bowiem na pierwszym miejscu w Europie pod względem znajomości numeru 112. Listę zamykają Włochy i Grecja, gdzie znajomość europejskiego numeru alarmowego wynosi 6%.
W Polsce, oprócz europejskiego numeru alarmowego, funkcjonują także numery alarmowe poszczególnych służb: Policja - 997, Straż Pożarna - 998, Pogotowie Ratunkowe - 999
Nieznajomość numerów alarmowych zabija. Dlatego kraje Unii Europejskiej podejmują liczne inicjatywy mające na celu zwiększenie wiedzy w tym zakresie. Jedną z nich jest Europejski Dzień numeru alarmowego 112, który jest obchodzony 11 lutego (czyli 11.2). Oprócz tego funkcjonuje rządowa strona internetowa 112 (www.112.gov.pl), na której znajdują się najważniejsze informacje na temat tej europejskiej inicjatywy. Równolegle prowadzone są prace nad tym, aby w każdym kraju numer ten rzeczywiście działał.
W internecie można znaleźć także szereg ciekawych inicjatyw zwiększających świadomość numerów alarmowych. Jedną z nich jest strona internetowa : numery alarmowe. Można na niej obejrzeć krótki film utrwalający wiedzę na temat numerów alarmowych w Polsce, a następnie zagrać w grę internetową "pierwsza pomoc" i wypróbować swoją wiedzę zarówno w zakresie znajomości numerów, jak i udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Numery alarmowe powinien znać na pamięć każdy, niezależnie od wieku. W krytycznym momencie każda sekunda jest na wagę ... życia.
Za Zgodą: Www.Szkolenia-Bhp24.Pl
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
logo_sekap Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą instytucją przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.sekap.pl, zarejestrować się w serwisie i skorzystać z udostępnionego formularza. Dostępny jest on w zakładce "Urzędy -> Miasta -> Zabrze -> Jednostki organizacyjne".
Urząd Miasta
HelplineSieciakiDziecko W SieciPCK - Gorączka ZłotaSzkoła Bez Przemocy